Książka

 • "Zaczynam się pocić, potem pojawia się swędzenie...". Od 16 lat cierpi na bezsenność, opisał to w reportażu

  "Zaczynam się pocić, potem pojawia się swędzenie...". Od 16 lat cierpi na bezsenność, opisał to w reportażu

  Anders Bortne, znany norweski dziennikarz od 16 lat cierpiący na bezsenność, pokazuje w swojej książce, jak brak snu wpływa na życie osobiste, rodzinne i zawodowe. Wyczerpany, postanowił szukać pomocy i zaczęła się jego podróż po krainie pastylek na sen i eksperymentalnych terapii. Choć starał się normalnie żyć, jego nocne walki o ułamki snu zamieniały się w prawdziwą obsesję. Przedpremierowo publikujemy fragment reportażu, który ukaże się w Polsce 29 września.

  Fragment promocyjny
 • Yunjae od urodzenia nie przejawia żadnych emocji. Cierpi na aleksytymię [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Yunjae od urodzenia nie przejawia żadnych emocji. Cierpi na aleksytymię [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Yunjae od urodzenia nie przejawia żadnych emocji. Cierpi na aleksytymię - zaburzenie, które utrudnia odczuwanie radości, smutku czy strachu. To mniejsza niż przeciętnie liczba neuronów w ciele migdałowatym mózgu skazuje go na ten stan i połeczną alienację. W szkole Yunjae jest outsiderem, a w domu o tym, że emocje w ogóle istnieją, przypominają mu mama i babcia, rozwieszając karteczki z napisami: "śmiech" lub "płacz". W dniu jego szesnastych urodzin, podczas wspólnego wyjścia do restauracji, mama i babcia stają się ofiarami brutalnego napadu... Przedpremierowo publikujemy fragment powieści "Almond".

  Fragment promocyjny
 • "Piraci nikogo nie wyróżniali. Byłem kapitanem, ale kazali mi jak reszcie spać na podłodze"

  "Piraci nikogo nie wyróżniali. Byłem kapitanem, ale kazali mi jak reszcie spać na podłodze"

  Wody w rejonach Somalii opanowane przez piratów to strefa wysokiego ryzyka, przed którą drży cały pływający świat. Reporterski thriller Łukasza Pilipa opowiada prawdziwą historię kapitana Piotra Budzynowskiego i statku "Beluga Nomination", który padł łupem Somalijczyków. Trzymającemu w napięciu dramatowi, który rozegrał się na pokładzie statku, towarzyszy poruszająca historia rodziny, zdeterminowanej, by pomóc w uwolnieniu najbliższych z rąk piratów. Przedpremierowo publikujemy fragment książki.

  Fragment promocyjny
 • W kwietniu 1982 warszawiacy pierwszy raz usłyszeli "siekierę, motykę" zagraną na fleciku

  W kwietniu 1982 warszawiacy pierwszy raz usłyszeli "siekierę, motykę" zagraną na fleciku

  Jak dostosowywali się do zakazów i nakazów stanu wojennego? W jaki sposób zamykały się za nimi ścieżki otwarte przed grudniem '81? Co pozwalało im trwać, i tworzyć enklawy wolności? Jakich musieli dokonywać wyborów? Kiedy słabli i gorzknieli? Dzięki czemu znów ogarniała ich nadzieja? Czy ten proces naprawdę się zakończył? - te pytania "zwykłym ludziom" zadaje autorka książki "Dzień bez Teleranka". Przedpremierowo publikujemy fragment reportażu.

  Fragment promocyjny
 • W miarę jak Stalin się starzał, kino stawało się jego obsesyjnym rytuałem, a także miejscem sprawowania rządów
 • Jeanne zawsze kierowała się dewizą: Kłam tak długo, aż wszyscy ci uwierzą [FRAGMENT KSIĄŻKI]
 • Kto ukradł różowe babeczki? Dzieci poznają gatunki literackie [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Kto ukradł różowe babeczki? Dzieci poznają gatunki literackie [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Kapelusz opowieści" to zaproszenie do magicznego świata gatunków literackich. Baśń, fantasy, reportaż, dziennik, przygoda, kryminał. Wśród autorów są Zofia Stanecka, Paweł Beręsewicz, Ewa Nowak, Justyna Bednarek, Joanna Jagiełło, Jarosław Kaczmarek i ilustratorzy tej miary co Marianna Sztyma, Joanna Rusinek, Katarzyna Trzeszczkowska, Daria Solak, Marta Krzywicka, Agata Kopff, którzy wprowadzają dzieci w świat gatunków literackich. Publikujemy fragment jednego z opowiadań.

  Fragment promocyjny
 • Mając 98 lat, Selma opowiada swoją historię. Bestseller o losach Holenderki, która przeżyła Ravensbrück
 • Batman w Warszawie. Twórcy z różnych krajów przedstawili swoją interpretację komiksu
 • Wciągający kryminał? Dobra literatura akcji albo true crime? Polecamy książki na jesień