Muzyka

 • Daniel Olbrychski pożegna Krzysztofa Krawczyka. Wyjątkowy gest wobec przyjaciela

  Daniel Olbrychski pożegna Krzysztofa Krawczyka. Wyjątkowy gest wobec przyjaciela

  Krzysztof Krawczyk i Daniel Olbrychski byli bardzo dobrymi przyjaciółmi. Znany aktor, chcąc pożegnać się z Krzysztofem, odda mu hołd podczas uroczystości pogrzebowych zaplanowanych na 10 kwietnia w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Podczas mszy przeczyta fragment Pisma Świętego.

  oprac. Izabela Nestioruk
 • Jak brzmieliby dzisiaj Nirvana czy Jimi Hendrix? Wyobraziła to sobie sztuczna inteligencja

  Jak brzmieliby dzisiaj Nirvana czy Jimi Hendrix? Wyobraziła to sobie sztuczna inteligencja

  Zajmująca się kwestią zdrowia psychicznego w przemyśle muzycznym organizacja Over the Bridge podjęła się stworzenia EP-ki "Lost Tapes of the 27 Club", na którą złożyły się cztery "nowe utwory" Nirvany, Amy Winehouse, The Doors i Jimiego Hendrixa. Odpowiedzialny za ich opracowanie algorytm wysłuchał wielu godzin kompozycji wymienionych artystów, by później samemu wypuścić inspirowane nimi dźwięki.

  oprac. Maja Piskadło
 • Daria Zawiałow pokazała kolejny utwór z nadchodzącej płyty. Jej gościem jest Dawid Podsiadło
 • Krzysztof Krawczyk nie żyje. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb muzyka?
 • Taco Hemingway pierwszym polskim twórcą z miliardem odtworzeń w serwisie Spotify
 • Ostatni koncert Krzysztofa Krawczyka na juwenaliach. Tak jego muzykę kochali młodzi

  Ostatni koncert Krzysztofa Krawczyka na juwenaliach. Tak jego muzykę kochali młodzi

  Krzysztof Krawczyk spędził na scenie ponad 55 lat, wielkie przeboje wyśpiewywał praktycznie w każdej dekadzie. Jego muzykę kochają nie tylko jego rówieśnicy, ale także pokolenie ich dzieci i wnuków. Niezwykle wzruszający był choćby jeden z jego ostatnich, jeśli nie ostatni, duży koncert, który zagrał na juwenaliach w 2019 roku.

  oprac. Marta Korycka
 • Krzysztof Krawczyk nie żyje. Natalia Kukulska dla Gazeta.pl: Miał wspaniałe poczucie humoru, a do tego niesamowitą klasę

  Krzysztof Krawczyk nie żyje. Natalia Kukulska dla Gazeta.pl: Miał wspaniałe poczucie humoru, a do tego niesamowitą klasę

  Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Wśród śpiewanych przez niego piosenek były także te napisane przez jego długoletniego przyjaciela, Jarosława Kukulskiego. - "Życia mała garść" powstała po śmierci mojej mamy, zaś "To, co dał nam świat" paradoksalnie królowało na listach przebojów, gdy moja mama zginęła - wspomina Natalia Kukulska, podkreślając w rozmowie z Gazeta.pl wielkość głosu i klasę artysty.

  Marta Korycka
 • Krzysztof Krawczyk nie żyje. Pamiętacie jego przeboje?

  Krzysztof Krawczyk nie żyje. Pamiętacie jego przeboje?

  Krzysztof Krawczyk nie żyje. O jego śmierci poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala - wieloletni manager i przyjaciel artysty. Krawczyk był od dziecka związany z muzyką, a jego przeboje śpiewała cała Polska.

  Małgorzata Wołoszyn
 • Krzysztof Krawczyk nie żyje. Artysta miał 74 lata
 • Miuosh i Kobiety zagrają w Poniedziałek Wielkanocny dla tych, którzy nie mają dostępu do wody

  Miuosh i Kobiety zagrają w Poniedziałek Wielkanocny dla tych, którzy nie mają dostępu do wody

  5 kwietnia o godzinie 20:00 w towarzystwie Miuosha i FDG. Orkiestry wystąpią: Katarzyna Nosowska, Mela Koteluk, Natalia Nykiel, Justyna Święs, Natalia Grosiak, Bela Komoszyńska oraz Marcelina. W projekcie biorą także udział aktorki: Kamila Baar, Ewa Skibińska i Gosia Gorgol. Koncert "Miuosh - Kobiety" będzie dostępny do obejrzenia przez 24h od ruszenia transmisji i wesprze szczytny cel.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Kurski, Pawłowicz i Jakimowicz odpowiedzieli na "Patoreakcję" Maty

  Kurski, Pawłowicz i Jakimowicz odpowiedzieli na "Patoreakcję" Maty

  Jacek Kurski, Krystyna Pawłowicz oraz Jarosław Jakimowicz odpowiedzieli na zaczepki Maty w jego nowym kawałku "Patoreakcja". Prezes TVP stwierdził, że nie usłyszał jeszcze utworu oraz nie ma zamiaru interesować się "wulgarnymi wynaturzeniami". Aktor i sędzia TK wyrazili natomiast swoją opinię w mediach społecznościowych.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Natalia Nykiel zawsze znajdzie okazję, żeby pogadać o muzyce latino. Po to stworzyła podcast [WYWIAD]

  Natalia Nykiel zawsze znajdzie okazję, żeby pogadać o muzyce latino. Po to stworzyła podcast [WYWIAD]

  Chyba wszyscy znamy piosenkę "Guantanamera". Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest ten utwór dla Kubańczyków i mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Nasz poziom wiedzy w temacie chce podnieść Natalia Nykiel, która ruszyła z podcastem "Zrozumieć latino". - Bardzo chcę zarzucić haczyk, zainteresować ludzi i złamać kilka stereotypów. Tak, żebyśmy spojrzeli na Amerykę Łacińską z innej perspektywy - mówi artystka w rozmowie z Gazeta.pl.

