Podszyła się pod córkę w sieci, by odnaleźć jej morderców. O wszystkim opowiedziała w dokumencie Netfliksa

24-letnia Crystal Theobald została zamordowana w lutym 2006 r. Podejrzanych aresztowano dopiero po 10 latach. Wszystko dzięki matce Crystal, która na własną rękę szukała sprawiedliwości i morderców córki. O wszystkim Belinda Lane opowiedziała w dokumencie Netfliksa "Dlaczego mnie zabiliście?".

24 lutego 2006 roku 24-letnia Crystal Theobald jechała samochodem razem z chłopakiem. Prowadził jej brat, Justin. W drugim aucie jechała matka Crystal, Belinda Lane. W pewnym momencie pierwszy samochód został ostrzelany przez nieznanych sprawców. Crystal zginęła, osierociła dwójkę dzieci. Do zdarzenia doszło w pobliżu domu Theobaldów w Riverside w stanie Kalifornia. Belinda, która była świadkiem strzelaniny, postanowiła, że nie spocznie, dopóki nie odnajdzie morderców córki.

Zobacz wideo Netflix ma nowy dokument "Pepsi, gdzie mój samolot?". O tym, jak firmę pozwali przez śmieszną reklamę

Więcej podobnych historii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Założyła fikcyjne konta w mediach społecznościowych. Chciała znaleźć morderców córki

Belinda Lane sama postanowiła znaleźć odpowiedzi na pytanie, kto i dlaczego zamordował jej córkę. Założyła fałszywe profile na portalu społecznościowym MySpace. Jeden ze zdjęciem zmarłej córki, którą nazwała Angel, drugi - fikcyjnej atrakcyjnej Rebeki. Konta miały być przynętą dla podejrzewanych o morderstwo członków gangu 5150. Tak udało jej się dotrzeć do Williama "Jokesa" Sotelo. Belinda, korzystając z konta Rebeki, zaczęła podrywać mężczyznę. Nieświadomy pułapki podał jej swoje prawdziwe dane, numer telefonu, przyznał, że jeździ białym fordem. Takim autem mieli poruszać się podejrzani o morderstwo Crystal. Z konta Angel zaprosiła podejrzanych na imprezę. 6 czerwca 2006 roku Belinda dostarczyła wszystkie zebrane informacje policji. Opublikowała również ostatni wpis na fałszywym koncie córki, w którym zapytała: Dlaczego mnie zabiliście?

William Sotelo zgodził się zeznawać. Zdradził policji wiele informacji na temat strzelaniny, ale wkrótce potem zniknął i na wiele lat słuch o nim zaginął. Dzięki Belindzie udało się jednak ustalić, że 24 lutego członkowie grupy 5150 usłyszeli, iż konkurencyjny gang chciał zabić kilku z nich. Postanowili się zemścić. Gdy zauważyli samochód należący do Theobaldów, uznali, że to gangsterzy. Julio "Lil Huero" Heredia wysiadł z auta i strzelił kilka razy. Heredia w 2011 roku został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Sotelo ukrywał się w Meksyku przez 10 lat. W końcu 23 stycznia 2020 roku przyznał się do zabójstwa i został skazany na 22 lata więzienia. Zatrzymano również dziesięciu innych członków gangu.

Belinda Lane opowiedziała o śledztwie. Film "Dlaczego mnie zabiliście?" jest dostępny na platformie Netflix

O szczegółach dotyczących prywatnego śledztwa i morderstwa Crystal Belinda Lane opowiedziała w filmie dokumentalnym "Dlaczego mnie zabiliście?" Dostępnym na platformie Netflix. To w nim Belinda opowiedziała również o swoich problemach z narkotykami i policją.

 
Więcej o: