Znachor

 • 'Znachor'. Netflix nakręcił nową wersję polskiego klasyka. Wycięli z niego kultową kwestię

  "Znachor". Netflix nakręcił nową wersję polskiego klasyka. Wycięli z niego kultową kwestię

  "Znachor" w reżyserii Jerzego Hoffmana to film bezsprzecznie kultowy, a scena, w której grający profesora Dobranieckiego Piotr Fronczewski rozpoznaje już podczas rozprawy w Antonim Kosibie dawnego mentora, jest piorunująca. Padają słowa "Proszę państwa, wysoki sądzie - to jest profesor Rafał Wilczur" i wzruszenie chwyta za gardło niezależnie od tego, ile razy się tę sekwencję widziało. Tymczasem w nowej wersji "Znachora" od Netfliksa ta kulminacyjna scena jest rozegrana zupełnie inaczej - i to naprawdę doskonale. Uwaga, będzie mnóstwo spoilerów.

  Justyna Bryczkowska
 • Ekstremalnie trudny quiz o 'Znachorze'! Jak wiele razy oglądaliście ten klasyk?
 • Reżyser 'Znachora': Chodziliśmy na plan z autentyczną frajdą. Żona mnie pytała: Co oni ci tam zrobili?

  Reżyser "Znachora": Chodziliśmy na plan z autentyczną frajdą. Żona mnie pytała: Co oni ci tam zrobili?

  - Kiedy moja żona dowiedziała się, że zabieram się za reżyserię "Znachora", spanikowała. Uznała, że moje stresy i nerwy przynoszone z poprzednich planów filmowych osiągną tym razem - z racji na kaliber projektu - rozmiary apokaliptyczne. W trakcie zdjęć wyznała zaskoczona, że mnie nie poznaje. Zapytała: "Co oni ci tam zrobili? Ty jesteś szczęśliwym człowiekiem!". Rzeczywiście - chyba jak nigdy - do pracy chodziłem z przyjemnością i poczuciem ogromnej frajdy - opowiada w wywiadzie z Gazeta.pl Michał Gazda, reżyser nowego "Znachora".

  Justyna Bryczkowska
 • Lichota o 'Znachorze': Zrozumiałem, po co to robimy po raz trzeci. To ściągnęło ciężar z moich ramion

  Lichota o "Znachorze": Zrozumiałem, po co to robimy po raz trzeci. To ściągnęło ciężar z moich ramion

  - Jego siła polega na wewnętrznym spokoju, akceptacji i pewnej niezmienności. On cały czas tym swoim dobrem, szlachetnością - niezależnie od okoliczności - pokazuje, że można być takim człowiekiem. Myślę, że to nas właśnie ujmuje w tej historii jako widzów: że chcielibyśmy mieć takiego ojca, lekarza, przyjaciela. Chcielibyśmy móc być z taką osobą. To jest dla mnie jakieś rozczulające - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Leszek Lichota, odtwórca roli Antoni Kosiby/Rafała Wilczura w najnowszej adaptacji "Znachora".

  Justyna Bryczkowska
 • Ignacy Liss i Maria Kowalska. To oni grają zakochanych w nowym 'Znachorze'
 • Nowy 'Znachor'. Była Bożena Dykiel, jest Anna Szymańczyk. Wyborna (i zupełnie inna) rola
 • 'Znachor' to najlepszy polski film Netfliksa. Emocje biją z ekranu [RECENZJA]

  "Znachor" to najlepszy polski film Netfliksa. Emocje biją z ekranu [RECENZJA]

  "Znachor" Netfliksa ma moc. Na uroczystej prapremierze w Teatrze Narodowym Marta roniła łzy od samego początku seansu, Justyna oglądała film już po raz trzeci - i za każdym razem z jeszcze większym zaangażowaniem. To niesamowite, ale dwie i pół godziny filmu minęły niepostrzeżenie. Dobrze, że w domu będzie można puścić "Znachora" jeszcze raz.

  Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • 'Znachor'. Kiedy w TV 2023? Film Hoffmana obejrzysz aż na czterech stacjach

  "Znachor". Kiedy w TV 2023? Film Hoffmana obejrzysz aż na czterech stacjach

  Od kilku tygodni nie cichną zachwyty nad nową wersją "Znachora" stworzoną przez Netfliksa. Jeśli przed seansem chcecie przypomnieć sobie pierwowzór Jerzego Hoffmana z 1982 roku, to właśnie teraz jest idealny moment na nadrobienie zaległości. W najbliższym czasie w telewizji będzie aż kilka seansów.

  Roksana Pamuła
 • Jerzy Hoffman ocenił nowego 'Znachora': Nie chcę, żeby wyglądało, że się naśmiewam

  Jerzy Hoffman ocenił nowego "Znachora": Nie chcę, żeby wyglądało, że się naśmiewam

  Jerzy Hoffman, reżyser "Znachora" z 1982 roku, wybrał się na przedpremierowy pokaz nowej odsłony kultowego filmu. Po seansie udzielił komentarza Onetowi, oceniając produkcję Michała Gazdy. Reżyser wypowiedział się na temat realizacji filmu oraz samego scenariusza. Jeden z tych elementów nieszczególnie przypadł mu do gustu.

  Justyna Krakowiak
 • Proszę państwa, Wysoki Sądzie, pora na quiz o 'Znachorze'! Jak sobie poradzicie?
Więcej o:

Znachor