książki

 • Adam Kay przedstawia "kompletny i kompletnie obrzydliwy przewodnik po ludzkim ciele" [FRAGMENT]

  Adam Kay przedstawia "kompletny i kompletnie obrzydliwy przewodnik po ludzkim ciele" [FRAGMENT]

  Najnowsza książka autora bestsellerów Adama Kaya tym razem jest kierowana do młodszych czytelników. Tryskająca (na szczęście to tylko przenośnia.) poczuciem humoru i ciekawostkami na temat najdziwniejszych (i najnormalniejszych!) funkcji ludzkiego ciała wprawi was w osłupienie i przysporzy ataków śmiechu. To najlepsza kontra dla podręczników biologii! Przeczytajcie fragment "Kompletnego przewodnika po ludzkim ciele" o włosach.

  oprac. Maja Piskadło
 • Przetestowałem te książki na swoich dzieciach. Ze spokojem polecam je waszym

  Przetestowałem te książki na swoich dzieciach. Ze spokojem polecam je waszym

  Szukacie ciekawych książek dla swych dzieci na coraz dłuższe jesienne wieczory? Służę pomocą! Ja rozumiem, że telewizor i komputer, nie zabraniam ich swoim dzieciom, za co zapewne mi się oberwie. Takie są jednak realia życia zabieganych rodziców i nie będę udawał, że jest inaczej.

  Ryszard Kozik
 • Trudny start Hanksa. "Dobrze, że syn nie chorował, bo musielibyśmy go zabierać do lekarza. A to byłby koszmar" [FRAGMENT]

  Trudny start Hanksa. "Dobrze, że syn nie chorował, bo musielibyśmy go zabierać do lekarza. A to byłby koszmar" [FRAGMENT]

  Ulubieniec milionów. Aktor, reżyser, producent filmowy, pisarz, dwukrotny zdobywca Oscara - ale Toma Hanksa chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Warto jednak przypomnieć, jak ciężko musiał pracować, by dotrzeć na sam szczyt. 13 października nakładem wydawnictwa Znak ukaże się polskie wydanie biografii aktora pt. "Tom Hanks. Enigma", której autorem jest David Gardner. Prezentujemy przedpremierowy fragment książki w tłumaczeniu Mikołaja Kluzy.

  Fragment książki
 • Napisał bestsellerową "Pacjentkę", teraz wraca z nowym thrillerem. Przeczytaj fragment "Bogiń"

  Napisał bestsellerową "Pacjentkę", teraz wraca z nowym thrillerem. Przeczytaj fragment "Bogiń"

  Thrillerem "Pacjentka" Alex Michaelides podbił rynek czytelniczy na całym świecie. I pomyśleć, że tamta książka miała być jego ostatnim podejściem do pisania, zanim w wieku 42 lat da sobie spokój z marzeniami o sławie w świecie literatury! Teraz pisarz powraca z "Boginiami", a u nas przeczytacie przedpremierowo fragment powieści, która ukaże się 29 września.

  Fragment promocyjny
 • "Madame Piaf i pieśń o miłości". Opowieść o kobiecie, która żyła tak, jak śpiewała - by niczego nie żałować [FRAGMENT]

  "Madame Piaf i pieśń o miłości". Opowieść o kobiecie, która żyła tak, jak śpiewała - by niczego nie żałować [FRAGMENT]

  Edith Piaf to ucieleśnienie odwagi i miłości. Nie bała się skrajności zarówno w swojej sztuce, jak i w życiu. Żyła tak, jak śpiewała - by niczego nie żałować. Prezentujemy przedpremierowy fragment powieści Michelle Marly "Madame Piaf i pieśń o miłości", którą na język polski przetłumaczyła Ewa Mikulska-Frindo.

  Fragment promocyjny
 • Są małżeństwem i razem piszą kryminały. W nowej książce podrzucają detektywowi "Zimny trop" [FRAGMENT]

  Są małżeństwem i razem piszą kryminały. W nowej książce podrzucają detektywowi "Zimny trop" [FRAGMENT]

  Usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił, Tomasz Winkler dzisiaj bierze sprawy, z jakimi lepiej nie iść na policję. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie potrafi ci pomóc - możesz go wynająć. A przynajmniej spróbować. W książce "Zimny trop", czyli drugim (po "Dwudziestej trzeciej") tomie kryminalnego cyklu, Beata i Eugeniusz Dębscy zgrabnie budują nową historię, w której intryga sensacyjna przeplata się z obyczajową, a ludzki los jest bardziej powikłany niż niejeden zbrodniczy plan.

  Fragment promocyjny
 • Ślubowała, że nie opuści męża pijaka do śmierci. Jak mocno musi być zdemoralizowany katolicki Bóg, że takie ma oczekiwania [FRAGMENT]

  Ślubowała, że nie opuści męża pijaka do śmierci. Jak mocno musi być zdemoralizowany katolicki Bóg, że takie ma oczekiwania [FRAGMENT]

  "Artur Nowak i Marek Sekielski w tej szczerej do bólu książce rozmawiają o własnym 'trwaniu w życiu' - uzależnieniach, które doprowadziły ich na skraj przepaści, gdzie już nic się nie liczy: ani rodzina, ani praca, ani przyszłość. Liczy się jedno - zdobyć alkohol i się napić. I równie szczerze opowiadają o swoim leczeniu, mozolnej i krętej drodze prowadzącej do tego, żeby żyć naprawdę" - pisze wydawca. Przedpremierowo publikujemy fragment książki, która premierę będzie miała 31 sierpnia.

  Fragment promocyjny
 • Wyrok śmierci, z którym się liczył, nie przerażał go. "Potwór" prawdziwie bał się tylko własnej żony

  Wyrok śmierci, z którym się liczył, nie przerażał go. "Potwór" prawdziwie bał się tylko własnej żony

  "Peter Kürten jako motywy zbrodni podał niezwykle silny popęd seksualny (okresowo), konieczność "wyładowania się", dziedziczne obciążenia (ojciec alkoholik gwałcący swoją córkę) i wreszcie chęć wykazania braków systemu penitencjarnego. Kürten twierdził, że właśnie długoletnie odbywanie kary pozbawienia wolności wzmogło jego pobudliwość seksualną". Przedpremierowo publikujemy fragment książki "Krwawy Peter" Jarosława Molendy.

  Fragment promocyjny
 • "Pomalowali na zielono wyschniętą trawę przed domem, co przypomina trochę nakładanie makijażu zmarłym". Tak będzie wyglądał nasz świat?

  "Pomalowali na zielono wyschniętą trawę przed domem, co przypomina trochę nakładanie makijażu zmarłym". Tak będzie wyglądał nasz świat?

  "Kalifornię nawiedza najdotkliwsza susza od stuleci. Przez długi czas sądzą jednak, że wszystko wróci wreszcie do normy, jeśli tylko będą przestrzegać reguł: nie podlewać trawników, nie wypełniać basenów, nie brać długich pryszniców. Wszystko zmienia się w chwili, gdy z kranów przestaje lecieć woda. Przez kolejne trzy dni 28 milionów ludzi będzie walczyć o przetrwanie. To doświadczenie zmieni każdego, komu uda się przeżyć" - czytamy w opisie "Suszy". Czy tak niedługo będzie wyglądał nasz świat?

  Fragment promocyjny
 • Netflix już pokazał "The Kissing Booth 3", jest też książka. Przeczytaj fragment
 • Beksińscy - książka o rodzinie Beksińskich. Historia wyjątkowej rodziny

  Beksińscy - książka o rodzinie Beksińskich. Historia wyjątkowej rodziny

  W 2014 roku ukazała się publikacja "Beksińscy. Portret podwójny". Jest to książka o rodzinie Beksińskich, napisana przez Magdalenę Grzebałkowską. Autorka przybliża w niej historię wyjątkowej rodziny, naznaczonej śmiercią. Twórczość Zdzisława Beksińskiego po dziś dzień wywołuje w odbiorcach sprzeczne emocje, sympatycy radia z pewnością pamiętają charyzmatycznego prezentera, jakim był Tomasz Beksiński. Na czym polegała wyjątkowość tej rodziny?

  KatK
 • K. N. Haner: książki przepełnione erotyzmem

  K. N. Haner: książki przepełnione erotyzmem

  W 2015 roku na polskim rynku czytelniczym pojawiło się nazwisko K. N. Haner. Książki wydawane przez tę młodą, polską autorkę, zaklasyfikowane zostały do literatury erotycznej i z miejsca zdobyły rzesze wielbicielek. K. N. Haner jest autorką niezwykle płodną, publikuje nawet do 5 powieści rocznie. Sprawdźmy, kim jest i jakie książki tworzy K. N. Haner.

  KatK
 • Książki dla 7-latka i 7-latki - sprawdź najlepsze propozycje do nauki czytania

  Książki dla 7-latka i 7-latki - sprawdź najlepsze propozycje do nauki czytania

  Książki dla 7-latka i 7-latki powinny odpowiadać na potrzeby starszaka. W tym wieku dzieci zaczynają już samodzielnie czytać, nauka staje się więc naturalnym elementem dnia. Z drugiej strony pojawiają się też emocje, które warto nazwać. Jakie tytuły będą idealne na ten wyjątkowy czas? Sprawdź nasze propozycje.

  Karolina Klimek
Więcej o:

książki