klan

 • Nie tylko meteoryt w 'Klanie'. Przypominamy najbardziej absurdalne sceny w polskich serialach
 • Najdłużej emitowane polskie seriale. Najpierw 'Klan', przerwa, a potem cała reszta

  Najdłużej emitowane polskie seriale. Najpierw "Klan", przerwa, a potem cała reszta

  "Świat według Kiepskich" może i był jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali i przypadła mu palma pierwszeństwa w kategorii sitcomów, ale ze swoimi 576 odcinkami zostaje daleko w tyle za prawdziwym rekordzistą. W 2022 roku widzowie zobaczyli 4000. odcinek "Klanu", który gości na antenie TVP nieprzerwanie od 1997 roku.

  Justyna Bryczkowska
 • Agnieszka Kotulanka. 'To się działo przez tyle lat i ona nie mogła zawrócić z tej drogi'

  Agnieszka Kotulanka. "To się działo przez tyle lat i ona nie mogła zawrócić z tej drogi"

  Choć większość osób kojarzy ją głównie z roli Krystyny Lubicz, Agnieszka Kotulanka swego czasu była jedną z bardziej rozchwytywanych aktorek polskiej sceny teatralnej. Jej znajomi mówili, że miała szczęście w karierze, jednak w miłości jej go brakowało. Podobno rok przed tragicznym wydarzeniem, aktorka zaczęła wychodzić na tzw. prostą. W lutym minęła czwarta rocznica jej śmierci.

  oprac. Daria Dobosz
 • Jacek Cygan nie miał pojęcia o zmianie w czołówce 'Klanu'. Widzowie nie usłyszą już Rynkowskiego

  Jacek Cygan nie miał pojęcia o zmianie w czołówce "Klanu". Widzowie nie usłyszą już Rynkowskiego

  Od lat czołówce "Klanu" towarzyszy piosenka "Życie jest nowelą" autorstwa Jacka Cygana i Krzesimira Dębskiego. Jednak z okazji ćwierćwiecza emisji serialu, postanowiono odświeżyć czołówkę i zamiast głosu Ryszarda Rynkowskiego, widzowie usłyszą tę piosenkę w wykonaniu bohaterek serialu. Jacek Cygan o tej zmianie dowiedział się dopiero w rozmowie z Wirtualną Polską i był tą decyzją wyraźnie zaskoczony.

  oprac. Izabela Nestioruk
 • TVP będzie pokazywać nowe odcinki 'Klanu' tylko do 3 kwietnia. Co w zamian?
 • 'POPkultura'. Kasia Smutniak zagrała dwa razy w tym samym filmie. Raz po włosku, raz po polsku

  "POPkultura". Kasia Smutniak zagrała dwa razy w tym samym filmie. Raz po włosku, raz po polsku

  W tym tygodniu do kin wchodzi głośna "Mowa ptaków", którą Xawery Żuławski nakręcił na podstawie ostatniego scenariusza swojego ojca Andrzeja Żuławskiego. Grający główną rolę Sebastian Fabijański bez ogródek powiedział, ze to najważniejszy film w jego życiu. Zobaczymy też "(Nie)znajomych" - polską wersję popularnej komedii "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - w obydwu tych filmach zagrała Kasia Smutniak. Obchodzimy też kilka ważnych serialowych rocznic, dlatego też zdradzamy, co łączy kultowych "Przyjaciół" i polski "Klan" (podpowiadamy, że chodzi o pana Knorra), a także tłumaczymy, dlaczego "Duma i uprzedzenie" z 1995 roku jest taka ważna i co łączy ją z niemniej słynnym "Dziennikiem Bridget Jones".

  red.
Więcej o:

klan