Film

 • Warszawski Atlantic z nowym napisem na fasadzie. Prawie jak historyczny neon. 'To kompromis'
 • Amber Heard pojawi się w 'Aquaman 2' tylko przez 10 min? Miliony podpisów z apelem o jej usunięcie
 • 'Doktor Strange w multiwersum obłędu'. Makabryczna, choć zaskakująco przednia zabawa

  "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Makabryczna, choć zaskakująco przednia zabawa

  "Doktor Strange w multiwersum obłędu" wbrew tytułowi nie jest filmem aż tak szalonym, jak można przypuszczać, ale to solidna pozycja z marvelowskiego menu. Dwie godziny w towarzystwie Benedicta Cumberbatcha mijają prawie niepostrzeżenie, a po drodze dzieje się dużo i ładnie pod względem wizualnym. Czuć też rękę reżysera Sama Raimiego, twórcy kultowego horroru "Martwe zło". Całkiem figlarnie pożenił elementy kina grozy z filmem superbohaterskim, co sprawia, że faktycznie druga część przygód "doktora Dziwago" wyróżnia się na tle innych produkcji z MCU.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Top Gun: Maverick'. Pierwsi widzowie zachwyceni. 'Absolutnie wspaniały pod każdym względem'

  "Top Gun: Maverick". Pierwsi widzowie zachwyceni. "Absolutnie wspaniały pod każdym względem"

  Reżyser "Top Gun: Maverick" zdradził, że powstało 800 godzin materiału, z którego potem został zmontowany ten flm. To, jak zauważył Joseph Kosinski, więcej niż przy trzech częściach "Władcy Pierścieni" razem wziętych. Nie zawsze jednak ilość przechodzi w jakość... Wygląda jednak na to, że tym razem możemy liczyć na świetną rozrywkę. Tak twierdzą pierwsi widzowie.

  Marta Korycka
 • 'Miś' ma 41 lat. Cenzura zażądała 38 zmian. Nie podobało im się nawet zbliżenie na szynkę

  "Miś" ma 41 lat. Cenzura zażądała 38 zmian. Nie podobało im się nawet zbliżenie na szynkę

  4 maja 1981 roku na ekrany polskich kin wszedł "Miś". Jego historia zaczęła się od niezrealizowanego scenariusza do noweli filmowej o paszportowych machlojkach pewnego lekarza. Dziś film jest uważany za polską komedię wszech czasów, jednak na ten tytuł musiał trochę poczekać. Pomijając cenzurę i jej pierwsze uwagi, wiadro pomyj wylało na niego środowisko. Odmienne zdanie mieli za to liczeni w setkach tysięcy widzowie.

  Maja Piskadło
 • 'Doktor Strange w multiwersum obłędu', wyjazd na Bornholm i pokazy specjalne. Repertuar kin Helios

  "Doktor Strange w multiwersum obłędu", wyjazd na Bornholm i pokazy specjalne. Repertuar kin Helios

  Wielkimi krokami nadchodzi dzień, na który czekały miliony fanów na całym świecie. Już w najbliższy piątek na ekranach kin Helios pojawi się "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Oprócz niego w repertuarze kin Helios znajdzie się także szybki niczym błyskawica Sonic oraz grupa 40-latków na wyspie Bornholm. Helios nie zapomina o miłośnikach dobrego polskiego kina - zaprasza na kolejne seanse z cyklu Kultura Dostępna. Zapowiada też ciekawy wieczór z cyklu Kino Kobiet.

  mat. pras. oprac. jab
 • Premiera 'Fucking Bornholm' na festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Prezentujemy drugi zwiastun filmu

  Premiera "Fucking Bornholm" na festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Prezentujemy drugi zwiastun filmu

  2 maja odbyła się premiera filmu "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Główni bohaterowie filmu - piękni, czterdziestoletni i w kryzysie - przeżyją majówkę, której daleko do sielankowych wyobrażeń. Prezentujemy drugi zwiastun filmu, który walczy na festiwalu o nagrodę dFlights w wysokości 100 tysięcy złotych.

  inf. prasowa, opracowała Justyna Bryczkowska
 • 'Doktor Strange w multiwersum obłędu' ofiarą wycieku z dużym spoilerem. Szef studia komentuje

  "Doktor Strange w multiwersum obłędu" ofiarą wycieku z dużym spoilerem. Szef studia komentuje

  Film "Doktor Strange w multiwersum obłędu" to projekt, który wyjątkowo trudno utrzymać Marvelowi w tajemnicy. Jeszcze przed startem akcji promocyjnej wyciekł nielegalny zwiastun produkcji, a dosłownie kilka dni przed premierą po sieci zaczął krążyć fragment filmu. I to taki, który zdradza bardzo dużo informacji o gościnnych występach oraz samej fabule.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • '365 dni: Ten dzień' zbiera cięgi od krytyków. A zdał test, na którym poległy hollywoodzkie klasyki

  "365 dni: Ten dzień" zbiera cięgi od krytyków. A zdał test, na którym poległy hollywoodzkie klasyki

  Czy w filmie pojawiają się przynajmniej dwie bohaterki, które mają swoje imiona? Czy ze sobą rozmawiają? Czy rozmawiają o czymś innym niż mężczyźni? Te trzy proste pytania są od lat wykorzystywane jako wskaźnik aktywnej obecności kobiecych bohaterek w różnych dziełach kultury. Wiele głośnych produkcji filmowych nie spełniała tych niezbyt wygórowanych kryteriów. O dziwo, szeroko krytykowany film "365 dni: Ten dzień" przeszedł pomyślnie test Bechdel.

  Justyna Bryczkowska
 • Joanna Barnes nie żyje. Aktorka znana z 'Nie wierzcie bliźniaczkom' zmarła w wieku 87 lat