Jerzy Stuhr kończy 70 lat. Piękne życzenia od Krystyny Jandy: O Jego aktorstwie pisać nie muszę... I 16 serduszek!

Jerzy Stuhr, jeden z największych współczesnych polskich aktorów, kończy dziś 70 lat. Nie jest łatwo znaleźć słowa, którymi można opisać jego ogromny wkład w kulturę. A czego mu życzyć? Piękne słowa znalazła Krystyna Janda.

"Znaliśmy się i przyjaźniliśmy od zawsze, także nasze rodziny..." - zaczyna swój wpis aktorka, która niejednokrotnie pracowała z Jerzym Stuhrem. Nas urzekły m.in. słowa:

"Jerzy jest Człowiekiem z diamentów serca, ze złota talentu, dobroci, lojalności, inteligencji, z żelaza pracowitości i z brylantów życzliwości dla świata i ludzi".

Później aktorka dodaje: "O Jego aktorstwie, sukcesach pisać nie muszę bo są one powszechnie znane i cenione, trzeba tylko przypomnieć o Jego zasługach w pracy pedagogicznej". Bo Jerzy Stuhr to nie tylko niezapomniani bohaterowie "Wodzireja", "Amatora", "Seksmisji", "Kilera", "Historii miłosnych", "Tygodnia z życia mężczyzny" czy "Obywatela". To nie tylko niezwykle utalentowany aktor teatralny, reżyser, scenarzysta czy niezapomniany Osioł ze "Shreka". To również pedagog, pracujący z aktorami i reżyserami.

Po takich słowach nie pozostaje nic innego, jak życzyć - podobnie jak Krystyna Janda - "Miłego życia i wielu lat w pełnym zdrowiu i formie". A sobie, przy okazji, jeszcze wielu możliwości podziwiania talentu Jerzego Stuhra.

Przeczytaj: Lepszy niż Tommy Lee Jones w "Ściganym"! Najlepsze cytaty "z Jerzego Stuhra" na 70. urodziny >>

A teraz zobacz: Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Więcej o: