Książka

 • Suczką numer jeden dla Kory była Ramona, choć inny pies dostał imię, które kojarzyło się jej z matką [FRAGMENT]

  Suczką numer jeden dla Kory była Ramona, choć inny pies dostał imię, które kojarzyło się jej z matką [FRAGMENT]

  Lewis Hamilton swoje dwa buldogi brytyjskie traktował jak dzieci. Jednego z nich wciąż zabiera do padoku, aby nie musieli za sobą tęsknić. Psy Kory były śmieszne i grzeczne. Mila przynosiła do domu cały las, Pikuś w głębi serca był kotem, a Ramona - zaklętą w suczce włoską arystokratką. A inne psy znanych osób? Pisze o nich Michał Korda, a my publikujemy przedpremierowo fragment jego książki.

  Fragment książki
 • 'Nie mam pojęcia więc, co się z nim działo przez resztę jego życia. Mam nadzieję, że nie to, co myślę' [FRAGMENT]

  "Nie mam pojęcia więc, co się z nim działo przez resztę jego życia. Mam nadzieję, że nie to, co myślę" [FRAGMENT]

  "Bohater - współczesny trzydziestoparolatek, zwykły pracownik banku z dość osobliwym hobby (ekonometria śmierci!) prowadzi z pozoru zwyczajne życie. Jak wielu z nas uwikłany jest w trudne relacje rodzinne, romantyczne i erotyczne. Historia, którą opowiada - niby zwyczajna, a tak naprawdę ekscentryczna - co i rusz wymyka się stereotypom" - pisze wydawca. Przeczytaj fragment "Kacheksji".

  Marta Korycka
 • Dał nam 'Witaminki' i 'Pocałuj żabkę w łapkę'. Teraz Andrzej Marek Grabowski ma coś dla dorosłych
 • Służąca i była niewolnica oskarżona o morderstwo pracodawców. 'Nie mogłam zabić Madame. Kochałam ją' [FRAGMENT]

  Służąca i była niewolnica oskarżona o morderstwo pracodawców. "Nie mogłam zabić Madame. Kochałam ją" [FRAGMENT]

  "Wyznania Frannie Langton" Sary Collins to napisana przepięknym językiem, a zarazem wstrząsająca opowieść o życiu młodej służącej. Frannie trafia z pachnącej trzciną cukrową i oblanej tropikalnym żarem kolonialnej Jamajki do mglistego, melancholijnego Londynu. Życie bohaterki poznajemy z jej wyznań, które w szokujący sposób pokazują, jak wyglądało życie czarnoskórej kobiety w XIX-wiecznym społeczeństwie brytyjskim - pruderyjnym, pełnym fałszu, rasistowskim i szowinistycznym. Prezentujemy fragment powieści w przekładzie Mateusza Borowskiego.

  Fragment książki
 • 'W kinie orkiestra gra, wszyscy wstają. Na ekranie czołówka: Warszawa walczy!' [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "W kinie orkiestra gra, wszyscy wstają. Na ekranie czołówka: Warszawa walczy!" [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Gdzie znajdowała się najważniejsza w powstańczej Warszawie barykada? Dlaczego przed "krową" nie należało chować się w bramie? Kiedy Powstanie Warszawskie objęło Puszczę Kampinoską? Na te i inne pytania odpowiadają historycy i historyczka z Muzeum Powstania Warszawskiego w książce "Chcieliśmy być wolni. Powstanie Warszawskie 1944". W Gazeta.pl prezentujemy fragment przygotowanego przez specjalistów kompendium wiedzy, które wyjaśnia skomplikowane losy jednego z najważniejszych polskich wydarzeń historycznych.

  Fragment książki
 • We Włoszech nie dziwią nagłówki w stylu: Zabójstwo w Portofino - kolejne prawdy na temat hrabiny [FRAGMENT]
 • Dowódca wojsk niemieckich dał pół godziny na ewakuację szpitala. Orszak robił 'makabryczne wrażenie' [FRAGMENT]

  Dowódca wojsk niemieckich dał pół godziny na ewakuację szpitala. Orszak robił "makabryczne wrażenie" [FRAGMENT]

  Powstaniec wielkopolski i śląski Franciszek Rataj, pomysłodawca nazwy Szare Szeregi harcmistrz Józef Wiza, organizator spektakularnej ewakuacji Szpitala Maltańskiego doktor Leon Strehl, piłkarz Warty i Lecha Poznań Henryk Czapczyk, jeden z największych amantów przedwojennego kina Franciszek Brodniewicz - to tylko kilka przykładów, jak mieszkańcy Wielkopolski zaangażowali się w ten narodowy zryw. Agnieszka Cubała pisze o nich w książce "Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim" (Rebis). Publikujemy fragment.

  Fragment książki
 • Najtańszy czytnik e-booków na wakacje. Ile trzeba wydać?

  Najtańszy czytnik e-booków na wakacje. Ile trzeba wydać?

  Czytniki e-booków zapewniają komfort lektury i świetnie sprawdzają się w podróży. Warto w nie zainwestować, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy na urlop dzięki jednemu urządzeniu możemy zabrać ze sobą kilka powieści. Nie trzeba decydować się na najdroższą opcję - znajdziemy też tańsze, równie dobre zamienniki.

  Iga Gromska
 • 'Mniej obcy'. Rusza przedsprzedaż długo wyczekiwanej biografii Jana Borysewicza

  "Mniej obcy". Rusza przedsprzedaż długo wyczekiwanej biografii Jana Borysewicza

  "Mniej obcy" to fascynujący wywiad rzeka z Janem Borysewiczem, liderem kultowego zespołu Lady Pank i legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce - Marcin Prokop. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora 28 września br. Od dziś, 28 lipca, biografia dostępna jest w przedsprzedaży.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Te kryminały sprawdzą się i pod parasolem słonecznym, i gdy pogoda nie dopisze. Wiemy, bo czytaliśmy
 • 'Otworzyłam drzwi, tak jak ostatnio... tam ciemno od hitlerowskich mundurów. Nawet mi w oczach nie zdążyło pociemnieć'

  "Otworzyłam drzwi, tak jak ostatnio... tam ciemno od hitlerowskich mundurów. Nawet mi w oczach nie zdążyło pociemnieć"

  "Dzięki swojej ogromnej pracowitości i nie mniejszemu talentowi Irena Kwiatkowska stała się ikoną polskiej sceny, estrady, a także filmu. Zanim to jednak nastąpiło, przeszła przez wiele niezwykle trudnych doświadczeń okupacyjnych i powstańczych" - pisze Agnieszka Cubała w książce "Artyści '44" (premiera 27 lipca 2022). Publikujemy fragment.

  Fragment książki
 • Nie słodzę, czyli top książek, które przekonają cię, że bez cukru da się żyć
 • Joanna Opozda muzą najnowszej powieści Remigiusza Mroza. Premiera 'Nie ufaj mu' już jutro
 • Jeden z nich jest popularnym pisarzem, drugi wziętym scenarzystą. 'Mierzeja' to ich wspólne dzieło

  Jeden z nich jest popularnym pisarzem, drugi wziętym scenarzystą. "Mierzeja" to ich wspólne dzieło

  Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Kłam temu powiedzeniu zadają Zygmunt i Wojtek Miłoszewscy, którzy udowadniają, że więzy krwi mogą świetnie wpływać na wspólną pracę. - Brat jest jedyną osobą na świecie, z którą potrafię pracować. Z żadną inną osobą to nie wyszło mimo podejmowanych prób - zaznacza Zygmunt Miłoszewski. Najpopularniejsi na polskim rynku literackim piszący bracia debiutują wspólnie jako autorzy serialu audio "Mierzeja".

  Materiał promocyjny
 • Księżniczka Haya wiedziała, co się stało z córkami szejka. Zdecydowała, że ucieczka to jedyne wyjście [FRAGMENT]
 • 'Za przystępną cenę samochodu średniej klasy można nabyć żonę, która nigdy nie powie 'nie'' [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Za przystępną cenę samochodu średniej klasy można nabyć żonę, która nigdy nie powie 'nie'" [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Ile kosztuje żona? Zamówiona z katalogu lub przez Internet już od 5000 dolarów. Wylicytowana na aukcji dziewic - powyżej 1 miliona euro. Kupiona na targu w Bułgarii - od 350 dolarów. Wykonana z silikonu lub seksrobot - od 4000 funtów. "Ile kosztuje żona?" Violetty Rymszewicz to opowieść o losach kobiet i mężczyzn, którzy szukają miłości i spełnienia w małżeństwie, i o tym, co stanie się ze światem, jeśli zabraknie kobiet gotowych na zamążpójście. W Gazeta.pl publikujemy przedpremierowy fragment książki, która ukaże się 11 sierpnia.

