Film

 • Czego naprawdę pragnie Lucyfer? Tom Ellis zdradza, o czym marzy jego postać
 • Kolejna aktorka o współpracy z wykładowcą łódzkiej filmówki. "Nie mogę milczeć, doświadczyłam tego"

  Kolejna aktorka o współpracy z wykładowcą łódzkiej filmówki. "Nie mogę milczeć, doświadczyłam tego"

  "Nie mogę milczeć. Doświadczyłam takiego traktowania. Nie tylko ja" - napisała Bogusława Pawelec, była aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. To kolejna osoba, która zabiera głos w sprawie przemocy w świecie filmowym i teatralnym. Aktorka stwierdziła, że "na własną prośbę" zrezygnowała ze współpracy z Mariuszem Grzegorzkiem, który jest oskarżany o stosowanie agresji słownej wobec studentów.

  oprac. Sebastian Rosłon
 • "Mówił: Gdyby nie moja żona, tobym cię brał". Zuzanna Lit też mówi o wykładowcach filmówki

  "Mówił: Gdyby nie moja żona, tobym cię brał". Zuzanna Lit też mówi o wykładowcach filmówki

  Zuzanna Lit jest aktorką teatralną i telewizyjną, widzowie znają ją choćby z serialu TVP "Stulecie winnych". Odniosła się do doniesień na temat przemocy psychicznej i fizycznej, o której w zeszłym tygodniu opowiedziała władzom łódzkiej filmówki i w mediach społecznościowych Anna Paliga. "Byłam świadkiem dwóch z wymienionych sytuacji" - potwierdza i przytacza więcej przykładów nadużyć wykładowców wobec studentów.

  oprac. Marta Korycka
 • Komisja antymobingowa już rozmawiała z Anną Paligą. "Celem doprecyzowanie postawionych zarzutów"

  Komisja antymobingowa już rozmawiała z Anną Paligą. "Celem doprecyzowanie postawionych zarzutów"

  W poniedziałek miało odbyć się pierwsze spotkanie komisji Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi z Anną Paligą. Komisja, na czele z pełnomocniczką ds. przeciwdziałania dyskryminacji, miała zająć się sprawą zarzutów wobec wykładowców, z którymi wcześniej wystąpiła absolwentka uczelni. Na prośbę tej ostatniej spotkanie przełożono, odbyło się 23 marca.

  oprac. Marta Korycka
 • Aleksandra Popławska o nadużyciach wykładowców filmówki: Przemoc rodzi przemoc - nie sztukę!

  Aleksandra Popławska o nadużyciach wykładowców filmówki: Przemoc rodzi przemoc - nie sztukę!

  Aleksandra Popławska to kolejna już aktorka, która komentuje sprawę nadużyć wykładowców względem studentów wydziałów aktorskich, które stały się tematem medialnym po tym, jak Anna Paliga wystąpiła z zarzutami przed władzami łódzkiej filmówki. Popławska pisze ostro: "Nie można pozwolić na tego typu przemocowe praktyki, nazywając je 'metodami'".

  oprac. Marta Korycka
 • OPPO nawiązuje współpracę z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty

  OPPO nawiązuje współpracę z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty

  OPPO, jeden z czołowych na świecie producentów inteligentnych urządzeń, przy okazji premiery w Polsce nowej linii swoich produktów - Serii Reno5, ogłosił nawiązanie współpracy z największym w Polsce i jednocześnie jednym z najbardziej cenionych festiwali filmowych w Europie - Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty.

  Materiał promocyjny
 • Klątwa? Gdy ten film wchodzi do polskich kin, od razu wprowadzają lockdown
 • Aleksandra Konieczna o przemocy w szkołach filmowych: Coś jest mocno nie tak

  Aleksandra Konieczna o przemocy w szkołach filmowych: Coś jest mocno nie tak

  "Uczę na Wydziale Aktorskim w tej szkole od dwóch lat. I domyślam się po stanie, w którym znajduję studentów na moich zajęciach, że coś jest mocno nie tak" - pisze aktorka Aleksandra Konieczna w mediach społecznościowych i wysuwa śmiałą propozycję: "Zróbmy egzamin wszystkim profesorom Szkoły Filmowej w Łodzi". To jej reakcja na doniesienia o przemocowych zachowaniach niektórych wykładowców.

  Marta Korycka
 • Filmy sportowe. Najlepsze filmy o sporcie, które musisz obejrzeć

  Filmy sportowe. Najlepsze filmy o sporcie, które musisz obejrzeć

  Filmy sportowe to zarówno dokumenty biograficzne, jak i produkcje, które w rozrywkowym klimacie wprowadzą nas w sportową atmosferę. Brakuje ci motywacji, inspiracji? Tęsknisz za odrobiną sportowej rywalizacji? A może chcesz zobaczyć, przez co przechodzili najlepsi sportowcy w dziejach świata, w drodze na szczyt?

  Radosław Wieteska
 • Śmieszne komedie. Te filmy naprawdę was rozbawią [lista Netflix i HBO]
 • Oscary 2021. Dariusz Wolski nominowany za nagrodę za zdjęcia: Bardzo miło jest być docenionym
 • Była asystentka Beaty Fudalej: Byłam świadkiem ataków słownych i fizycznych na studentów. Jest odpowiedź

  Była asystentka Beaty Fudalej: Byłam świadkiem ataków słownych i fizycznych na studentów. Jest odpowiedź

  "Byłam świadkiem ataków słownych i fizycznych na studentów. Dotyczyły nie tylko oceny wykonywanych zadań aktorskich, ale też wyglądu, orientacji seksualnej" - napisała aktorka Wiktoria Wolańska. Nadużyć wobec studentów Akademii Teatralnej w Warszawie miała dopuszczać się Beata Fudalej, wykładowczyni, którą o mobbing oskarżał również Dawid Ogrodnik. "Wiktorio, chciałam Ci tylko napisać, że to podłość!" - odpowiedziała Fudalej na zarzuty.

  oprac. Sebastian Rosłon
 • Maciej Stuhr o przemocy w środowisku filmowym: "Złamanie" aktora nigdy nie przyniosło pozytywnych rezultatów

  Maciej Stuhr o przemocy w środowisku filmowym: "Złamanie" aktora nigdy nie przyniosło pozytywnych rezultatów

  "Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której upokorzenie, przemoc psychiczna czy, jak to się ładnie, nazywa 'złamanie', czy też 'otwieranie przez złamanie' aktora, zwłaszcza młodego i niedoświadczonego, dało jakiekolwiek pozytywne rezultaty" - napisał Maciej Stuhr, aktor i wykładowca. To kolejna osoba, która zabrała głos na temat mobbingu i przemocy wobec studentów uczelni filmowych i teatralnych.

  oprac. Wiktoria Beczek