  Maja Piskadło
 • Mirosław Rogalski odchodzi z PR, Tomasz Kowalczewski wraca na Myśliwiecką. To oni mówili o błędach głosowania w LP3

  Mirosław Rogalski odchodzi z PR, Tomasz Kowalczewski wraca na Myśliwiecką. To oni mówili o błędach głosowania w LP3

  Mirosław Rogalski do wczoraj był redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu oraz wicedyrektorem Trójki. To on mówił w maju zeszłego roku na konferencji prasowej o "nieprawidłowościach" w głosowaniu na Liście Przebojów Programu Trzeciego po tym jak ówczesny dyrektor anulował jedno z notowań. Był nim Tomasz Kowalczewski, który teraz wraca na Myśliwiecką.

  oprac. Marta Korycka
 • Lanberry gotowa na ślub? Wokalistka pokazała teledysk w stylu retro do singla "Tylko tańczę"
 • Jest komentarz Kurskiego do "Patoreakcji" Maty. "Wulgarne wynurzenia"

  Jest komentarz Kurskiego do "Patoreakcji" Maty. "Wulgarne wynurzenia"

  Prezes TVP Jacek Kurski w SMS-ie przesłanym redakcji "Faktu" odniósł się krótko do opublikowanego w tym tygodniu utworu "Patoreakcja" autorstwa Maty. Kurski stwierdził, że utworu nie słyszał i nie czuje potrzeby, by bliżej się nim zainteresować.

  mk, oprac. Joanna Szwalikowska
 • Mata konsultował tekst "Patoreakcji" z ojcem. Ten powiedział, że słowa "ch*j ci w dziąsło" nie zniesławiają

  Mata konsultował tekst "Patoreakcji" z ojcem. Ten powiedział, że słowa "ch*j ci w dziąsło" nie zniesławiają

  - Zwrot literacki "c*uj ci w dziąsło", podobnie jak zwrot "spi****laj", nie jest zwrotem, który zniesławia - powiedział Mata w wywiadzie dla Kuby Wojewódzkiego. Mowa o słowach, które skierował do Jacka Kurskiego. Polski raper przyznał, że tekst nowej piosenki konsultował z ojcem, który nie miał żadnych prawnych zastrzeżeń do zastosowanych zwrotów.

  oprac. Dominik Moliński
 • Eurowizja 2021 - półfinały. Kiedy wystąpi Rafał Brzozowski?

  Eurowizja 2021 - półfinały. Kiedy wystąpi Rafał Brzozowski?

  Eurowizja 2021 już wkrótce! Organizatorzy konkursu udostępnili informacje dotyczące kolejności startowej w dwóch półfinałach konkursu. Wiemy już, kiedy dokładnie wystąpi Rafał Brzozowski, który w tym roku jest reprezentantem Polski. Którego dnia usłyszymy "The Ride" na eurowizyjnej scenie?

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Mata opublikował nowy numer. Dostało się między innymi Jackowi Kurskiemu. "J***ć Telewizję Polską"

  Mata opublikował nowy numer. Dostało się między innymi Jackowi Kurskiemu. "J***ć Telewizję Polską"

  W sieci pojawił się najnowszy teledysk Maty pod tytułem "Patoreakcja". W nowym kawałku raper rozlicza się między innymi z reakcją kraju na jego utwór "Patointeligencja". Dostaje się zarówno popkulturze, jak i Telewizji Polskiej, Jackowi Kurskiemu czy Jarosławowi Jakimowiczowi. "J***ać Telewizję Polską/Jacek Kurski c**j ci w dziąsło" - rapuje Mata.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Rafałowi Brzozowskiemu kontrowersje nie przeszkadzają. "Złośliwe uwagi będą zawsze, ale poczekajmy do występu"

  Rafałowi Brzozowskiemu kontrowersje nie przeszkadzają. "Złośliwe uwagi będą zawsze, ale poczekajmy do występu"

  - Nie widzę powodów, żeby chować głowę w piasek, bo pracuję jako prezenter TVP - mówi Rafał Brzozowski, który będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji. W rozmowie z Gazeta.pl dodaje jednak: "Jestem na takim etapie pracy, że wiem, skąd się biorą tego typu światopoglądowe sytuacje i komentarze". Radzi, by widzowie z opiniami wstrzymali się do majowego występu.

  Marta Korycka
 • Orange Warsaw Festival odwołany. Ogłoszono nową datę oraz pierwszych artystów

  Orange Warsaw Festival odwołany. Ogłoszono nową datę oraz pierwszych artystów

  Orange Warsaw Festival nie odbędzie się po raz kolejny, o czym poinformowali organizatorzy imprezy. Powodem jej odwołania jest sytuacja epidemiczna w kraju. Jednocześnie zapowiedziano nową datę festiwalu. Planowo ma się on odbyć w pierwszy weekend czerwca 2022 roku. Znamy pierwszych artystów, którzy pojawią się na scenie.

  Joanna Szwalikowska