Książka

 • Czekoladowa biografia na 170-te urodziny

  Czekoladowa biografia na 170-te urodziny

  27 października premierę ma publikacja będąca literacką ucztą dla pasjonatów historii, miłośników dobrego reportażu i amatorów najwyższej jakości czekolady. "Wedlowie. Czekoladowe imperium" autorstwa Łukasza Garbala to najnowsza pozycja w ofercie Wydawnictwa Czarne, opisująca losy dynastii założycielskiej firmy, która w tym roku obchodzi 170-lecie istnienia. Wedel jest patronem książki.

  Materiał promocyjny
 • "Podchodziliśmy jak spadochroniarze". Tak kiedyś jeździli najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Podchodziliśmy jak spadochroniarze". Tak kiedyś jeździli najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Jakie są prawdziwe Bieszczady? Czego o nich nie wiemy? Czy są gotowe na zmiany klimatu? Czy jest jeszcze miejsce na lasy, góry i dzikie zwierzęta w świecie, w którym jedziemy w nieznane już nie z gitarą, a ze smartfonem? Dlaczego warto chronić krajobraz nocnego nieba? Autorzy poddają próbie wyobrażenia czytelników o Bieszczadach, by pokazać, jak ścieżki natury krzyżują się tu z ludzką cywilizacją. Publikujemy fragment książki, która ukazuje się 27 października.

  oprac. Marta Korycka
 • Jej "Czuła przewodniczka" to bestseller. Teraz Natalia de Barbaro wprowadzi nas w świat zmysłów

  Jej "Czuła przewodniczka" to bestseller. Teraz Natalia de Barbaro wprowadzi nas w świat zmysłów

  W tym roku Natalia de Barbaro przebojem wdarła się do serc setek tysięcy czytelniczek z książką "Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie". Autorka nie zatrzymuje się w podróży w głąb wszystkiego, co ludzkie - kontynuuje ją w ramach podcastu Empik Go "W poszukiwaniu pełni". Wraz z gośćmi Natalia de Barbaro tłumaczy, oswaja i przybliża świat zmysłów, pokazując przy tym, jak za ich pomocą możemy czerpać z życia pełnymi garściami.

  Materiał promocyjny
 • Sinead O'Connor: Zawsze miałam zamiar zniszczyć zdjęcie papieża. Reprezentowało kłamstwa i przemoc [FRAGMENT]

  Sinead O'Connor: Zawsze miałam zamiar zniszczyć zdjęcie papieża. Reprezentowało kłamstwa i przemoc [FRAGMENT]

  Sinéad O'Connor napisała "Wspomnienia", by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i sprawić, żeby jej głos był nie tylko usłyszany, ale przede wszystkim zrozumiany. Może też, żeby wytłumaczyć się ze swojego postępowania, ale myli się ten, kto sądzi, że będzie za cokolwiek przepraszać. Książka w tłumaczeniu Katarzyny Mojkowskiej ukaże się 27 października - prezentujemy jej przedpremierowy fragment.

  Fragment książki
 • W warszawskiej komunikacji nie zobaczysz reklamy nowej książki Remigiusza Mroza. "Obraża uczucia religijne"
 • Podróże po tym kontynencie są jak wędrówki przez odmienne światy
 • Ta książka nie ma klasycznie rozumianej fabuły, narracji, ani bohatera, ale trudno się od niej oderwać

  Ta książka nie ma klasycznie rozumianej fabuły, narracji, ani bohatera, ale trudno się od niej oderwać

  "Piotr Stankiewicz na nowo odkrywa formę, z którą eksperymentowali Amerykanin Joe Brainard i Francuz Georges Perec. O Polsce lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych jeszcze nikt tak nie napisał" - zapowiada wydawca i rzeczywiście, "Pamiętam" to bardzo ciekawe i niezwykłe doznanie czytelnicze. To książka o nas, dzieciach lat 80., ale nie tylko dla nas.

  Marta Korycka
 • "Chłopak wystraszony, mamuśka również. Boi się, kiedy tamten po alkoholu, bo wtedy zawsze wstępuje w niego diabeł" [18+]

  "Chłopak wystraszony, mamuśka również. Boi się, kiedy tamten po alkoholu, bo wtedy zawsze wstępuje w niego diabeł" [18+]

  "Do bólu szczere, robione na gorąco, z brutalną otwartością pokazują pracę funkcjonariusza oddziałów prewencji - ciężką, niebezpieczną, niewdzięczną. W tej robocie absurd bezpośrednio sąsiaduje z tragedią, współczucie i chęć niesienia pomocy - z obojętnością, zaangażowanie i poświęcenie - z zawodowym wypaleniem i cynizmem, pogarda - z wdzięcznością" - pisze wydawca. Sprawdźcie sami, publikujemy fragment książki "Pies. Tom 2".

  Fragment książki
 • Poruszająca trylogia afgańska w nowym wydaniu. Dochód dla organizacji wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy

  Poruszająca trylogia afgańska w nowym wydaniu. Dochód dla organizacji wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy

  "Żywicielka" Deborah Ellis to boleśnie aktualna książka polecana przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Malalę Yousafzai. Uniwersalna i przejmująca historia o lojalności, harcie ducha, przyjaźni i sile życia w niezwykłych warunkach. Poruszająca trylogia afgańska została przetłumaczona na ponad 20 języków. Cały dochód ze wznowienia książki wydawnictwo przeznaczy na pomoc organizacjom wspierających uchodźców na polsko-białoruskiej granicy.

  oprac. Marta Korycka
 • Zwyciężali w starciach, które wydawały się nie do wygrania. Fragment książki "Niezwykłe bitwy i szarże husarii"

  Zwyciężali w starciach, które wydawały się nie do wygrania. Fragment książki "Niezwykłe bitwy i szarże husarii"

  Husaria dokonywała na polach bitew rzeczy niezwykłych. Zwyciężała w starciach, które wydawały się nie do wygrania. Rozbijała szyki nieprzyjaciela. Nie obawiała się ognia muszkietowego ani nawet artyleryjskiego. Wielokrotnie odmieniała losy nie tylko Rzeczypospolitej, ale i całej Europy. Radosław Sikora po raz kolejny przybliża nam dzieje tej niezwykłej formacji, a my przedpremierowo publikujemy fragment jego książki.

  Fragment książki
 • Jamie Oliver o "Razem": Tu chodzi o coś więcej niż jedzenie - chodzi o tworzenie wspomnień
 • Po roli w "Tulipanie" przestałem mieć fory w mięsnym. Jedna kobieta nawet się na mnie rzuciła [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Po roli w "Tulipanie" przestałem mieć fory w mięsnym. Jedna kobieta nawet się na mnie rzuciła [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Niemal wszyscy znają go z serialu "Ranczo", gdzie brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta. Nieco starsi zapamiętali płochliwego "inżyniera instalacji podziemnych", Tadeusza Norka, trzymanego krótko przez żonę Danutę, w którego wcielał się w "Miodowych latach", oraz jego role w cyklu "Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego. Z rozmowy z Kamilą Drecką czytelnik dowie się o Arturze Barcisiu dużo więcej - wywiad-rzeka z aktorem ukazał się właśnie na rynku.

  oprac. Marta Korycka
 • Adam Kay przedstawia "kompletny i kompletnie obrzydliwy przewodnik po ludzkim ciele" [FRAGMENT]

  Adam Kay przedstawia "kompletny i kompletnie obrzydliwy przewodnik po ludzkim ciele" [FRAGMENT]

  Najnowsza książka autora bestsellerów Adama Kaya tym razem jest kierowana do młodszych czytelników. Tryskająca (na szczęście to tylko przenośnia.) poczuciem humoru i ciekawostkami na temat najdziwniejszych (i najnormalniejszych!) funkcji ludzkiego ciała wprawi was w osłupienie i przysporzy ataków śmiechu. To najlepsza kontra dla podręczników biologii! Przeczytajcie fragment "Kompletnego przewodnika po ludzkim ciele" o włosach.

  oprac. Maja Piskadło