książki
-
Na pewno znacie "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". A ile z niego pamiętacie?
Dziś mija kolejna rocznica premiery filmu!
-
Tak wyglądał wykaz lektur szkolnych w 1985 roku. "Te tytuły wpędzały w depresję"
Stanisław Lem czy Marcel Proust to tylko dwóch pisarzy z długiej listy autorów, z których twórczością musieli zapoznać się uczniowie klas IV szkół średnich w roku szkolnym 1985/1986. Do sieci trafił właśnie wykaz lektur obowiązkowych w tamtym okresie. Wśród internautów rozgorzała dyskusja.
-
Kto napisał te słynne książki? Wiesz? Tylko oczytani mogą liczyć na 15 punktów
Bez wiedzy książkowej o punkty może być dość trudno.
-
Upominek na Dzień Dziecka? Bing i Myszonek, a może Pola i Basia
Szukacie książkowych prezentów? Taki upominek na Dzień Dziecka to na pewno dobry pomysł. Oto garść najgorętszych nowości (nie tylko do czytania!), które z pewnością sprawią przyjemność waszym dzieciom.
-
Aleksander Kwaśniewski: Ustalenie menu dla pary cesarskiej to była prawdziwa epopeja. W końcu na pomysł wpadła żona
- Ktoś, kto nie podchodzi do tego obowiązku z jakąś radością i optymizmem, z przekonaniem, że można zrobić wiele wielkich rzeczy, ale przy tym też przeżyć coś fascynującego, to nie powinien ani kandydować, ani się tym zajmować - mówi prezydent Aleksander Kwaśniewski, wspominając anegdoty związane z wizytami cesarskiej pary Japonii oraz prezydentów Czech i Litwy za czasów swojego urzędowania. Rozmawiamy przy okazji premiery książki Aleksandra Kwaśniewskiego i Aleksandra Kaczorowskiego "Prezydent".
-
Aleksander Kwaśniewski o prezydenckich emeryturach: Zarabiam, jakoś daję radę
- Ja zarabiam i jakoś muszę sobie dawać radę - mówi pytany o kwoty przysługujące po ustąpieniu z urzędu prezydent Aleksander Kwaśniewski. Ostatnio doradza np. twórcom konstytucji Uzbekistanu.
-
My podajemy nazwisko, ty dodaj imię. Pytamy o bohaterów książek
.
-
Co dzieje się w polskich domach opieki? Fragment książki "Oddam matkę w dobre ręce"
Czy naprawdę Polska stoi rodziną, jak nam się to przedstawia? A co ze starszymi osobami "oddawanymi" przez bliskich do domów opieki? Czy każdy z pensjonariuszy ma za sobą dramatyczną historię? Jak wygląda życie w DPS-ach? Reporterka Magda Jaros postanowiła przyjrzeć się miejscom, które owiane są nie najlepszą sławą. Poniżej publikujemy fragment jej książki "Oddam matkę w dobre ręce", która ukazała się w Wydawnictwie Harde.
-
"Kult" pokazuje niezwykle oryginalnych dla gatunku bohaterów. Kryminał szwedzkich autorów już jest bestsellerem tej wiosny
29 milionów egzemplarzy książek sprzedanych w ponad 60 krajach robi wrażenie. Potwierdza też, że nazwisko Camilli Läckberg jest literacką marką rozpoznawalną na całym świecie. W przypadku najnowszej powieści "Kult" pisarkę wsparła inna gwiazda ze Szwecji - mentalista Henrik Fexeus. Jesteście ciekawi, jaki thriller wyszedł z połączenia sił autorki kryminałów i eksperta od mowy ciała?
-
Są tutaj piątkowi uczniowie? Dziś pytamy o bohaterów książek dla młodzieży
W tym quizie sprawdzimy twoją wiedzę o bohaterach książek młodzieżowych.
-
Był gwiazdą "Stawki większej niż życie". Jego śmierć pozostaje zagadką
-
Kiedy lekarka zobaczyła jak ubrała się Kora, postanowiła wymierzyć jej karę
-
Sprząta domy na emigracji. "Zacisnęła pięści, a z jej wnętrza wydarł się długo tłumiony krzyk" [FRAGMENT]
-
Arnold Schwarzenegger zawsze podziwiał Bruce'a Willisa: Takim go zapamiętamy
-
Co dzieje się w polskich domach opieki? Fragment książki "Oddam matkę w dobre ręce"
- Najpierw gwałcił ją kuzyn, później wujek. Za milczenie dostała lody
- Rola w "Harrym Potterze" zmieniła jego życie. Dziś jest fotografem
- Byli dziećmi, gdy ich ojciec uległ wypadkowi. "Musieliśmy dorosnąć"
- Nie tylko Żak i Drozda. Te gwiazdy łączą więzi jak w operze mydlanej
- Wysłali Kasię Stankiewicz do Zapendowskiej, bo "drze papę". Reakcja Zapendowskiej: Dziecko, wypie'*h'dalaj
-
Tom Hanks ostro o cenzurze książek pod dzisiejsze standardy. "Jesteśmy dorośli"
Najpierw zmiany w powieściach Agathy Christie i Roalda Dahla. Później przyszła kolej na Iana Fleminga oraz wielu innych autorów. Cenzurowanie książek w ramach dostosowania ich treści do współczesnych standardów staje się coraz powszechniejsze, jednocześnie wywołuje lawinę kontrowersji. Sprawę skomentował ostatnio amerykański aktor Tom Hanks.
-
Ten kryminał powinien zostać sfilmowany. Fragment książki "Spirala"
Igor Brejdygant w swojej najnowszej powieści "Spirala" wciąga czytelników w serię zdrad na najwyższym politycznym szczeblu. Ta historia z rasowego kryminału szybko przeobraża się w pełną napięcia i trzymającą w niepewności powieść szpiegowską. Prezentujemy poniżej jej fragment.
-
My podajemy bohatera, Ty wskaż, w której książce się pojawił! Quiz dla oczytanych!
.
-
Po śmierci męża napisała książkę dla dzieci o żałobie. Teraz jest oskarżona o jego zabójstwo
Kouri Richin rok po śmierci męża opublikowała książkę dla dzieci o przeżywaniu żałoby po stracie bliskiej osoby. Teraz śledczy twierdzą, że to ona zabiła mężczyznę.
-
Książki dla małych przyrodników - polecamy fajne tytuły
Wasze dzieci lubią przyrodę, chętnie przeglądają i czytają o roślinach i zwierzętach? Mamy dla was kilka ciekawych nowości.
-
Dlaczego polskie pielęgniarki żyją krócej o 20 lat? Fragment książki "Jak dożyć setki"
W dzisiejszych czasach nie jest już sztuką dożyć osiemdziesięciu czy nawet stu lat, ale jak cieszyć się w tym wieku dobrym zdrowiem i jak najlepszą formą? Sposobów na to jest wiele, niektóre wydają się oczywiste, inne - mniej. Julian Sobiech, fizjoterapeuta, dietetyk i autor popularnego bloga jakdozycsetki.pl zebrał je w swojej książce.
-
Współautor książki Harry'ego przerywa milczenie. Wyjawił powód kłótni z księciem
Wiele osób z niecierpliwością czekało na autobiografię księcia Harry'ego. Jak można się było domyślać, "Spare" odniosła wielki sukces, zyskując miano najlepiej sprzedającej się książki w historii literatury non-fiction. Sława ma jednak blaski i cienie, a utwór wywołał wiele kontrowersji. Powstał przy pomocy ghostwritera, którego zatrudnił książę Harry. Niedawno J.R. Moehringer opowiedział o kulisach tej współpracy.
-
Ryszard Ćwirlej: Może zbyt wiele duchowego pierwiastka wchodzi do naszych szkół, a zbyt mało fizyki
- Mam wrażenie, że my jesteśmy trochę niedouczeni. Wierzymy wszystkiemu, co zostało napisane, co zostało sfotografowane, co zostało sfilmowane - mówi Ryszard Ćwirlej. W swoim najnowszym kryminale "Tęczowa dolina" chce pokazać, że nie powinniśmy bezkrytycznie wierzyć - w cuda, ale nie tylko.
-
Ryszard Ćwirlej napisał "Tęczową dolinę", byśmy zapytali: Czy naprawdę jesteśmy tacy łatwowierni?
"Tęczowa dolina" to trzy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, trzy śledztwa i jedno rozwiązanie. Ryszard Ćwirlej chciałby, żeby czytelnik przy okazji zapytał siebie, czy naprawdę jesteśmy tak łatwowierni i chętni do uwierzenia w cuda.
-
Ekstremalnie trudny quiz o Harrym Potterze. Uwaga, pytamy tylko o książki!
Jeśli nie czytałeś ani jednej części książkowego "Harry'ego Pottera", ten quiz będzie dla ciebie wyzwaniem!
-
Książki dla dzieci ciekawych świata. Odpowiedzą na pytania młodych czytelników (i tych starszych też)
Dzieci zawsze zadają mnóstwo pytań. Nie znamy rodziców, którzy na wszystkie znają odpowiedzi. Wtedy przydadzą się mądre i ciekawie napisane książki.
-
Książka do nauki czytania powinna spełniać kilka warunków. Te są sprawdzone przez nas i nasze dzieci
Polecamy nowości angażujące dzieci i zachęcające je do samodzielnego czytania (a nawet liczenia. do jednego). Wybrane przez nas - i przetestowane - książki do nauki czytania zostały stworzone specjalnie z myślą o przedszkolakach i uczniach pierwszych klas.
-
Książki dla maluchów - sprawdziliśmy dla was najciekawsze nowości. Są koty, smok i kaczor, ale nie tylko!
Szukacie książeczek, które zaciekawią i wciągną wasze maluchy? Mamy dla was przegląd najfajniejszych nowości.