Dostała Oscara, a teraz zostanie nową Larą Croft. Nadaje się?

27-letnia Alicia Vikander, tegoroczna laureatka Oscara za drugoplanową rolę żeńską w "Dziewczynie z portertu" nie zwalnia tempa. Aktorka wcieli się w Larę Croft w remake'u filmu "Tomb Raider".

"Tomb Raider" będzie początkiem nowej serii kinowej. Film opowie o losach młodej, jeszcze niedoświadczonej Lary Croft, która wyrusza na swoją pierwszą przygodę. Za kamerą stanie Norweg Roar Uthaug ("Fala"). 

Przypomnijmy, że w poprzednich wersjach filmowych (kolejno z 2001 i 2003 roku) w rolę słynnej odkrywczyni wcieliła się Angelina Jolie. Pierwszy z filmów okazał się oszałamiającym sukcesem kasowym, drugi - totalną klapą. Co ciekawe, obydwie aktorki zdecydowały się zagrać Larę Croft niedługo po tym, jak otrzymały Oscara za najlepszą rolę drugoplanową. Czy Alicia Vikander pójdzie w ślady starszej koleżanki po fachu?

Ostatni rok był przełomowy w karierze Szwedki Alicii Vikander, która podbiła serca widzów i krytyków rolami w "Ex Machinie" i "Dziewczynie z portretu" (za występ w ostatnim otrzymała Oscara). "Tomb Raider" nie będzie pierwszym filmem akcji w dorobku gwiazdy - jeszcze w tym roku zobaczymy ją u boku Matta Damona w kontynuacji przygód Jasona Bourne'a.

 

 

 

Czy Alicia Vikander nadaje się do roli Lary Croft?
Więcej o: