LGBT

 • 31 'Prawdziwych Polaków' odesłało książki Olgi Tokarczuk. Wulgarne hasła i pocięte kartki

  31 "Prawdziwych Polaków" odesłało książki Olgi Tokarczuk. Wulgarne hasła i pocięte kartki

  "Trudno jest zrozumieć nienawiść. Szczególnie tę, którą wykreowało kłamstwo i manipulacja. Szczególnie tę, której ofiarami padają niewinni. Przepraszamy za naiwność - wydawało nam się, że napompowana przez media akcja odsyłania książek Noblistce nie znajdzie żadnego odzewu" - czytamy we wpisie, który we zamieściła na Facebooku Fundacja Olgi Tokarczuk. Poinformowano w nim również, że na adres fundacji książki wysłało 31 osób, a na okładkach dzieł noblistki umieszczono wulgarne hasła.

  MLZ
 • 'Tylko' postać z filmu czy serialu? 'Wielu osobom Santana realnie uratowała życie'

  "Tylko" postać z filmu czy serialu? "Wielu osobom Santana realnie uratowała życie"

  Wyobraźcie sobie, że ktoś próbuje wymazać ze wszystkich filmów, książek i seriali np. kobiety z prostymi włosami albo mężczyzn, którzy mają mniej wzrostu niż 1,75 m. Albo jeśli ich pokazuje, to wyłącznie w negatywnym wydźwięku. Co by było, gdyby nie można było w telewizji pokazywać osób starszych albo zabroniono pisania o niebieskookich blondynach czy osobach leworęcznych? Jeszcze niedawno taka była rzeczywistość osób nieheteronormatywnych, które w mediach nie miały żadnej reprezentacji.

  Justyna Bryczkowska
 • Tego jeszcze nie było! Wspólny występ członków Backstreet Boys i NSYNC

  Tego jeszcze nie było! Wspólny występ członków Backstreet Boys i NSYNC

  Dwóch członków Backstreet Boys: AJ McLean i Nick Carter, a także dwóch z NSYNC - Joey Fatone i Lance Bass - wystąpili razem, wykonując największe hity obu zespołów. Grupa nazwana Back-Sync, stworzona przez bożyszcza nastolatek lat 90. wystąpiła, by świętować Miesiąc Dumy.

  oprac. Marta Korycka
 • Orły 2021. Apel Bartosza Bieleni ws. LGBT+: Może szkoda się tak ograniczać?
 • Krzysztof Zalewski zagrał swój pierwszy koncert po lockdownie. 'Czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami'
 • Stanisław Lem krytykował nie tylko Tokarczuk. Mówił o 'nieszczęściu' szykowanym przez braci Kaczyńskich

  Stanisław Lem krytykował nie tylko Tokarczuk. Mówił o "nieszczęściu" szykowanym przez braci Kaczyńskich

  Od kilku dni w mediach społecznościowych wrze. Internauci o prawicowych poglądach krytykują Olgę Tokarczuk po jej słowach na temat Białorusi i LGBT w Polsce. Zaczęli nawet przytaczać łowa Stanisława Lema, który dwadzieścia lat temu odnosił się negatywnie do jej twórczości. Teraz okazuje się jednak, że pisarz krytykował także braci Kaczyńskich. O sytuacji tej przypomniał pisarz Ziemowit Szczerek.

  Izabela Nestioruk-Narojek
 • 'Oburzona słowami Tokarczuk prawica organizuje akcję'. Fundacja noblistki ma pomysł
 • Netflix ocenzurował postać LGBT w polskim dubbingu. Wystarczyło jedno zdanie

  Netflix ocenzurował postać LGBT w polskim dubbingu. Wystarczyło jedno zdanie

  Od 30 kwietnia na Netfliksie można oglądać animację "Mitchellowie kontra maszyny". Film opowiada o rodzinie, która stara się uratować ludzkość przed niechybną zagładą. Znalazł się jednak wątek tej produkcji, który okazał się problematyczny dla tłumaczy. Polscy widzowie oglądający film z dubbingiem nie dowiedzą się, że jedna z głównych bohaterek jest w związku z inną dziewczyną. Zdanie, które to sugerowało, zostało wycięte.

