Po rozwodzie Robert Janowski walczył o opiekę nad córkami. Same wybrały, u kogo chcą mieszkać

Robert Janowski ma za sobą dwa rozwody. Po rozstaniu z drugą żoną rodzice toczyli bój o opiekę nad dwoma córkami. Ostatecznie skończyło się pomyślnie dla obojga, a dzieci muzyka same zdecydowały, z kim chcą mieszkać.

Robert Janowski na scenie muzycznej występuje od lat 80. Choć z wykształcenia jest weterynarzem, to właśnie z muzyką związał swoją przyszłość. Głośno zrobiło się o nim m.in. dzięki musicalowi "Metro", ale to telewizja dała mu największą popularność. Przez 21 lat prowadził na antenie TVP teleturniej "Jaka to melodia". Artysta z pierwszego małżeństwa z Katarzyną Kalicińską ma syna, Makarego. Z drugiego z Katarzyną Dańską - dwie córki. Od 2013 roku jego żoną jest Monika Głodek. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Robert Janowski tęskni za „Jaka to melodia?". Wprost o nowej formule

Po rozwodzie z drugą żoną walczył o opiekę nad córkami. To starsza zamieszkała u niego

Po rozwodzie z Katarzyną Dańską oboje walczyli w sądzie o prawa do opieki nad dwoma córkami. Ostatecznie nie ograniczono opieki żadnemu z rodziców, a dziewczynki same podjęły decyzję o tym, z którym z rodziców chcą mieszkać na co dzień. Młodsza, Tola, postanowiła zostać z mamą. Starsza od niej o dwa lata córka Roberta Janowskiego wybrała tatę. - Aniela mieszka ze mną. Ma 14 lat - zdradził w 2012 roku w rozmowie z "Show".

Muzyk i prezenter w 2016 roku udzielił wywiadu magazynowi "Viva". Opowiedział w nim m.in. o trójce dzieci. Jak przyznał, nic piękniejszego niż pociechy nie mogło go spotkać w życiu. - To najważniejszy ślad, jaki po sobie zostawimy. Płyta? OK, jest, może będą następne. Ale to nie jest ślad po mnie. Mój ślad jest genetyczny. To one, moje dzieci, dadzą świadectwo, jakim byłem człowiekiem - zdradził. Dodał też, że dzieci są jego największą dumą i to dzięki nim czuje się spełniony.

 

Czym dziś zajmują się dzieci Roberta Janowskiego? Najmłodsza córka poszła w ślady ojca

Nie wszystkie dzieci Roberta Janowskiego poszły w ślady sławnego ojca. Najstarsza córka żyje z dala od blasku fleszy. - Nie chce mieć nic wspólnego z show-biznesem, raczej z filmologią, z filmem - podkreślał Janowski w rozmowie z portalem newseria.pl. Syn muzyka, Makary, realizuje się w branży filmowej. Reżyserował m.in. odcinki seriali "Komisarz Mama", "Miłość nad rozlewiskiem" czy "Pętla".

Najmłodsza córka, Tola, zdecydowała się rozwijanie kariery muzycznej. Już kilka lat temu widzowie teleturnieju "Jaka to melodia" mogli podziwiać jej talent wokalny, gdy występowała u boku ojca. Razem z nim grała również na koncertach. Od jakiegoś czasu Tola Janowska skupia się jednak na solowej karierze. Nagrywa kolejne utwory, a debiutancki singiel wydała w 2022 roku. - Pierwszą piosenkę napisałam w wieku 9 lat, gdy do naszej podstawówki przyjechał zespół tancerzy z Ugandy - wspominała w rozmowie z Plejadą w 2019 roku. Robert Janowski mocno kibicuje Toli i od dawna nie ukrywa, że ma talent nie tylko wokalny. - Jak przypomnę sobie swoje rzeczy, to w ogóle nie mam szans z nią, nawet raz ją poprosiłem: Tolka, napisz tatusiowi jakieś fajne piosenki, przynajmniej będę miał piękne kompozycje - mówił w 2018 roku.

Więcej o: