Książka

 • "Takie są fakty, on mnie bił". Córka oskarża Amosa Oza, choć reszta rodziny zaprzecza
 • "Kocia muzyka to nie muzyka", czyli Zbigniew Wodecki i jego miłość do kotów [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Kocia muzyka to nie muzyka", czyli Zbigniew Wodecki i jego miłość do kotów [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Sławni muzycy, znakomici pisarze, wybitni politycy. Co ich łączy? Wszyscy mają swojego kota! Przypadek? Czy gotowy przepis na sukces? Na te pytania niejako odpowiadają Heike Reinecke i Andreass Schlieper w książce "Sławne koty i ich ludzie". W polskiej edycji nie zabrakło rozdziałów o rodzimych miłośnikach kotów - Michał Korda sporządził historie m.in. o Violetcie Villas, Wisławie Szymborskiej i Zbigniewie Wodeckim. Dotyczący nieodżałowanego wokalisty i kompozytora fragment przeczytacie u nas.

  Fragment promocyjny
 • "Ty, która to jest twoja matka, a która to ojciec?". Na plecaku napisali: "ZOŚKA ZAPAŁA CÓRKA PEDAŁA"
 • Wydawnictwo Agora wydawcą autobiografii Beaty Kozidrak "Beata. Gorąca krew". Premiera 4 maja

  Wydawnictwo Agora wydawcą autobiografii Beaty Kozidrak "Beata. Gorąca krew". Premiera 4 maja

  4 maja 2021 roku nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się "Beata. Gorąca krew" - autobiografia jednej z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek polskiej muzyki rozrywkowej - Beaty Kozidrak. Dzień premiery książki nie jest przypadkowy - zbiega się z dniem urodzin artystki. Podczas gali Bestsellerów Empiku Beata Kozidrak zapowiadała, że w piątek uślyszymy ważną informację dotyczącą jej autobiografii i jest! Mamy date premiery oraz okładkę.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Książki o miłości - pozycje nie tylko dla miłośników romansów

  Książki o miłości - pozycje nie tylko dla miłośników romansów

  Książki o miłości wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, nie tylko w okolicach Walentynek. Choć klasyfikowane są zwykle jako literatura kobieca, to jednak sięgają po nie również panowie. Nic dziwnego, bo o miłości równie pięknie piszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przekonajmy się, że książki o miłości to nie tylko romanse.

  KatK
 • Czy na pewno wiemy, co jemy?

  Czy na pewno wiemy, co jemy?

  Jak nie dać się nabrać i świadomie wybierać zdrową żywność? Czy eko jest eko, a gluten jest szkodliwy? O tym w książce "Przeciw naturze. Prawdy i mity o GMO, żywności ekologicznej, glutenie i o tym, co się kryje w naszym jedzeniu" Beatrice Mautino i Dario Bressaninieg.

  Redakcja Publio.pl
 • Książka Roku 2020. 250 tys. zł wsparcia dla środowiska literackiego w największym plebiscycie polskich czytelników

  Książka Roku 2020. 250 tys. zł wsparcia dla środowiska literackiego w największym plebiscycie polskich czytelników

  Przez cały luty można oddawać głosy w Plebiscycie Książka Roku 2020. Wśród nominowanych znajdują się książki 93 polskich i 147 zagranicznych autorów, w tym m.in. Joanny Bator, Wojciecha Chmielarza, Remigiusza Mroza, Mariusza Szczygła, Szczepana Twardocha, Harlana Cobena, Jojo Moyes, Guillaume Musso, Stephena Kinga czy J.K. Rowling. Czytelnicy wybiorą najlepsze literackie tytuły w 13 kategoriach, a także wskażą fundacje i stowarzyszenia, które otrzymają ćwierć miliona złotych wsparcia od Allegro.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Stewardesa pisała książkę na serwetkach. Właśnie sprzedała do niej prawa za siedmiocyfrową kwotę

  Stewardesa pisała książkę na serwetkach. Właśnie sprzedała do niej prawa za siedmiocyfrową kwotę

  Jeszcze do niedawna T.J. Newman pracowała na pokładzie samolotu jako stewardesa. Któregoś dnia obserwowała śpiących pasażerów i uderzyła ją myśl, że życie dziesiątek ludzi jest zależne wyłącznie od dwójki pilotów w kokpicie. Zainspirowało ją to na tyle, że zaczęła pisać powieść - i napisała ją tak, że do walki o prawa do książki ruszyli najwięksi wydawcy, a za nimi m.in. duże studia filmowe.

  oprac. Maja Piskadło
 • "Wszystkie kolory świata" - fantastyczni autorzy i ilustratorzy w książce, która ma dawać dzieciom siłę
 • Książki dla dzieci, które bawią, uczą i rozbudzają wyobraźnię

  Książki dla dzieci, które bawią, uczą i rozbudzają wyobraźnię

  Książki dla dzieci niosą ze sobą wartość edukacyjną - pomagają rodzicom pokazać maluchowi, jak wyglądają zwierzęta gospodarskie czy co się kryje w lesie. Starszemu dziecku pokażemy kosmos lub uwielbiane przez wielu dinozaury. Oprócz nauki, książki rozbudzają również wyobraźnię i kreatywność. Pozwalają rozwijać się dziecku, a także wspomagać naukę języków obcych. Przedstawiamy książki dla dzieci, w które warto wyposażyć dziecięcą bibliotekę.

  Justyna Kłos