  Justyna Bryczkowska
 • Elliot Page wspomina czasy kręcenia 'Incepcji'. Depresja, niepokój i ataki paniki

  Elliot Page wspomina czasy kręcenia "Incepcji". Depresja, niepokój i ataki paniki

  W grudniu zeszłego roku Elliot Page wyznał publicznie, że identyfikuje się jako mężczyzna. Teraz po raz pierwszy od tego czasu zdecydował się udzielić wywiadu, w którym wspomina, jak ciężkie bywało dla niego aktorstwo. "Jak wytłumaczyć ludziom, że mimo bycia aktorem, samo założenie podkoszulka skrojonego dla kobiety, może sprawić, że czujesz się niedobrze" - wspomina.

  kamlik
 • Scena seksu Colina Firtha ze Stanleyem Tuccim wycięta z filmu 'Supernova' w Rosji. Dystrybutor ocenzurował się sam
 • 'Bo to grzech'. HBO GO pokaże serial o gejach w czasie dramatycznego wzrostu zakażeń AIDS
 • 'My dwie' - znakomity coming out emerytek wchodzi na ekrany polskich kin

  "My dwie" - znakomity coming out emerytek wchodzi na ekrany polskich kin

  Filippo Meneghetti w swoim pełnometrażowym debiucie odważył się pokazać widzom miłość między dwiema starszymi kobietami. Uczucie, które kojarzy nam się z młodością, witalnością energią, w obrazie Meneghettiego odważnie łamie stereotypy, zachwycając krytyków na całym świecie. 23 października film "My dwie" wchodzi na ekrany polskich kin.

  oprac. Marta Korycka
 • Gwiazdor 'Harry'ego Pottera' broni J.K. Rowling pomimo kolejnych skandali. 'Ludzie tylko czekają, żeby się obrazić'

  Gwiazdor "Harry'ego Pottera" broni J.K. Rowling pomimo kolejnych skandali. "Ludzie tylko czekają, żeby się obrazić"

  Wokół J.K. Rowling rozpętała się kolejna burza, kiedy po serii transfobicznych wypowiedzi okazało się, że w najnowszym kryminale mordercę opisała jako osobę transseksualną. Posypały się słowa krytyki z różnych stron, a dodatkowo w sieci zaczęło m.in. krążyć hasło "RIPJKRowling". W obronie pisarki stanął jednak aktor Robbie Coltrane, który w ekranizacjach "Harry'ego Pottera" wcielał się w Hagrida.

  oprac. Justyna Bryczkowska
Więcej o:

LGBT

 • LGBT, LGBTQ i LGBT plus - co to znaczy? Co znaczą skróty

  Skrót LGBT pojawia się ostatnio w niemal wszystkich wywiadach telewizyjnych, prasowych czy radiowych. Swoje opinie na temat deklaracji podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego przedstawili już m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, Rzecznik Praw Dziecka

 • Bez LGBT+ nie ma Po_ski

  państwie, budzące wstyd wszystkich porządnych ludzi "strefy wolne od LGBT" czy małopolska kurator oświaty nazywająca "agencją towarzyską" Uniwersytet Jagielloński z powodu uwzględnienia osób trans i niebinarnych w uczelnianej ankiecie. Nie jest przypadkiem, że właśnie Polska drugi raz z rzędu została

 • Seriale LGBT. Które z nich trzeba zobaczyć?

  Tematyka LGBT w świecie filmu i seriali zyskuje na popularności. Czerwiec czyli "pride month" już za nami, ale każdy miesiąc jest dobry, by obejrzeć ciekawą produkcję związaną z LGBT. Zobacz też: LGBT - co to znaczy? Co znaczy skrót LGBT+?Jakie jest znaczenie poszczególnych liter? Seriale o gejach

 • Filmy LGBT. Filmy o tematyce LGBT, które warto zobaczyć

  Tematy dotyczące osób LGBT coraz częściej pojawiają się we współczesnym kinie. Temat osób homoseksualnych czy osób poszukujących swojej tożsamości, pojawiał się jednak w kinie również we wcześniejszych produkcjach, ukazując problemy prześladowań i niezrozumienia osób ze środowiska LGBT