  Fragment książki
 • 'Z ekranu patrzy na mnie kobieta cyniczna. Nie rozpoznaję siebie. Nagle doznaję olśnienia: to moja matka' [FRAGMENT]

  "Z ekranu patrzy na mnie kobieta cyniczna. Nie rozpoznaję siebie. Nagle doznaję olśnienia: to moja matka" [FRAGMENT]

  "Na płaszczyźnie prawnej moja przeszłość została wymazana. Nie miałam aktu urodzenia. Z osoby, która przyszła na świat w Ukrainie, zostały tylko resztki, rozrzucone bezładnie w mojej pamięci, strzępy wspomnień". Historia Darii Kowalenko Petrowej, która urodziła się w 1992 roku w Mariupolu, lecz w dzieciństwie wyemigrowała z rodzicami do Hiszpanii, to opowieść o współczesnej miłości, problemach ekonomicznych, rodzinie naznaczonej emigracją, a zarazem świadectwo pokolenia, które żyje w trwałym kryzysie. To także historia dwóch rozczarowań - Związkiem Radzieckim w XX wieku i społeczeństwem Zachodu w wieku XXI. W Gazeta.pl publikujemy fragment książki Margaryty Jakowenko "Przemieszczenie" w przekładzie Agaty Ostrowskiej.

  Fragment książki
 • Ukryty świat uchodźców od wewnątrz. Matthieu Aikins i przejmujący reportaż 'Nadzy nie boją się wody' [FRAGMENT]

  Ukryty świat uchodźców od wewnątrz. Matthieu Aikins i przejmujący reportaż "Nadzy nie boją się wody" [FRAGMENT]

  Matthieu Aikins to uhonorowany nagrodą Pulitzera reportażysta, a przede wszystkim człowiek o ogromnej odwadze, który na własnej skórze doświadczył realiów uchodźstwa w drodze z Kabulu do Aten. Towarzyszył przyjacielowi w drodze, która dla Afgańczyka była jedyną szansą na ucieczkę ze spustoszonej wojną ojczyzny. "Nadzy nie boją się wody" to jednak nie tylko przenikliwy obraz konsekwencji wojny i nierówności, lecz również przepięknie opowiedziana historia o miłości, przyjaźni, poświęceniu i niewiarygodnej wytrwałości. W Gazeta.pl prezentujemy przedpremierowy fragment książki w przekładzie Tomasza Maciosa.

  Fragment książki
 • Książka dla dzieci - poznaj 9 inspirujących książek dla dzieci, po które warto sięgnąć
 • Olga Tokarczuk nie pisze dla wszystkich. Wszyscy wcale nie muszą czytać jej książek

  Olga Tokarczuk nie pisze dla wszystkich. Wszyscy wcale nie muszą czytać jej książek

  - Literatura nie jest dla idiotów. Żeby czytać książki trzeba mieć jakąś kompetencję, pewną wrażliwość, pewne rozeznanie w kulturze - powiedziała Olga Tokarczuk i jej słowa, a właściwie reakcja na nie Mai Staśko, rozpętały internetową aferę. "Durną jak szpadel" - jeśli zacytujemy Karolinę Korwin-Piotrowską. Czy w kraju, w którym 62 proc. ludzi nie przeczytało ani jednej książki w ostatnim roku nie wypada się przyznać do tego, że nie czyta się Tokarczuk?

  Marta Korycka
 • 'Wyspa' - miejsce, którego nie zapomnisz, książka pełna niewyobrażalnego zła
 • 'Mimo wielokrotnych ostrzeżeń Sammy Rąsia nie potrafił pozbyć się pewnego paskudnego nawyku. Pisał listy' [FRAGMENT]

  "Mimo wielokrotnych ostrzeżeń Sammy Rąsia nie potrafił pozbyć się pewnego paskudnego nawyku. Pisał listy" [FRAGMENT]

  Sokole Oko, Trapper, Duke, Henry Blake, Radar, Paskudny John, Bezbolesny Polak i Gorące Wargi to prawdziwi bohaterowie, choć w oczach niektórych wyglądają na zwykłych szaleńców. Piją martini, grają w pokera, ponownie sprowadzają Jezusa na ziemię i łowią syreny. Przede wszystkim jednak ciężko pracują, często pod gigantyczną presją i w obliczu wojennych przeciwności losu. 13 lipca ukaże się polski przekład książki Richarda Hookera "M*A*S*H*", na której podstawie powstał słynny serial. Autorką tłumaczenia jest Justyna Kukian. W Gazeta.pl prezentujemy przedpremierowy fragment powieści.

  Fragment książki
 • 'Kolejna strata, gdy ludzie zaczęli wracać do równowagi. Ktoś będzie musiał za to zapłacić. To będziesz ty' [FRAGMENT]

  "Kolejna strata, gdy ludzie zaczęli wracać do równowagi. Ktoś będzie musiał za to zapłacić. To będziesz ty" [FRAGMENT]

  "Banitka" to hitowy feministyczny western Anny North, laureatki Lambda Literary Award. Opowiada o dziewczynie, która sama występuje przeciw społeczności bezdusznego miasta. Społeczności, która oskarża bezdzietne kobiety o czary. Powieść w przekładzie Olgi Dziedzic ukaże się 2 sierpnia. W Gazeta.pl prezentujemy jej przedpremierowy fragment.

  Fragment książki