książki

 • Książki fantastyczne dla młodzieży - które pozycje warto poznać?
 • Książki na wakacje - polecamy te dobre na każdą pogodę
 • "Nie ukradłem dokumentów. Żałuję. Ocaliłbym ich historię". Niezwykłe losy trędowatych ze Spinalongi [FRAGMENT]

  "Nie ukradłem dokumentów. Żałuję. Ocaliłbym ich historię". Niezwykłe losy trędowatych ze Spinalongi [FRAGMENT]

  W książce "Spinalonga. Wyspa trędowatych" Małgorzata Gołota prezentuje owoce ciężkiej reporterskiej pracy. Idąc za strzępami informacji, autorka przeczesała archiwa, odnalazła ostatnich świadków i ludzi, którzy poświęcili życie sprawie trędowatych z leprozorium na Spinalondze. Po tym miejscu nie zostały niemal żadne dokumenty ani zdjęcia, a trędowatych z wyspy do dziś otacza zmowa milczenia.

  Fragment promocyjny
 • Czy na pewno wiesz, kto cię obserwuje? "Oszustka" to bestsellerowy thriller epoki Instagrama [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Czy na pewno wiesz, kto cię obserwuje? "Oszustka" to bestsellerowy thriller epoki Instagrama [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Oszustka" to czwarta powieść Janelle Brown. Została świetnie przyjęta przez czytelników i znalazła się m.in. na liście Best Book of 2020. Amazon Prime Video szykuje na podstawie "Oszustki" serial we współpracy z Nicole Kidman. "Rewelacyjna. Tak po prostu. Zakochałem się w każdej stronie tej powieści" - zapewnia Harlan Coben. Powieść ukaże się 14 lipca nakładem Wydawnictwa Agora - sprawdźcie u nas jej przedpremierowy fragment.

  Fragment promocyjny
 • "Garderoba". "Kobieca narracja z niedostępnym dla mężczyzny spektrum niuansów" [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Garderoba". "Kobieca narracja z niedostępnym dla mężczyzny spektrum niuansów" [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Jagna Ambroziak jest psycholożką i psychoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem. 14 lipca ukaże się jej debiutancka powieść "Garderoba", o której autorka mówi m.in.: "To przede wszystkim kobieca narracja, z całym niedostępnym dla mężczyzny spektrum niuansów dotyczących relacji, erotyki, ciała, własnej tożsamości, trudnych do wyrażenia emocji. Książka o tym, jak konsumpcyjne podejście do relacji niweczy możliwość skorzystania z pełni ich potencjału". Prezentujemy przedpremierowy fragment.

  Fragment promocyjny
 • ''Chyłka. Kasacja'', ''Chyłka. Zaginięcie''. W jakiej kolejności czytać książki Mroza o Chyłce?

  ''Chyłka. Kasacja'', ''Chyłka. Zaginięcie''. W jakiej kolejności czytać książki Mroza o Chyłce?

  Książki ''Chyłka. Kasacja'', ''Chyłka. Zaginięcie'' oraz ''Chyłka. Rewizja'' można nabyć w księgarniach w edycji inspirowanej serialem - z wcielającą się w rolę tytułowej Chyłki Magdaleną Cielecką na okładce. Serial wprowadził jednak drobne zamieszanie w chronologii wydarzeń i osoby, które sięgają po serię Remigiusza Mroza po jego obejrzeniu mogą mieć wątpliwości, w jakiej kolejności czytać książki Mroza o Chyłce.

  KatK
 • Beksińscy - książka o rodzinie Beksińskich. Historia wyjątkowej rodziny

  Beksińscy - książka o rodzinie Beksińskich. Historia wyjątkowej rodziny

  W 2014 roku ukazała się publikacja "Beksińscy. Portret podwójny". Jest to książka o rodzinie Beksińskich, napisana przez Magdalenę Grzebałkowską. Autorka przybliża w niej historię wyjątkowej rodziny, naznaczonej śmiercią. Twórczość Zdzisława Beksińskiego po dziś dzień wywołuje w odbiorcach sprzeczne emocje, sympatycy radia z pewnością pamiętają charyzmatycznego prezentera, jakim był Tomasz Beksiński. Na czym polegała wyjątkowość tej rodziny?

  KatK
 • K. N. Haner: książki przepełnione erotyzmem

  K. N. Haner: książki przepełnione erotyzmem

  W 2015 roku na polskim rynku czytelniczym pojawiło się nazwisko K. N. Haner. Książki wydawane przez tę młodą, polską autorkę, zaklasyfikowane zostały do literatury erotycznej i z miejsca zdobyły rzesze wielbicielek. K. N. Haner jest autorką niezwykle płodną, publikuje nawet do 5 powieści rocznie. Sprawdźmy, kim jest i jakie książki tworzy K. N. Haner.

  KatK
 • Książki dla 7-latka i 7-latki - sprawdź najlepsze propozycje do nauki czytania

  Książki dla 7-latka i 7-latki - sprawdź najlepsze propozycje do nauki czytania

  Książki dla 7-latka i 7-latki powinny odpowiadać na potrzeby starszaka. W tym wieku dzieci zaczynają już samodzielnie czytać, nauka staje się więc naturalnym elementem dnia. Z drugiej strony pojawiają się też emocje, które warto nazwać. Jakie tytuły będą idealne na ten wyjątkowy czas? Sprawdź nasze propozycje.

  Karolina Klimek
 • 31 "Prawdziwych Polaków" odesłało książki Olgi Tokarczuk. Wulgarne hasła i pocięte kartki

  31 "Prawdziwych Polaków" odesłało książki Olgi Tokarczuk. Wulgarne hasła i pocięte kartki

  "Trudno jest zrozumieć nienawiść. Szczególnie tę, którą wykreowało kłamstwo i manipulacja. Szczególnie tę, której ofiarami padają niewinni. Przepraszamy za naiwność - wydawało nam się, że napompowana przez media akcja odsyłania książek Noblistce nie znajdzie żadnego odzewu" - czytamy we wpisie, który we zamieściła na Facebooku Fundacja Olgi Tokarczuk. Poinformowano w nim również, że na adres fundacji książki wysłało 31 osób, a na okładkach dzieł noblistki umieszczono wulgarne hasła.

  MLZ
Więcej o:

książki