Film

 • "Mulan" debiutuje w atmosferze skandalu. Chodzi o Ujgurów i kontrowersje w napisach końcowych

  "Mulan" debiutuje w atmosferze skandalu. Chodzi o Ujgurów i kontrowersje w napisach końcowych

  11 września najnowszy film Disneya "Mulan" pojawił się na platformie Disney+ w Stanach Zjednoczonych. W sieci szybko odżyła akcja #BoycottMulan, która po raz pierwszy zaistniała w związku z kontrowersyjnymi wypowiedziami głównej aktorki o starciach w Hongkongu. Teraz okazało się, że w napisach końcowych Disney dziękuje za pomoc biuru bezpieczeństwa w mieście Turpan, gdzie według licznych źródeł znajdują się obozy dla Ujgurów.

  Maja Piskadło
 • Nowe zasady przyznawania Oscarów. "Musimy odzwierciedlać różnorodność na świecie"

  Nowe zasady przyznawania Oscarów. "Musimy odzwierciedlać różnorodność na świecie"

  Amerykańska Akademia Filmowa stara się dotrzymać obietnicy wprowadzenia większej różnorodności do Oscarów. W kolejnych latach produkcje, które będą walczyć o tytuł najlepszego filmu, będą musiały spełnić szereg kryteriów. Dotyczą one przede wszystkim uwzględniania osób z mniejszości w obsadzie, fabule czy ekipie filmowej.

  mpi
 • Filmy z Anthonym Hopkinsem - przegląd najlepszych kreacji aktora

  Filmy z Anthonym Hopkinsem - przegląd najlepszych kreacji aktora

  Filmy z Anthonym Hopkinsem cieszą się niesłabnącą popularnością. Ten urodzony w Walii aktor znany jest fanom kina na całym świecie, a międzynarodową sławę przyniosła mu rola Hannibala Lectera, za którą zdobył Oscara. Na ekranach kin pojawia się od przeszło 50 lat, zagrał w ponad 100 filmach, a większość jego ról to niezapomniane kreacje aktorskie.

  Katarzyna Kaleta
 • Netflix pokazał zwiastun filmu "Rebeka". Gwiazdorska obsada, w roli głównej Lily James
 • "Śniegu już nigdy nie będzie" miał światową premierę w Wenecji. Sprawdzamy, jak film oceniają recenzenci
 • Filmy o miłości - najlepsze propozycje na wieczorny seans we dwoje

  Filmy o miłości - najlepsze propozycje na wieczorny seans we dwoje

  Filmy o miłości to historie oglądane przez wszystkich bez wyjątku, jednakże szczególnie uwielbiane przez panie. Miłosne historie wzruszają i bawią, oglądane we dwoje mogą być świetnym pomysłem na randkę. Sprawdźmy, jakie filmy o miłości cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród widzów.

  Katarzyna Kaleta
 • Startuje akcja "Kino to emocje". Joanna Kulig i Marcin Dorociński w wyjątkowej kampanii

  Startuje akcja "Kino to emocje". Joanna Kulig i Marcin Dorociński w wyjątkowej kampanii

  Aby przypomnieć widzom o tym, że kina czekają na nich z otwartymi drzwiami, 4 września ruszyła kampania społeczna "Kino to emocje", w ramach której duże sieci oraz kina studyjne i lokalne, wspierane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, po raz pierwszy w historii będą wspólnie zachęcać do powrotu przed duży ekran. Pomagają im Joanna Kulig i Marcin Dorociński.

  inf. prasowa oprac. mpi