Muzyka

 • Występ Cleo na Gali TVP odbił się szerokim echem. Teraz odpowiada na krytykę

  Występ Cleo na Gali TVP odbił się szerokim echem. Teraz odpowiada na krytykę

  W ostatnią niedzielę odbyło się wydarzenie "Gala Jubileuszowa - 70 lat Telewizji Polskiej", na którym wystąpiło wiele gwiazd. Artyści wykonywali największe przeboje polskiej piosenki. Jedną z nich była Cleo, która wykonała piosenkę "To tylko tango" zespołu Maanam. Ten występ wywołał kontrowersje, a teraz na krytykę w ostry sposób odpowiada sama piosenkarka.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Naukowcy zbadali, co twój gust muzyczny mówi o twojej osobowości. Wyniki przeczą stereotypom
 • Nagrody Grammy 2023. Część nominacji to pierwszy taki przypadek w historii [LISTA]
 • Włosy Jerzego Połomskiego były równie legendarne, jak on sam. To nie był jego jedyny sekret

  Włosy Jerzego Połomskiego były równie legendarne, jak on sam. To nie był jego jedyny sekret

  Jerzy Połomski był w sposób niekwestionowany ikoną polskiej sceny muzycznej. Utwory z jego repertuaru takie ja "Cała sala śpiewa z nami" czy "Bo z dziewczynami" na stałe wpisały się w naszą kulturę - nucą je całe pokolenia słuchaczy. Obdarzony charakterystycznym barytonem artysta występował na estradach przez blisko 60 lat, a nieodłącznym elementem jego wizerunku była bujna czupryna, o której przez lata krążyły legendy. Dopiero kilka lat przed śmiercią piosenkarz oficjalnie potwierdził to, co wielu długo podejrzewało.

  Justyna Bryczkowska
 • Oto przepis na przebój od The Beatles. Najciekawsza jest rada od Lennona

  Oto przepis na przebój od The Beatles. Najciekawsza jest rada od Lennona

  W ciągu 10 lat działalności The Beatles skomponowali jedne z najbardziej znaczących kompozycji w historii muzyki, które wpłynęły na późniejszy kształt muzyki popularnej i awangardowej. Sposobów na pisanie przebojów nie zachowali jednak wyłącznie na siebie. W przeszłości wielokrotnie dzielili się swoimi patentami. Oto wybrane z nich.

  Iga Gromska
 • Krzysztof Zalewski zapowiada dłuższą przerwę. Na pożegnanie wypuścił dobre elektrodisko

  Krzysztof Zalewski zapowiada dłuższą przerwę. Na pożegnanie wypuścił dobre elektrodisko

  Krzysztof Zalewski zapowiada dłuższe wakacje i odpoczynek. Na pocieszenie zrobił niespodziankę swoim słuchaczom i nagrał pięć dodatkowych utworów, które będzie można usłyszeć na poszerzonej wersji albumu "Zabawa". Jako pierwszy z nich zaprezentował singiel "O Tobie myśl" - nagrał go specjalnie na prośbę swoich fanów, bo na razie piosenkę wykonywał tylko na koncertach.

  Justyna Bryczkowska
 • Gitara z pierwszej trasy Nirvany za pół mln dolarów. Cobain zostawił na niej wiadomość

  Gitara z pierwszej trasy Nirvany za pół mln dolarów. Cobain zostawił na niej wiadomość

  W ramach corocznej aukcji Icons & Idols: Rock 'N' Roll Auction w Nowym Jorku kolekcjonerzy nietypowych pamiątek po gwiazdach rocka mieli okazję wejść w posiadanie kolejnych artefaktów. Wśród nich znalazł się Fender Mustang, jedna z gitar Kurta Cobaina, zniszczona podczas pierwszej trasy koncertowej Nirvany. Muzyk napisał na niej dedykację.

  Iga Gromska
 • 'Jeśli zaczniesz śpiewać twierdzenie Pitagorasa...'. Sanah podjęła wyzwanie
 • Jak naprawdę nazywał się Jerzy Połomski? Mało kto wie, że przez wiele lat ukrywał nazwisko
 • Kolejny arcybiskup komentuje apostazję Podsiadły. Chce jej dokonać także Organek

  Kolejny arcybiskup komentuje apostazję Podsiadły. Chce jej dokonać także Organek

  Abp Ryś udzielił wywiadu, w którym stara się wyjaśnić zjawisko wzrastającej niechęci do Kościoła Katolickiego w grupie wiekowej 18-24 i przedstawić pomysły na reformę instytucji, która miałaby na nowo przyciągnąć młodych. Apostazji dokonują też jednak starsi, a wśród nich - muzycy. Arcybiskup skomentował decyzję Podsiadły. Ze wspólnoty chce odejść również inny artysta - Tomasz Organek.

  Iga Gromska