Książka

 • "Midnight Sun" - będzie nowy "Zmierzch". Autorka zapowiedziała, że książka ukaże się jeszcze w tym roku

  "Midnight Sun" - będzie nowy "Zmierzch". Autorka zapowiedziała, że książka ukaże się jeszcze w tym roku

  Stephanie Meyer 4 maja ogłosiła podczas wywiadu telewizyjnego, że latem tego roku na rynku ukaże się nowa powieść z popularnej serii "Zmierzch" - "Midnight Sun". Pisarka 12 lat temu porzuciła ten projekt, bo fragmenty wyciekły do sieci. Książkę jednak skończyła pisać - ma pokazać wydarzenia znane z poprzednich powieści z perspektywy głównego bohatera męskiego, wampira Edwarda.

  aj
 • Nie żyje Barbara Rosiek. Autorka "Pamiętnika narkomanki" miała 60 lat

  Nie żyje Barbara Rosiek. Autorka "Pamiętnika narkomanki" miała 60 lat

  Barbara Rosiek była psycholożką kliniczną, poetką i pisarką. Jej wydana w 1985 roku książka "Pamiętnik narkomanki" dokumentuje, jak autorka walczyła z nałogiem narkotykowym. Publikacja zyskała dużą popularność i szybko stała się bestsellerem - do dziś pozostaje jedną z najczęściej wznawianych pozycji w Polsce.

  jab
 • Procent więcej Polaków czyta książki. Remigiusz Mróz popularniejszy od Olgi Tokarczuk

  Procent więcej Polaków czyta książki. Remigiusz Mróz popularniejszy od Olgi Tokarczuk

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Biblioteka Narodowa opublikowała raport o polskim czytelnictwie w 2019 roku. Okazuje się, że Polacy czytają trochę więcej niż w poprzednich latach, a nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk trafiła do pierwszej trójki najpopularniejszych autorów ubiegłego roku. To właśnie jej zwycięstwo miało znaczny wkład w zwiększenie się czytelnictwa.

  jab, iar
 • Rewelacyjna obsada czyta "Upadek gigantów". Audiobook epickiej powieści online - będzie czego posłuchać
 • Dobry kryminał - top 3 książki, od których ciężko się oderwać

  Dobry kryminał - top 3 książki, od których ciężko się oderwać

  Kryminały "królowej" gatunku - Agathy Christie - sprzedały się w liczbie ponad miliarda sztuk. I choć innym autorom daleko do osiągnięcia takiego wyniku, to kryminały należą do najlepiej sprzedających się książek na rynku. Które z nich zasługują na uwagę? Podpowiadamy.

  Eliza Tworek
 • Książki romanse - najpopularniejsze tytuły

  Książki romanse - najpopularniejsze tytuły

  Miłość, tęsknota, smutek, łzy, wielkie uczucia i bolesne rozstania - to wszystko znajdziemy w literaturze romantycznej. Romanse, od klasycznej "Rozważnej i romantycznej" Jane Austen, aż do popularnych w ostatnich latach romansów erotycznych, niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Po które książki z tego gatunku warto siegnąć?

  ET
 • Jaki jest koreański sekret dobrych relacji z ludźmi?

  Jaki jest koreański sekret dobrych relacji z ludźmi?

  Dlaczego niektórzy brylują w towarzystwie, doskonale dogadują się z innymi, a ty wchodzisz do pokoju pełnego ludzi i nagle wszyscy milkną? Oto strategia życia na miarę XXI wieku, która otworzy przed Tobą drogę do sukcesu. Skorzystaj z koreańskich korepetycji z inteligencji emocjonalnej i świadomości sytuacji

  red.