Książka

 • "Siedzi przed panem, drogi kolego, Miss Auschwitz". Przeczytaj fragment "Ślicznotki doktora Josefa"

  "Siedzi przed panem, drogi kolego, Miss Auschwitz". Przeczytaj fragment "Ślicznotki doktora Josefa"

  Kiedy po raz pierwszy stanęła przed doktorem Josefem, Czechna miała 12 lat. Dziś jest pensjonariuszką domu starców i podkreśla, jak bardzo obozowego lekarza fascynowała jej uroda. "Nawet pan nie wie, kto przed panem siedzi" - mówi do jednego z rozmówców: "Siedzi przed panem, drogi kolego, Miss Auschwitz". "Ślicznotka doktora Josefa" to opowieść o tym, jak przerabiamy koszmarne doświadczenia na prywatne mitologie, by przetrwać, a nawet poczuć się wyjątkowo. W dniu premiery publikujemy fragment "Ślicznotki doktora Josefa".

  Fragment promocyjny
 • Tym razem publiczność Konkursu Chopinowskiego się nie awanturowała. Dlaczego? Przez ciążę

  Tym razem publiczność Konkursu Chopinowskiego się nie awanturowała. Dlaczego? Przez ciążę

  Raz na pięć lat zdarza się, że taksówkarz wie najlepiej, jak wykonać finał Sonaty b-moll, a pasażerowie tramwaju kłócą się o technikę gry ulubionego pianisty. Dawniej pod gmach filharmonii wzywano milicję, żeby uspokoiła awanturujący się tłum. W tym roku znów w Warszawie zagrają finaliści Konkursu Chopinowskiego, a właśnie teraz ukazało się nowe wydanie "Wielkiej gry".

  Fragment promocyjny
 • Powiesz chorobie "Spadaj", ona odpowie "Akurat". Przewrotny komiks o nowotworze u dzieci ma pomóc im pomóc

  Powiesz chorobie "Spadaj", ona odpowie "Akurat". Przewrotny komiks o nowotworze u dzieci ma pomóc im pomóc

  Adelka choruje na białaczkę limfoblastyczną i jest bohaterką przygodowego komiksu Bogusia Janiszewskiego z rysunkami Maksa Skorwidera. - Powstała książka, która dotyczy choroby nowotworowej, ale napisana przewrotnie i z humorem - zapewnia Jolanta Czernicka-Siwecka, prezeska Fundacji Iskierka, której działalność wspomogą pieniądze przeznaczone ze sprzedaży komiksu.

  Marta Korycka