"Belfer" - teaser nowego serialu kryminalnego z Maciejem Stuhrem

W sieci pojawił się nowy teaser serialu "Belfer" Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Kryminalna produkcja Canal+ będzie miała swoją premierę jesienią tego roku.

"Belfer" opowiada o mieszkańcach małej miejscowości Dobrowice. Niespodziewana śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością - w tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.

W tytułową rolę Belfra – Pawła Zawadzkiego - wciela się Maciej Stuhr. Partnerują mu m.in. Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat oraz Józef Pawłowski. Zobaczymy ich w rolach mieszkańców miasteczka Dobrowice – miejsca akcji serialu.

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski, laureat Złotych Lwów na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni za film "Bogowie". Oryginalny scenariusz został napisany przez pisarza Jakuba Żulczyka (autora takich powieści, jak: "Zrób mi jakąś krzywdę", "Instytut" czy "Ślepnąc od świateł") oraz Monikę Powalisz, dramatopisarkę i reżyserkę teatralną. Autorem zdjęć jest Marian Prokop znany m.in. z realizacji filmów "Miasto 44" i "Wojna polsko-ruska". Producentem wykonawczym serialu jest TVN.

 

 

Więcej o: