Kubuś Puchatek porzucił miód i żywi się krwią. Plakat horroru ze słynnym misiem straszy. Jest też zwiastun

1 stycznia tego roku książka A.A. Milne'a z 1926 roku, w której czytelnicy po raz pierwszy zetknęli się z bohaterami ze Stumilowego Lasu, trafiła do domeny publicznej. Wedle amerykańskiego prawa oznacza to, że inni twórcy mogą teraz bez licencji kopiować, publikować i przygotowywać na podstawie książki nowe dzieła. Z okazji skorzystał m.in. Rhys Frake-Waterfield, który wyreżyserował horror "Winnie-the-Pooh: Blood and Honey". Plakat promujący film dobitnie pokazał, że takiego Puchatka jeszcze nie widzieliśmy. Zwiastun tylko to potwierdza.

"Krzyś idzie na studia i zostawia swoich przyjaciół w Stumilowym Lesie. Nie daje im jedzenia, przez co życie Puchatka i Prosiaczka staje się dość trudne. Ponieważ musieli radzić sobie sami, zasadniczo stali się dzicy. Wrócili do swoich zwierzęcych korzeni. Teraz to złośliwy niedźwiedź i świnia, którzy chcą tylko szukać kolejnych zdobyczy. Zjedli już Kłapouchego i teraz idą po więcej..." - tak swój mrożący krew w żyłach film zapowiada Rhys Frake-Waterfield. Na razie nie wiadomo, kiedy "Winnie-the-Pooh: Blood and Honey" wejdzie do kin, ale po zobaczeniu plakatów i zdjęć chyba nie chcemy, żeby ten moment nastąpił szybko. Teraz do sieci trafił zwiastun produkcji.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

"Winnie-the-Pooh: Blood and Honey". Reżyser: Staraliśmy się być niezwykle ostrożni

Jak opowiedział Frake-Waterfield w rozmowie z "Variety", film został nakręcony w ciągu 10 dni w Anglii, niedaleko lasu Ashdown, który był inspiracją dla A.A. Milne'a przy tworzeniu opowiadań o Kubusiu Puchatku. Reżyser nie zdradził, jaki budżet przeznaczono na produkcję, ale zaznaczył, że nie ma co oczekiwać "produkcji na hollywoodzkim poziomie". Największym wyzwaniem było dla niego balansowanie pomiędzy horrorem a komedią. - Kiedy próbujesz zrobić taki film i jest to naprawdę zwariowany pomysł, bardzo łatwo jest iść drogą, na której nic nie jest straszne, tylko naprawdę śmieszne i głupie. Chcieliśmy wejść gdzieś pomiędzy te granice - opowiada Frake-Waterfield. Tak prezentuje się pierwszy zwiastun filmu:

 

Na ręce twórcom patrzą nie tylko fani Kubusia Puchatka, którzy po pierwszych doniesieniach o filmie załamali ręce i sprawili, że ekipa produkcyjna postanowiła przemontować film. W grze jest także Disney, który ma prawa do bajkowego wizerunku żółtego misia z brzuszkiem w czerwonym swetrze - właśnie dlatego w "Blood and Honey" krwiożerczy niedźwiedź ma na sobie poszarpaną koszulę, a angielska nazwa Winnie-the-Pooh jest zapisana z łącznikami, bo to właśnie Disney zaczął używać wersji ich pozbawionej. - Staraliśmy się być niezwykle ostrożni - powiedział "Variety" Waterfield. - Wiedzieliśmy, jakie są ograniczenia, do czego Disney ma prawa autorskie. Zrobiliśmy więc wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że [film] bazuje tylko na wersji z 1926 roku.

Winnie-the-Pooh: Blood and Honey - plakat filmuWinnie-the-Pooh: Blood and Honey - plakat filmu mat. prom.

Data premiery produkcji zostanie ogłoszona w niedalekiej przyszłości. W głównych rolach wystąpili: Craig David Dowsett jako Puchatek, Nikolei Leon jako Krzyś oraz Chris Cordell jako Prosiaczek. Na ekranie towarzyszą im Natasha Tosini, Amber Doig-Thorne, Maria Taylor, Jase Rivers, Simon Ellis i May Kelly. 

Więcej o: