Książka

 • Nie żyje Barbara Rosiek. Autorka "Pamiętnika narkomanki" miała 60 lat

  Nie żyje Barbara Rosiek. Autorka "Pamiętnika narkomanki" miała 60 lat

  Barbara Rosiek była psycholożką kliniczną, poetką i pisarką. Jej wydana w 1985 roku książka "Pamiętnik narkomanki" dokumentuje, jak autorka walczyła z nałogiem narkotykowym. Publikacja zyskała dużą popularność i szybko stała się bestsellerem - do dziś pozostaje jedną z najczęściej wznawianych pozycji w Polsce.

  jab
 • Procent więcej Polaków czyta książki. Remigiusz Mróz popularniejszy od Olgi Tokarczuk

  Procent więcej Polaków czyta książki. Remigiusz Mróz popularniejszy od Olgi Tokarczuk

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Biblioteka Narodowa opublikowała raport o polskim czytelnictwie w 2019 roku. Okazuje się, że Polacy czytają trochę więcej niż w poprzednich latach, a nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk trafiła do pierwszej trójki najpopularniejszych autorów ubiegłego roku. To właśnie jej zwycięstwo miało znaczny wkład w zwiększenie się czytelnictwa.

  jab, iar
 • Rewelacyjna obsada czyta "Upadek gigantów". Audiobook epickiej powieści online - będzie czego posłuchać
 • Dobry kryminał - top 3 książki, od których ciężko się oderwać

  Dobry kryminał - top 3 książki, od których ciężko się oderwać

  Kryminały "królowej" gatunku - Agathy Christie - sprzedały się w liczbie ponad miliarda sztuk. I choć innym autorom daleko do osiągnięcia takiego wyniku, to kryminały należą do najlepiej sprzedających się książek na rynku. Które z nich zasługują na uwagę? Podpowiadamy.

  Eliza Tworek
 • Książki romanse - najpopularniejsze tytuły

  Książki romanse - najpopularniejsze tytuły

  Miłość, tęsknota, smutek, łzy, wielkie uczucia i bolesne rozstania - to wszystko znajdziemy w literaturze romantycznej. Romanse, od klasycznej "Rozważnej i romantycznej" Jane Austen, aż do popularnych w ostatnich latach romansów erotycznych, niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Po które książki z tego gatunku warto siegnąć?

  ET
 • Jaki jest koreański sekret dobrych relacji z ludźmi?

  Jaki jest koreański sekret dobrych relacji z ludźmi?

  Dlaczego niektórzy brylują w towarzystwie, doskonale dogadują się z innymi, a ty wchodzisz do pokoju pełnego ludzi i nagle wszyscy milkną? Oto strategia życia na miarę XXI wieku, która otworzy przed Tobą drogę do sukcesu. Skorzystaj z koreańskich korepetycji z inteligencji emocjonalnej i świadomości sytuacji

  red.
 • Najciekawsze poradniki - rozwiń swoje pasje i umiejętności

  Najciekawsze poradniki - rozwiń swoje pasje i umiejętności

  Poradnik to książka, która powinna zawierać pewien zakres wiedzy z danej dyscypliny. W ostatnich latach wyraźnie obserwujemy wzrost zainteresowania tematyką rozwoju osobistego, stąd także większa popularność poradników o lepszej organizacji czasu, mindfulness czy coachingu. Na jakie inne poradniki warto zwrócić uwagę?

  ET
 • "Wierzę w to, że nie da się uciec przed przeszłością" - rozmowa z Karoliną Macios

  "Wierzę w to, że nie da się uciec przed przeszłością" - rozmowa z Karoliną Macios

  Napisać dobry thriller to sztuka, a thriller psychologiczny, to już wyższy poziom wtajemniczenia. W każdym calu udało się to Karolinie Macios, której "Czarne Morze" jest książką ze wszech miar poruszającą i trzymająca w napięciu. Z autorką, o inspiracjach, zaufaniu i pojmowaniu fatum rozmawiał Mateusz Uciński

  Mateusz Uciński
 • Przejażdżka do piekła. "Piętno" Przemysława Piotrowskiego jedną z najmocniejszych książek na wiosnę!

  Przejażdżka do piekła. "Piętno" Przemysława Piotrowskiego jedną z najmocniejszych książek na wiosnę!

  Kryminał, jako gatunek literacki, ma wiele twarzy. Może być wysublimowany i skupiony na zawiłościach intrygi albo też naszpikowany zwrotami akcji mocno podnoszącymi ciśnienie czytającego. Może także być brutalny i nieprzewidywalny w szaleństwie swojej fabuły. Flirtujący z granicami dobrego smaku i ocierający się o tematy tabu. Takie jest "Piętno" Przemysława Piotrowskiego. Mocno, ale to naprawdę mocno niepokojące, a przy tym wciągające i nie pozwalające się oderwać praktycznie od pierwszej do ostatniej strony.

  Matusz Uciński