LGBT
-
Co łączy postać Hugh Granta z głównym bohaterem "Glass Onion"? Aktor nie pozostawia miejsca na domysły
Pod koniec grudnia 2022 roku na Netfliksie miała premierę druga część kultowego filmu z Danielem Craigiem w roli głównej, czyli "Glass Onion: Film z serii 'Na noże'". W tej odsłonie u boku aktora pojawia się Hugh Grant, który w rozmowie z portalem Coolider opowiedział, jakie relacje łączą jego postać z głównym bohaterem filmu.
-
Pocałunek dwóch kobiet w serialu TVP! Najnowszy odcinek "Barw szczęścia" będzie zaskakujący
"Barwy szczęścia" to jedna z najpopularniejszych telenowel produkcji Telewizji Polskiej. W serialu roi się od rozmaitych intryg i romansów. W przeszłości w serialu umieszczony został wątek dwóch kochających się mężczyzn, ale został on nagle zakończony przez producentów. Teraz okazuje się, że pojawi się scena, w której jedna z głównych bohaterek zacznie całować się z inną kobietą - ze swoją sekretarką.
-
"Bros" to komedia romantyczna o gejach, która może dać wszystkim dużo dobrego [RECENZJA]
Do polskich kin właśnie weszła pierwsza mainstreamowa komedia romantyczna z mężczyznami w rolach głównych. Wchodząc na salę, nie byłem przekonany, czy wyjdę z niej zadowolony, ale było dobrze. Powiem więcej. Chciałbym znać więcej takich historii w prawdziwym życiu. Pomimo świadomości, że to komedia romantyczna.
-
Gwiazda serialu "Heartstopper" "zmuszona" do coming outu. "Niektórzy nie załapali przesłania serialu"
Kit Connor, grający jedną z dwóch głównych ról w serialu Netfliksa "Heatrstopper" napisał w mediach społecznościowych o tym, że jest biseksualny. Jednocześnie zaznaczył, że poczuł się zmuszony do zamieszczenia tej informacji.
-
"Unholy" na szczycie Billboardu. Pierwszy numer jeden transpłciowego artysty
Piosence "Unholy" autorstwa Sama Smitha i Kim Petras udało się dotrzeć do pierwszego miejsca na liście Billboard Hot 100. To historyczna chwila dla środowiska LGBT+, ponieważ to pierwszy raz w historii, gdy utwór, który wykonuje transpłociowy artysta znalazł się na szczycie tej prestiżowej listy przebojów.
-
Już od dawna chcieli to pokazać. Nowy film o "Scoobym-Doo" potwierdza, że Velma jest lesbijką
W sieci zawrzało od fragmentów najnowszego filmu o najbardziej znanym psie-detektywie na świecie. W produkcji pt. "Trick or Treat Scooby-Doo!" twórcy w końcu zdecydowali się pokazać prawdziwe oblicze Velmy!
-
Wierzy, że w reality show można znaleźć miłość. Przeczytaj fragment "Długo i szczęśliwie"
"Ta książka jest wyjątkowa. Słodka i zabawna - taka jak powinny być komedie romantyczne, ale do tego niezwykle szczerze opowiada o ludzkich przeżyciach" - recenzuje "Book Reporter". Publikujemy przedpremierowy fragment "Długo i szczęśliwie" Alison Cochrun. Książka ukaże się 28 września.
-
Dua Lipa z mocnym przesłaniem na festiwalu. "Stoję murem za kobietami, LGBT i ofiarami rasizmu"
Sezon festiwalowy należy do Duy Lipy. Wokalistka była headlinerem drugiego dnia amerykańskiej Lollapaloozy w Grant Parku. Korzystając z możliwości wystąpienia dla liczącej 120 tys. osób publiczności postanowiła odnieść się do ostatnich wydarzeń w kraju. Zachęciła do walki o prawa kobiet, społeczności LGBT i osób mierzących się z rasizmem.
-
Ricky Gervais w ogniu krytyki za żarty z osób trans. "Netflix odmawia egzekwowania własnej polityki"
Najnowszy show Ricky'ego Gervaisa pt. "SuperNature" spotkał się z falą krytyki. Komik postanowił w nim zażartować m.in. z osób transpłciowych. Komentatorzy zwracają uwagę, że tego typu żarty są niebezpieczne, ponieważ mogą prowadzić do szerzenia się nienawiści czy powielania szkodliwych mitów już i tak dyskryminowanej społeczności.
-
Rosyjski urzędnik stracił pracę przez film o zakochanej zakonnicy. "Benedetta" wywołała kolejną aferę
Wyreżyserowany przez twórcę "Nagiego instynktu" film "Benedetta" o XVII-wiecznej zakonnicy zakochującej się w nowicjuszce najpierw został zablokowany w rosyjskich kinach, jednak po kilku miesiącach można było go obejrzeć na lokalnych serwisach VOD. Ministerstwo kultury oznajmiło właśnie, że zwolniło pracownika, który wydał "nielegalny certyfikat" na cyfrowe odtwarzanie kontrowersyjnej produkcji.
-
Pracownicy Teatru Osterwy nie wytrzymali. Napisali skargę do ministra kultury na Klynstrę-Komarnickiego
-
Netflix nakręcił nową wersję polskiego klasyka. Wycięli z kultową kwestię
-
Poprawia koncentrację, wyobraźnię i... wynagrodzenie. Czytanie (i pisanie) książek może dosłownie odmienić życieMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
"Pomagamy szeptem". Co w "Zielonej granicy" jest prawdziwe
-
TVN zmienia niedzielną ramówkę. Będzie specjalna transmisja na żywo
- "Stawka większa niż życie" to kultowy serial! Jak dobrze go znasz?
- Horrory z lat 80. - lista 10 filmów klasyki gatunku, które sprawdzą się nie tylko w czasie Halloween
- Tam, gdzie muzyka łączy się z wolnością. Idą za głosem serca i talentu
- Tam, gdzie muzyka łączy się z wolnością. Idą za głosem serca i talentu
- Za nami pierwszy festiwal k-popowy na PGE Narodowym
-
Kopciuszek pochodzi z romskiej rodziny, Królowa Śniegu jest lesbijką... Baśnie napisane na nowo [FRAGMENT]
Książka "Kraina baśni jest dla wszystkich" to 17 baśni napisanych przez bardziej i mniej znanych współczesnych węgierskich pisarzy i pisarek. Historie oparte na znanych bajkach i opowieściach w centrum stawiają różnorodne postacie z marginalizowanych grup: Kopciuszek pochodzi z romskiej rodziny, Królowa Śniegu jest lesbijką. Każda z baśni pokazuje, nie tylko to, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, ale przede wszystkim jak kolorowe i różnorodne może być życie. Publikujemy jedno z opowiadań.
-
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko pracownikom TVP. Na liście m.in. Magdalena Ogórek
Działacz LGBT+ Bart Staszewski złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko Magdalenie Ogórek i Stanisławowi Janeckiemu. Będzie domagał się ich skazania za to, co opowiadali o nim w jednym z odcinków programu "W Tyle Wizji" w marcu 2021 roku: twierdzili bowiem, że Staszewski we współpracy z zagranicznymi mediami kręcił w całym kraju pozorowane scenki udowadniające polską homofobię. Aktywista pracuje też nad pozwem przeciwko Kai Godek.
-
Koncert Ralpha Kamińskiego opóźniony przez próby cenzury? Nie chciano wywiesić tęczowej flagi
W środę w Białymstoku wystąpił Ralph Kamiński. Wydarzenie nie odbyło się jednak zgodnie z planem - występ został opóźniony z powodu tęczowej flagi. Niektórzy pracownicy wynajęci przez organizatora nie chcieli się zgodzić, by zgodnie z wolą artysty, flaga pojawiła się na scenie.
-
Spotykamy się tu w związku z tym, że jest pan homoseksualistą - powiedział śledczy. Fragment reportażu "Hiacynt"
Akcja "Hiacynt" - trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych mężczyzn, przeprowadzone w latach 1985-1987. Masowe zatrzymania, przesłuchania, zbieranie haków, nakłanianie do współpracy, przemoc. Złamane życia nie mają znaczenia. Tego reportażu nie czyta się łatwo, ale bez wątpienia jest ważny. Publikujemy przedpremierowo - ukaże się 8 grudnia - fragment książki Remigiusza Ryzińskiego.
