Bocelli i Safina za chwilę w Krakowie. Takich głosów nie możesz nie usłyszeć

Są w roku wydarzenia kulturalne, których nie można zignorować. W tym należą do nich dwa wyjątkowe koncerty. Łączy je włoski artyzm, brylantowe tenory i Kraków. 11 listopada w Tauron Arenie wystąpi Andrea Bocelli. Kilka tygodni po nim - 18 grudnia do grodu Kraka przyleci Alessandro Safina. Zaśpiewa w Centrum Kongresowym ICE.

Andrea Bocelli to niewiarygodny talent. Jego fenomenalny głos oczarowuje publiczność na całym świecie. "On po prostu śpiewa językiem duszy, urzeka swoją szczerością, miłość do muzyki wprost z niego emanuje" - piszą o jego koncertach krytycy muzyczni. O jego nadzwyczajnej popularności świadczą statystyki - od początku solowej kariery na całym świecie sprzedano prawie 100 milionów egzemplarzy jego albumów.

 

W wyjątkowym dla Polaków dniu - 11 listopada w stolicy małopolski światowej sławy tenor zaprezentuje najbardziej znane operowe arie oraz repertuar z niezwykle udanej płyty "Cinema". Krążek jest zapisem najpiękniejszych tematów muzycznych z wielu kultowych już dziś filmów, takich jak: "West Side Story", "Ojciec Chrzestny" czy "Gladiator". Nie zabraknie też żelaznego punktu, czyli światowego hitu "Time To Say Goodbye".

 

Gwieździe na scenie podczas koncertu w Krakowie towarzyszyć  będzie orkiestra symfoniczna, chór oraz zaproszeni goście. Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronach ebilet.pl i eventim.pl. Za wejściówkę trzeba zapłacić od 289 do 699 zł.

Safina po raz pierwszy w Polsce

O ile Bocellego przedstawiać nie trzeba, to Safina to nazwisko, które dopiero podbije polski rynek. To mocny, uwodzicielski głos - tenor, któremu daleko do nudnych interpretacji. Od klasycznych śpiewaków operowych wyróżnia go częste aranżowanie w stylu pop i rock.  Ale od początku.

 

Alessandro Safina urodził się w Sienie w środkowych Włoszech. Miał niespełna 9 lat, kiedy zaczął rozwijać się muzycznie. Od samego początku wykazywał szczególne zainteresowanie muzyką klasyczną. Jego rodzice - miłośnicy opery wysłali go do Akademii Muzycznej, a potem do słynnego konserwatorium Conservatorio di Musica "Luigi Cherubini" we Florencji. W 1989 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Concorso Lirico Internazionale" w Mantui. I to właśnie ta nagroda dała początek zawrotnej karierze.

 

Chociaż całkowicie zakochany jest w muzyce klasycznej, inspiruje się współczesną muzyką popową, takich zespołów jak: U2, Genesis, Depeche Mode i The Clash. Jego koncerty chwalą krytycy muzyczni. Przed polskimi dopiero pole do popisu. Za granicą pisano o nim m.in. tak: "Żaden z artystów przed Safiną nie był dobry zarówno w muzyce pop, jak i w muzyce klasycznej. On to potrafi, przyciąga tym widzów jak magnez, tworzy niesamowicie pasjonującą energię." - napisał recenzent z "The New York Times".

 W Krakowie widzowie usłyszą światowe przeboje, m.in. takie jak: "Luna", "Incanto", "Somewhere Over The Rainbow", "Memory", czy "Besame Mucho". Bilety: 159-299 zł, do nabycia także na portalach ebilet.pl i eventim.pl.

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?