PiS
-
Pol'and'Rock Festival. Owsiak o PiS: "Jednego nie mogę wybaczyć, krew mnie zalewa". Chodzi o policję
Jerzy Owsiak we wtorek witał uczestników kolejnej edycji festiwalu Pol'and'Rock. Wcześniej udzielił wywiadu, w którym przyznał, że nie może wybaczyć rządowi Zjednoczonej Prawicy "niszczenia polskiej policji".
-
Kabaret Neo-Nówka skomentował burzę po występie w Koszalinie. "Chyba najlepszy wpis"
Kabaret Neo-Nówka odniósł się do zamieszania związanego z ich sobotnim występem w Koszalinie. "To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości" - przekazali na Twitterze członkowie kabaretu. Do wpisu dołączyli screen z komentarzem, który ich zdaniem jest "chyba najlepszym" w tej sprawie.
-
Lichocka ma większe ambicje niż pocieranie oka. Właśnie wspina się na stołek w KRRiT
Joanna Lichocka w jednym z ostatnich wywiadów ostro skrytykowała Witolda Kołodziejskiego i stwierdziła, że KRRiT pod jego zarządem "praktycznie nie wypełnia swoich konstytucyjnych obowiązków". Zdaniem m.in. Juliusza Brauna z Rady Mediów Narodowych w ten sposób posłanka PiS toruje sobie drogę na nowe stanowisko. Niedługo kończy się obecna kadencja KRRiT.
-
XV-wieczny manuskrypt nie trafi jednak do Węgier. PiS zamraża projekt
Polska za prezent od Węgier miała się odwdzięczyć XV-wiecznym manuskryptem. Sprawy jednak się skomplikowały. Zabytek najpewniej ostatecznie nie trafi do kraju rządzonego przez Viktora Orbana. Jak donosi "Rzeczpospolita" projekt właśnie zamrożono.
-
Radio 357 i RNŚ mają w sieci od 6 do 10 razy więcej słuchaczy niż Trójka. Nawet w rządowym badaniu
Krajowy Instytut Mediów podał wyniki najnowszego badania dziennej słuchalności polskich rozgłośni radiowych w internecie, które ma być alternatywą dla nieakceptowanych przez Polskie Radio badań Kantar Radio Track. I wynika z nich, że zaraz po RMF FM największą popularnością wśród słuchaczy w sieci cieszą się rozgłośnie Radio 357 i Radio Nowy Świat. Trójka zajęła 12. miejsce.
-
Kodeks Korwina - cenny manuskrypt jednak zostanie w Polsce? PiS chciało go oddać Węgrom
Kodeks Korwina, bezcenny manuskrypt ze zbiorów toruńskiej Książnicy Kopernikańskiej jednak pozostanie w kraju? Rada ds. Narodowego Zasobu Bibliotecznego pozytywnie zarekomendowała wniosek o zaliczenie cymelium do swoich zbiorów. Z pomysłem przekazania bezcennego manuskryptu Węgrom wyszła grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości.
-
"Treści wulgarne i obelżywe", "mechanizm braku kontroli". Urząd Marszałkowski wylicza, za co odwołuje Głuchowskiego
Małopolski Urząd Marszałkowski opublikował oświadczenie, w którym chce wytłumaczyć powody odwołania dyrektora Teatru Słowackiego. Z jednej strony urzędnicy próbują dementować, że poszło o kontrowersyjny spektakl "Dziady" i powołują się na nieprawidłowości finansowe. Z drugiej piszą, że w teatrze nie powinien odbyć się koncert Marii Peszek, bo w jej repertuarze są "treści wulgarne i obelżywe".
-
Kamińska opowiada o sukcesach w Polskim Radiu. Suski kontruje: Nie są mi znane
"Pani prezes Kamińska wygłosiła dłuższe expose na temat swoich wielkich sukcesów. (...) Joanna Lichocka wygłosiła też wielką pochwałę jej dotychczasowej działalności" - relacjonuje Juliusz Braun przebieg posiedzenia Rady Mediów Narodowych, podczas którego Agnieszka Kamińska została powołana na następną kadencję na stanowisku prezeski Polskiego Radia. Optymizmu partyjnej koleżanki i zachwytów samej prezeski nie podziela jednak wiceprzewodniczący PiS Marek Suski.
-
"Po moim trupie. 'Dziady' nie zejdą z afisza". Mocna wypowiedź dyrektora Teatru Słowackiego
Krzysztof Głuchowski zapowiada, że nie zgodzi się na to, by "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej zniknęła z repertuaru Teatru Słowackiego w Krakowie. Dyrektor placówki uważa, że właśnie z powodu tej inscenizacji, która rozjuszyła m.in. małopolską kurator Barbarę Nowak i została skrytykowana przez ministra Glińskiego, marszałek województwa próbuje go usunąć ze stanowiska za rzekome nieprawidłowości w przetargach.
-
PiS przekaże Węgrom dzieło sztuki za 25 mln zł? Sejmik kujawsko-pomorski protestuje
Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego nie zgadza się na przekazanie zabytkowego manuskryptu, który od ponad 400 lat znajduje się w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Według radnych stanowiłoby to "stratę dla dziedzictwa zarówno samej instytucji, jak i miasta oraz regionu, której nie jest w stanie wyrównać rekompensata finansowa w żadnej kwocie". Politycy w ramach rekompensaty oferują bibliotece 25 mln zł.
-
Taniec Wednesday na mistrzostwach. Łyżwiarka niczym Ortega wyginała się na lodzie
-
ZUS wyliczył jaką emeryturę otrzyma Skrzynecka. Aktorka ma plan
-
W wieku 11 lat złamała obietnicę daną Spielberg'owi. Jest znana z "Listy Schindlera"
-
"Mam talent". Sprawili, że jurorzy oniemieli z zachwytu
-
"Jeden z dziesięciu". Jej odpowiedź zszokowała internautów
- Channing Tatum o rozwodzie z Jenną Dewan. "To było straszne"
- Planowała powrót na scenę. Pewnego dnia wyszła na zakupy i nigdy nie wróciła
- "Zatkało nas lekko". Jurorzy "The Voice Senior" zaskoczeni historią uczestnika
- "Na wsi świat niezwykleje inaczej niż w mieście". Przeczytaj fragment książki "Anna i Pan B."
- Ewa Farna debiutowała w "Szansie na sukces". Miała wtedy 12 lat
-
Kukiz o zwiększeniu czasu antenowego dla polskiej muzyki. "Nie zagłosowałbym za taką ustawą"
Stacje radiowe w godz. 5-24 będą grały 80 proc. polskiej muzyki - to założenia nowelizacji ustawy medialnej, które zapowiedział w trakcie konferencji w Sejmie Marek Suski. Poseł PiS zapewniał, że pomysł ma poparcie Pawła Kukiza. "Za taką ustawą, której jakieś ogólne założenia poznałem, bym nie zagłosował. Nie rozumiem więc skąd słowa Marka Suskiego o moim rzekomym poparciu" - napisał polityk w mediach społecznościowych.
-
Suski: Proponujemy, by stacje radiowe w godzinach 5:00-24:00 grały 80 proc. polskiej muzyki
- Stacje radiowe w godz. 5-24 będą grały 80 proc. polskiej muzyki - to założenia nowelizacji ustawy medialnej, które zapowiedział w trakcie konferencji w Sejmie Marek Suski. Jak podaje Onet, jest to wyjście naprzeciw postulatom Pawła Kukiza.
-
Netflix. Posłowie PiS krytykują horror "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2". "Plucie na mundur żołnierza"
"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" to polski horror produkcji Netfliksa, który w ostatnim czasie nieoczekiwanie przykuł uwagę polityków Prawa i Sprawiedliwości. Krytyka ze strony polityków związana jest ze scenami, które mają wyśmiewać Wojska Obrony Terytorialnej.
-
PAP dostanie 18 milionów złotych w przyszłym roku. Dotacja wzrosła o 50 procent
Projekt ustawy budżetowej na 2022 rok przewiduje, że Polska Agencja Prasowa dostanie od państwa dotację o połowę wyższą niż w tym roku. Narzekać nie mogą także media publiczne - TVP i Polskie Radio mają dostać rekompensatę w wysokości 1,99 miliarda złotych.
