Książka

 • Agnieszka Holland: Dobrze pamiętam moment, w którym zrozumiałam, że nie jestem taka odważna, jak mi się wydawało [FRAGMENT]

  Agnieszka Holland: Dobrze pamiętam moment, w którym zrozumiałam, że nie jestem taka odważna, jak mi się wydawało [FRAGMENT]

  - Dobrze pamiętam moment, w którym zrozumiałam, że nie jestem taka odważna, jak mi się wydawało. I ten moment przyszedł do mnie we śnie - mówi Agnieszka Holland w rozmowie z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim. Publikujemy przedpremierowo fragment wywiadu, który jest elementem książki "Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei". Mówią w niej także m.in. Szymon Malinowski o przyszłości, Dorota Masłowska o śmiechu i Jurek Owsiak o szacunku. Premiera 11 października.

  Marta Korycka
 • 'Gdy po latach pytam go o tamten dzień, mówi tylko: Trzeba przeżyć, żeby zrozumieć' [FRAGMENT]

  "Gdy po latach pytam go o tamten dzień, mówi tylko: Trzeba przeżyć, żeby zrozumieć" [FRAGMENT]

  Ewa Wilczyńska przez lata zajmowała się zawodowo sprawą zbrodni miłoszyckiej. Opisywała walkę o odszkodowanie Tomasza Komendy, proces Ireneusza M. i Norberta Basiury, ale książkę "Dziewczyna w czarnej sukience. Historia zbrodni miłoszyckiej" napisała - jak mówi - przede wszystkim, żeby ludzie pamiętali o zamordowanej Małgosi i o tym, że ta sprawa nie jest jeszcze rozwiązana. Publikujemy fragment.

  Marta Korycka
 • Druga część 'Ślepnąc od świateł' w przedsprzedaży. Fani Żulczyka czekali na to 9 lat

  Druga część "Ślepnąc od świateł" w przedsprzedaży. Fani Żulczyka czekali na to 9 lat

  Na tę informację fani bestsellerowej powieści "Ślepnąc od świateł", na podstawie której powstał hitowy serial HBO, czekali 9 lat. Jakiś czas temu Jakub Żulczyk zapowiedział powrót do mrocznego świata stolicy. Książka "Dawno temu w Warszawie" już za kilka tygodni pojawi się w księgarniach w całym kraju. Czego tym razem będzie dotyczyć fabuła?

  Roksana Pamuła