Julian Sands zaginął w górach. Aktor znany z "Pokoju z widokiem" poszukiwany w trudnych warunkach

Julian Sands, brytyjski aktor znany z ról w filmach takich jak "Pokój z widokiem" czy horror "Czarnoksiężnik" zaginął około 19:30 w zeszły piątek, 13 stycznia, ale władze poinformowały o tym w środę 18 stycznia. Wędrował po obszarze turystycznym około 50 mil na północny wschód od Los Angeles.

Według przedstawiciela Departamentu Szeryfa Hrabstwa San Bernardino, służby zareagowały i rozpoczęły przeszukiwanie terenu wkrótce po zgłoszeniu zaginięcia 65-letniego Sandsa przez jego żonę. Jednak grupy musiały zostać wycofane w sobotę wieczorem, po około 24 godzinach poszukiwań, ze względu na zagrożenie lawinowe i warunki na szlaku.

Aktor Julian Sands zaginął, poszukiwania utrudnione

Władze kontynuowały poszukiwania przy użyciu helikoptera i drona, jednak od ponad czterech dni żadna grupa poszukiwawcza nie została wysłana. Podczas gdy Departament Szeryfa planuje rozpocząć działania naziemne po poprawie warunków pogodowych, władze ostrzegają potencjalnych turystów: "Warunki są zbyt niebezpieczne, nawet bardzo doświadczeni w chodzeniu po górach ludzie mogą mieć problemy dlatego zalecamy, żeby trzymali się z daleka od tamtego obszaru". W ciągu ostatnich czterech tygodni w tym obszarze zginęło dwoje turystów.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Julian Sands był znany wśród znajomych z miłości do gór, często wybierał się na wędrówki.

Sands występował w filmach i serialach telewizyjnych, zanim zyskał rozgłos dzięki głównej roli George'a Emersona u boku Heleny Bonham Carter w filmie Jamesa Ivory'ego "Pokój z widokiem" z 1985 roku. Inne godne uwagi filmy z jego udziałem to "Czarnoksiężnik", "Zostawić Las Vegas", "Arachnofobia" i "Nagi lunch". W ostatnich latach Sands grał role filmowe w znanych produkcjach studyjnych, takich jak "Błogosławieństwo" i "Malowany ptak".

Zobacz wideo Marcin Dorociński księciem w Netfliksie