-
KRRiT ciągle nie podjęła decyzji o koncesji dla TVN24. Rząd zmienia taktykę
Kolejne posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie przyniosło rozwiązania w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Nie udało się uzyskać potrzebnej większości głosów, choć wiadomo, że trzy osoby są przeciw prolongacie. Tymczasem przedstawiciele obozu rządzącego zmieniają ton wypowiedzi o ustawie "lex TVN", sam premier skorzystał z okazji, by podkreślić, jak ważne są amerykańskie inwestycje w Polsce.
-
Co się stanie z TVN24 bez koncesji? Jest plan awaryjny. Uciekają z Polski
Koncesja na nadawanie TVN24 wygasa 26 września, a KRRiT ciągle nie chce jej przedłużyć, Senat z kolei debatuje nad "lex TVN". Wydawca zapewnia, że TVN24 nie przestanie nadawać, jednak im bliżej do newralgicznej daty, tym bardziej prawdopodobne jest, że TVN skorzysta z jakiejś ścieżki awaryjnej. Jedną z możliwości jest wystąpienie o koncesję w Czechach lub w Niderlandach.
-
20 lat temu wystartował TVN24. 70 polskich miast będzie protestować w obronie wolnych mediów
9 sierpnia 2021 roku mija równo 20 lat, od kiedy nadawanie zaczęła stacja TVN24. To pierwsza polska telewizja informacyjna, która nadaje program przez całą dobę. Tymczasem już od półtora roku stacja czeka na przedłużenie koncesji, która kończy się we wrześniu, a w środę 11 sierpnia ma w Sejmie odbyć się debata o tzw. lex TVN. Dzień wcześniej w 70 polskich miastach odbędą się protesty w obronie TVN-u i wolnych mediów.
-
Drzewa z imionami z "Wiedźmina" mimo sprzeciwu radnego PiS. Problemem "damskie nazwy" do "męskich drzew"
Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki już pod koniec 2020 roku wyszła z propozycją nadania drzewom imion z "Wiedźmina". Na taką inicjatywę zgodę wyraził nawet autor sagi - Andrzej Sapkowski. Sprzeciw do projektu złożył natomiast radny Prawa i Sprawiedliwości, któremu nie podobały się imiona Yennefer, Triss i Cirilla.
-
Jacek Kurski na drugą kadencję, czy to koniec jego prezesury? Mandat zarządu TVP może wkrótce wygasnąć
Jacek Kurski jest prezesem TVP od 2016 roku. Po czterech latach upłynęła jego kadencja, która oficjalnie zakończy się w momencie, w którym walne zgromadzenie zatwierdzi sprawozdania spółek, a to może nastąpić już w najbliższych dniach.
-
Nowy szef Rady Programowej TVP. To senator PiS i wiceminister obrony narodowej
Senator PiS i wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz został nowym przewodniczącym Rady Programowej Telewizji Polskiej. Przewodniczących rady programowej z PiS mają już PAP i Polskie Radio.
-
Robert Janowski krytycznie pisze o TVP i jej podejściu do WOŚP: Wybrali dyrygenturę Prezesa! Żal mi i wstyd
Robert Janowski przez lata był związany z TVP jako prowadzący teleturnieju "Jaka to melodia". Przy okazji śledzenia 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy naszła go krytyczna refleksja o stosunku publicznego nadawcy do tej inicjatywy. "Włączyłem na chwilę Telewizję, kiedyś Publiczną. Przeraziłem się" - napisał w sieci.
-
"Dziady" pod domem Jarosława Kaczyńskiego. "A kysz, nie podzielisz nas", "Spie... dziadu"
"A kysz!", "Nie dla Jarka", "Nie podzielisz nas!", "Jarek, spiep...j dziadu!" - to niektóre z haseł, które można usłyszeć podczas performensu przed blokiem przy ulicy Mickiewicza w Warszawie. Artyści zorganizowali go tam z okazji przypadającej na 31 października nocy Dziadów. Jak wskazują, protestują pod domem "pierwszego dziada Polski".
-
Brudziński o artystach. "Dziś kpią i szydzą, jutro pochlipują i proszą o pomoc. Oszaleli z nienawiści"
Joachim Brudziński w nowym wpisie na Twitterze ocenił, że obecny rząd jest wyszydzany przez "elity artystyczne", które później "pochlipują i proszą o pomoc" z powodu trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa. Europoseł PiS ocenił, że taka postawa jest żenująca.