Książka

 • Jan Peszek do córki: Kompletnie mnie nie uczą porażki czy zawody w życiu, tylko ciągle mam głupią nadzieję

  Jan Peszek do córki: Kompletnie mnie nie uczą porażki czy zawody w życiu, tylko ciągle mam głupią nadzieję

  "Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy..." - tak wydawca zapowiada książkę aktorki, wokalistki, performerki Marii Peszek. Publikujemy przedpremierowy fragment "Naku*wiam zen", która ukazuje się 12 października.

  Fragment książki
 • On uciekł z getta, ona ukryła się w stodole. 'Od razu wiedziałem, co tak spodobało mi się w Marcie'

  On uciekł z getta, ona ukryła się w stodole. "Od razu wiedziałem, co tak spodobało mi się w Marcie"

  Początek 1940 roku. Trzynastoletni żydowski chłopiec i jego jedenastoletni brat przedzierają się przez drut kolczasty otaczający łódzkie getto, by ukraść żywność dla swojej rodziny. Zauważa to niemiecki strażnik. Nie mają innego wyjścia. Starszy brat strzela, żołnierz pada martwy. Tak rozpoczyna się poruszająca historia niezwykłej ucieczki chłopca, który niejeden raz przechytrzył nazistów. To Chaim Herszman, znany później jako Henry Carr. Jego wspomnienia spisał syn, John.

  Fragment książki
 • Była sierotą z dwiema żyjącymi matkami. Jedna oddała ją po urodzeniu, druga - gdy miała 13 lat [FRAGMENT]

  Była sierotą z dwiema żyjącymi matkami. Jedna oddała ją po urodzeniu, druga - gdy miała 13 lat [FRAGMENT]

  "Byłam sierotą z dwiema żyjącymi matkami. Jedna oddała mnie, gdy jeszcze jej mleko nie wyschło na moim języku, druga - gdy miałam trzynaście lat". Dziewczyna nie rozumie, dlaczego jednego dnia ma piękny dom nad morzem i bezwarunkową miłość rodziców, a kolejnego zostaje bez słowa oddana biologicznej matce, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Publikujemy fragment książki "Porzucona córka", która ukaże się 12 października.

  Fragment książki