-
Okaleczone książki Olgi Tokarczuk już po licytacji. 40 tys. zł pójdzie na walkę o prawa osób LGBT
Zakończyła się aukcja 31 książek Olgi Tokarczuk, zniszczonych przez antyfanów pisarki. Fundacja noblistki poinformowała, że udało się zebrać ponad 40 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane organizacjom walczącym o prawa osób LGBT.
-
"Widzę osoby LGBT jako tych, którzy naśladują Chrystusa przez swoje cierpienie". Fragment książki "Polacy pod tęczową flagą"
Kilka tygodni temu Daniel Rycharski stał na scenie, odbierając z twórcami Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film "Wszystkie nasze strachy", inspirowany jego życiem. Dziś ukazuje się książka Anny Konieczyńskiej "Polacy pod tęczową flagą", w której artysta jest jednym z bohaterów. Publikujemy jej fragment.
-
Sharon Stone o sytuacji osób LGBTQ+ w Polsce: Nikt nie powinien być traktowany inaczej niż pozostali
Sharon Stone została zapytana przez dziennikarza WP.pl o sytuację społeczności LGBTQ+ w Polsce podczas Festiwalu Filmowego w Zurychu. Aktorka podkreśliła, że jej zdaniem "nikt nie powinien być traktowany inaczej, niż pozostali" a "jakakolwiek próba segregacji jest bzdurą".
-
FPFF w Gdyni. Padły ważne słowa o osobach LGBT+. Dębska o cnotach niewieścich, Holland o uchodźcach
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zakończyła uroczysta gala transmitowana na żywo przez TVP Kultura. Ze strony filmowców padło wiele ważnych słów, które stoją w sprzeczności z tym, co zazwyczaj oglądamy na antenach TVP.
-
Krzysztof Zalewski ze sceny: "Miłość nie wyklucza". Potem zaintonował piosenkę Nirvany
Krzysztof Zalewski jest znany z tego, że angażuje się w sprawy społeczno-polityczne i nie ukrywa swojego zdania. I choć, jak podkreślił, Męskie Granie jest świętem muzyki, to postanowił powiedzieć ze sceny w Żywcu, że "miłość nie wyklucza". I zrobił też coś jeszcze.
-
"Pięć gwiazdek i trzy gwiazdki". O co chodziło Zalewskiemu na Fryderykach?
Fryderyki 2021 na długo zapiszą się w pamięci widzów. Szczególnie część, w której przemówienie wygłosił Krzysztof Zalewski, a wcześniej pocałował Ralpha Kaminskiego, który wręczał mu nagrodę. - Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederacja - powiedział Zalewski.
-
Teledysk do "Miłości" Andrzeja Piasecznego z nagrodą w Rzymie. Doceniono go także w Niemczech i Anglii
Teledysk do piosenki "Miłość" Andrzeja Piasecznego zdobył nagrodę International Music Video Award Rome 2021. Nie tylko Włosi docenili klip Piaska. Polskiego artystę nominowano także do IMVA Munich 2021 i IMVA London 2021.
-
Były wydawca "PnŚ" odpowiada na stanowisko TVP ws. tęczowej flagi. "Poproszę o dowody"
"Ludzie LGBT to nie ideologia ani polityka. Szacunek do widzów to mówienie im prawdy, a nie kłamstwa" - tak oświadczenie Telewizji Polskiej komentuje w SMS-ie przesłanym portalowi Gazeta.pl były już wydawca programu "Pytanie na śniadanie" Radosław Bielawski. TVP zakończyła współpracę z nim po występie słowackiej wokalistki Karin Ann, która zaprezentowała na wizji tęczową flagę. Według Telewizji Polskiej mógł być to "zaprogramowany happening doświadczonego wydawcy".
-
Andrzej Piaseczny pokazał teledysk do "Miłości" i mówił o swoim ślubie. "Miłość nie zna granic, ale zna granice państw"
Andrzej Piaseczny wreszcie pokazał teledysk do utworu "Miłość", piosenki, w której śpiewa o uczuciu do "niego". To przy okazji tego utworu mówił wcześniej: Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha.