Muzyka

 • W Radiu Eska przeczytali ogłoszenie matrymonialne sprzed wojny. KRRiT wlepiła im karę

  W Radiu Eska przeczytali ogłoszenie matrymonialne sprzed wojny. KRRiT wlepiła im karę

  Jak podaje serwis Press, KRRiT nałożyła na nadawcę Radia Eska trzy tysiące złotych kary za emisję - zdaniem regulatora - przekazu o charakterze dyskryminującym ze względu na płeć w audycji "Wrzuć na luz" w Esce Poznań 14 grudnia 2021 roku. W programie przeczytano ogłoszenie matrymonialne sprzed wojny. Ukarano także nadawcę kanału Stopklatka TV za emisję filmu pt. "Psy".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Nie żyje Monika Dejk-Ćwikła. Wokalistka zespołu OBRASQi odeszła w wieku 33 lat
 • 'Sylwester marzeń z Dwójką' 2022. Ile zarobi Zenon Martyniuk? Stawka robi wrażenie. 'Jak do tego doszło?'
 • Gitara Hello Kitty nagle stała się drogim obiektem marzeń. Trudno uwierzyć, kto na niej grał

  Gitara Hello Kitty nagle stała się drogim obiektem marzeń. Trudno uwierzyć, kto na niej grał

  Stratocaster Jimiego Hendrixa z 1968 roku został pod koniec lat 90. sprzedany na aukcji za 2 miliony dolarów, a klasycznego Martina D-18E, na którym Kurt Cobain grał podczas MTV Unplugged, sprzedano za 6 milionów dolarów, co jest najwyższym wynikiem, jaki kiedykolwiek osiągnęła gitara. To wszystko jednak pojedyncze egzemplarze należące do wybitnych artystów. Masowo produkowanym instrumentem, którego wartość kilkukrotnie wzrosła, jest model Squiera, budżetowej linii Fendera, z wizerunkiem Hello Kitty.

  Iga Gromska
 • Konferencja w sprawie Sylwestra Marzeń TVP. Wiadomo, kto wystąpi. Potwierdziły się spekulacje?

  Konferencja w sprawie Sylwestra Marzeń TVP. Wiadomo, kto wystąpi. Potwierdziły się spekulacje?

  14 grudnia 2022 odbyła się konferencja, podczas której ujawniono, które gwiazdy wystąpią na Sylwestrze Marzeń z Dwójką. Gospodarzami byli Izabella Krzan i Tomasz Kammel, a wydarzenie uświetniły występy polskich artystów. Stacja już wcześniej potwierdziła podpisanie kontraktów z kilkoma postaciami z polskiej estrady. Dołączyły do nich nowe nazwiska, potwierdziła się też część spekulacji.

  Iga Gromska
 • Czekacie na grę 'Blacktail'? Będziecie mogli w niej usłyszeć głos Nergala

  Czekacie na grę "Blacktail"? Będziecie mogli w niej usłyszeć głos Nergala

  Premiera najnowszej gry polskiego niezależnego studia The Parasight, czyli "Blacktail" zbliża się wielkimi krokami. W tym tytule woich głosów użyczą duże nazwiska. Jedną z takich osób będzie muzyk i współzałożyciel zespołu Behemoth, czyli Adam "Nergal" Darski.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Sanah zaśpiewała piosenkę z 'Wiedźmina 3'. 'Te trzy minuty są lepsze od dwóch sezonów serialu'
 • Oscary 2023. Zdyskwalifikowano dwa utwory. Nie spełniały określonych wymogów

  Oscary 2023. Zdyskwalifikowano dwa utwory. Nie spełniały określonych wymogów

  Choć ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w przyszłym roku, kinomani mają już swoje typy. Okazuje się jednak, że o statuetkę nie powalczą dotychczasowi faworyci w kategorii Najlepsza muzyka oryginalna. Popularne utwory wzbogacające ścieżki dźwiękowe najlepszych filmów 2022 roku nie spełniają odpowiednich wymogów. Jakich?

  Iga Gromska
 • Jednak nie Dua Lipa zamiast Rodowicz? TVP zaprosi na Sylwestra zagraniczną gwiazdę

  Jednak nie Dua Lipa zamiast Rodowicz? TVP zaprosi na Sylwestra zagraniczną gwiazdę

  14 grudnia 2022 poznamy oficjalną listę gwiazd, które wystąpią podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką. Choć nazwiska do ostatniej chwili trzymane są w tajemnicy, pojawiły się doniesienia, że choć tegoroczny line-up miał stawiać wyłącznie na lokalnych artystów, wśród nich pojawi się również zagraniczny wykonawca. Anonimowi informatorzy donoszą, że może chodzić o Duę Lipę, wiceburmistrz Zakopanego zdementowała jednak tę informację.

  Iga Gromska
 • Nowe decyzje w sprawie procesu Taylor Swift o plagiat. 'Hejterzy będą hejtować' i pozywać

  Nowe decyzje w sprawie procesu Taylor Swift o plagiat. "Hejterzy będą hejtować" i pozywać

  Wokalistkę oskarżyli o plagiat członkowie grupy 3LW, którzy dopatrzyli się podobieństwa popularnego fragmentu tekstu z "Shake It Off" do wersu z ich własnego utworu, "Playas Gon' Play". Zarówno media, jak i eksperci mieli wątpliwości, czy podejrzaną frazę można uznać za kradzież własności intelektualnej. Spór trwał od pięciu lat.

  Iga Gromska