Książka

 • Ta nagrodzona Bookerem powieść zmieni wasze wyobrażenia na temat kobiet
 • "Gra o tron" - kolejność czytania książek

  "Gra o tron" - kolejność czytania książek

  "Gra o tron" to tytuł znany zarówno fanom literatury fantastycznej, jak i wielbicielom seriali. Sympatykom serialu HBO i wiernym czytelnikom prozy George'a R. R. Martina sagi przybliżać zbytnio nie trzeba. Dla tych, którzy jednak nie zetknęli się jeszcze z serią amerykańskiego pisarza, bądź znają wyłącznie serial, sprawdzamy, jaka powinna być kolejność czytania książek.

  KatK
 • Najpiękniejsze cytaty z książek. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

  Najpiękniejsze cytaty z książek. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

  Cytaty z książek są wszechobecne w naszym życiu, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Czasem sięgamy po nie świadomie, znając autora i kontekst cytowanych słów. Często jednak cytaty te funkcjonują w naszym języku, choć nie znamy dzieł, w których się pojawiły. Spróbujemy wskazać najpiękniejsze cytaty z książek - i ich autorów.

  KatK, syl
 • Jaki naprawdę był Jerzy Pilch? Ta biografia jest inna niż wszystkie

  Jaki naprawdę był Jerzy Pilch? Ta biografia jest inna niż wszystkie

  Książka "Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej" to wyjątkowy portret jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy - pokazujący Jerzego Pilcha poprzez jego teksty, także do tej pory niepublikowane. Biografia, która w doskonały sposób oddaje ducha twórczości niedawno zmarłego autora.

  Fragment promocyjny Publio.pl
 • Harry Potter - jaka jest kolejność oglądania filmów i czytania książek?

  Harry Potter - jaka jest kolejność oglądania filmów i czytania książek?

  Harry Potter to bohater jednej z najpopularniejszych serii literackich, której autorką jest J. K. Rowling. Nastolatek, który dowiaduje się, że w jego żyłach płynie magiczna krew, od lat jest ulubionym bohaterem młodszych i starszych czytelników, a także kinomanów. Sprawdźmy, jaka jest kolejność czytania książek i oglądania filmów o Harrym Potterze.

  KatK
 • Książki: fantastyka - te pozycje warto przeczytać

  Książki: fantastyka - te pozycje warto przeczytać

  Kiedy za oknem szaro i smutno, kiedy przygnębia nas monotonia dnia codziennego, wówczas sięgamy po książki. Fantastyka to szczególny rodzaj literatury, który nie tylko pomoże nam oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości, ale również przenieść się do świata, w którym granice wyznaczać może wyłącznie nasza wyobraźnia. Sprawdźmy, jakie pozycje warto przeczytać.

  KatK
 • ''Wiedźmin''. Kolejność czytania książek. W jakiej kolejności czytać sagę Sapkowskiego?
 • Rusza Wydawnictwo Agora dla dzieci. W drodze 12 premierowych tytułów

  Rusza Wydawnictwo Agora dla dzieci. W drodze 12 premierowych tytułów

  2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem informacją o powołaniu nowej linii wydawniczej Wydawnictwa Agora, specjalizującej się w literaturze dziecięcej.

  Wydawnictwo Agora
 • Nie ma już Wielkiego Brata. Wciąż aktualna klasyka w podkręconym wydaniu

  Nie ma już Wielkiego Brata. Wciąż aktualna klasyka w podkręconym wydaniu

  Wielki Brat - to określenie tak wbiło się w świadomość społeczeństwa, że znają je nawet ci, którzy nie czytali "1984" George'a Orwella. Sam tytuł jest jednak jednym z najbardziej znanych klasyków, który - choć powstał w 1949 roku - porusza do dziś. Wydawca i twórcy audiobooka, który ukazał się 29 marca w aplikacji Empik Go, doszli jednak do wniosku, że opowieści przyda się odświeżenie i wyjątkowa produkcja. Tym sposobem Wielki Brat znika, a do historii dołącza Tymon Tymański ze swoją muzyką.

  Materiał promocyjny
 • Żulczyk o zarzutach o autopromocję: Wiem, kto złożył donos. Stan oskarżenia to nie świadczenie komercyjne

  Żulczyk o zarzutach o autopromocję: Wiem, kto złożył donos. Stan oskarżenia to nie świadczenie komercyjne

  We wtorkowy wieczór Jakub Żulczyk, który ma odpowiedzieć przed sądem za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy, opublikował na Facebooku wpis, w którym odniósł się do zarzutów, jakoby sytuacja związana z postawieniem go w stan oskarżenia miała być akcją autopromocyjną. "Nieśmiało przypominam - prokuratura to nie jest prywatna firma z działem handlowym, z którą można umówić się na barter" - napisał.

  oprac. Maja Piskadło
 • "Rowerem przez II RP", czyli co zobaczył w Polsce w latach 30. brytyjski podróżnik [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Rowerem przez II RP", czyli co zobaczył w Polsce w latach 30. brytyjski podróżnik [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  W pierwszej połowie lat 30. Bernard Newman, brytyjski autor, pisarz, podróżnik, dziennikarz, urzędnik i (prawdopodobnie) szpieg, przypłynął do Gdańska wraz z rowerem o imieniu George, żeby przekonać się, jak właściwie wygląda II RP. Newman obrał sobie za cel jak najwierniejsze opisanie zagranicznemu czytelnikowi, jaka jest Polska. Napisana lekko, z typowo brytyjskim humorem książka "Rowerem przez II RP" w przekładzie Ewy Kochanowskiej jest pełna trafnych uwag i obserwacji - i starych fotografii.

  Fragment promocyjny
 • Nie tylko Żulczyk oskarżony o znieważenie prezydenta Dudy, prof. Bierwiaczonek też. "Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem"

  Nie tylko Żulczyk oskarżony o znieważenie prezydenta Dudy, prof. Bierwiaczonek też. "Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem"

  Nie tylko Jakub Żulczyk został oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Prof. Bogusław Bierwiaczonek opublikował w mediach społecznościowych list do pisarza, w którym poinformował, że jemu samemu również postawiono dwa zarzuty dot. zniesławienia: "Roczek, w ramach pokazówki, jest całkiem możliwy. Najważniejsze, żeby wsadzili nas razem. Może nawet urodzilibyśmy coś wspólnie".

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu po czterdziestce [FRAGMENT]

  Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu po czterdziestce [FRAGMENT]

  Co to znaczy być kobietą czterdziestoletnią? Co tracimy, a co zyskujemy? Czy winną kryzysu wieku średniego jest biologia czy kultura? Jak go pokonać i zaakceptować nową siebie? I co potem? O tym wszystkim Pamela Druckerman pisze w nowej książce "Piękna czterdziestoletnia".

  Redakcja Publio.pl