Jean-Louis Trintignant nie żyje. Legendarny aktor miał 91 lat

W wieku 91 lat zmarł Jean-Louis Trintignant, francuski aktor, scenarzysta, reżyser filmowy i teatralny. Żona aktora poinformowała, że "odszedł wśród bliskich''.

Jean-Louis Trintignant był jednym z najsłynniejszych aktorów francuskiej Nowej Fali. Sławę przyniosły mu role w filmach "I Bóg stworzył kobietę" Rogera Vadima, gdzie zagrał u boku Brigitte Bardot oraz "Kobieta i mężczyzna" Claude’a Leloucha.

Leonardo DiCaprio wahał się nad rolą w "Titanicu". Dopingował go kolega po fachu

Współpracował z wieloma znanymi reżyserami, między innymi z Bernardo Bertoluccim, Erikiem Rohmerem i Michaelem Hanekem. Zagrał również w filmie Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory. Czerwony''.

Jeana-Louisa Trintignanta nie żyje. "Odszedł wśród bliskich"

Ostatni film z udziałem Jeana-Louisa Trintignanta "Miłość jest lepsza niż życie'' Claude'a Leloucha, wejdzie na ekrany francuskich kin w tym roku.

Trintignant był również kierowcą rajdowym, startował w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata oraz rajdzie Monte Carlo.

W 2018 roku zdiagnozowano u niego raka prostaty, w 2021 roku pojawiły się doniesienia, że aktor traci wzrok, a stan jego zdrowia pogorszył się znacząco. Żona aktora Mariane Hoepfner Trintignant poinformowała, że "odszedł spokojnie, otoczony bliskimi". 

BLONDE | Official Teaser | Netflix"Blonde". Ana de Armas zachwyca jako Marilyn Monroe w zwiastunie filmu Netfliksa

Więcej o: