Jak wyglądał młody Albus Dumbledore z Harry'ego Pottera? Właśnie tak

Jude Law zagra Albusa Dumbledore'a w kolejnej części filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Oczywiście, wcieli się w mentora Harry'ego Pottera z czasów, zanim został dyrektorem Hogwartu.

Dumbledore w drugiej części "Fantastycznych zwierząt" będzie młodym nauczycielem transmutacji, rówieśnikiem Gellerta Grindelwalda - czarnego charakteru serii, którego zagra Johnny Depp. To nie będzie pierwszy wspólny film tej dwójki - Law, Depp i Colin Farrell, którego można było też oglądać w pierwszej części "Fantastycznych zwierząt", wcielili się w tę samą postać w filmie Terry'ego Gilliama "Parnassus".

- Jude Law to niezwykle utalentowany aktor, którego pracę podziwiam od lat i nie mogę się doczekać współpracy z nim. Wiem, że świetnie uchwyci nieoczekiwane aspekty osobowości Albusa Dumbledore'a, opisane przez J.K. Rowling - mówi reżyser David Yates.

Premiera drugiej części serii rozgrywającej się kilkadziesiąt lat przed pojawieniem się Harry'ego Pottera w Hogwarcie jest zaplanowana na 16 listopada przyszłego roku. Producenci planują nakręcić w sumie pięć filmów cyklu.

A teraz zobacz: Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Więcej o: