Sanah królową wyświetleń, czyli 10 najchętniej oglądanych teledysków 2020 roku w Polsce

Vevo Polska podzieliło się listą 10 najpopularniejszych teledysków tego roku w Polsce. Niekwestionowaną królową zestawienia okazała się Sanah, której piosenki zajęły aż trzy miejsca w rankingu.
Zobacz wideo

Przyszedł czas półrocznych podsumowań. Vevo Polska podzieliło się zestawieniem 10 teledysków, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy najchętniej oglądali polscy internauci. Zarówno pierwsze, jak i trzecie miejsce na podium okupuje Sanah - młoda wokalistka, która w maju wydała debiutancką płytę "Królowa dram". Komu jeszcze udało się zdobyć serca słuchaczy i widzów?

Zobacz też: Netflix podał nową listę swoich najpopularniejszych filmów w historii. "Tyler Rake" niepokonany >>

Top 10 najpopularniejszych teledysków 2020 według Vevo. Polscy artyści wygrywają z zagranicą

Sanah zdobyła największą popularność dzięki singlowi "Szampan", który od stycznia podbija stacje radiowe. Na YouTube do dzisiaj zgromadził prawie 40 mln wyświetleń. Za "Szampanem" uplasował się duet Kayah i Viki Gabor w tanecznej piosence "Ramię w ramię", która zebrała niemal 33,5 mln odtworzeń. Wspomniane podium zamyka Sanah z kwiecistym klipem do utworu "Melodia" - na liczniku wyświetleń ma on prawie 20,5 mln.

 

Czwarte miejsce w Polsce zajęli hiphopowi hedoniści, czyli Drake i Future z singlem "Life is Good" (na całym świecie teledysk odtworzono 742 mln razy). Dalej widnieje Viki Gabor i "Getaway" (5,6 mln wyświetleń), której po piętach znowu depcze Sanah - tym razem z tytułową piosenką z płyty "Królowa dram" (5,4 mln wyświetleń). Dalsze miejsca zajęli kolejno: Cleo z utworem "Alfabet świateł" (5,1 mln wyświetleń), Justin Bieber i zaskakujący singiel "Yummy" (na świecie: 445 mln wyświetleń) oraz The Weeknd z przebojowym "Blinding Lights" (na świecie: 189 mln wyświetleń). Stawkę zamyka Marcin Maciejczak i klip do singla "Jak gdyby nic".

 
 

Zobacz też: Marcin Maciejczak z "The Voice Kids" nagrał piosenkę do filmu "Tarapaty 2". Zobacz teledysk >>

Więcej o: