Kiedy 2 sezon Wednesday? Scenarzyści już pracują nad nowymi odcinkami

Wiadomo, że Netflix pokaże kolejne odcinki, ale kiedy 2 sezon Wednesday może pojawić się na platformie? To pytanie fani zadają sobie od kilku dobrych tygodni.

Netflix ogłosił 6 stycznia tego roku, że Jenna Ortega powróci jako Wednesday Addams. I to jedna z nielicznych pewnych informacji w temacie. "Nadchodzi więcej cierpienia. Światowy fenomen powróci z drugim sezonem" - można było przeczytać w mediach społecznościowych serwisu. Ponieważ nie podali żadnych szczegółów, trzeba szukać wskazówek w innych źródłach.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Kiedy 2 sezon Wednesday? Kto powróci?

Co prawda twórcy serialu Miles Millar i Alfred Gough powiedzieli podczas wydarzenia Tudum, że nie mogą się doczekać, aby "rzucić się w wir kolejnego sezonu i odkrywać zwariowany, upiorny świat Nevermore", ale realizacja "Wednesday" to nie jest prosta rzecz. Nie znamy oficjalnej daty premiery kolejnych odcinków, więc kiedy 2 sezon Wednesday może trafić na Netflix? Jeśli przyjmiemy założenie, że prace nad nową serią potrwają mniej-więcej tyle, ile nad pierwszą, możemy szacować, że Wednesday Addams i inni bohaterowie powrócą dopiero w przyszłym roku.

Wbrew sugestiom, że oskarżenia o molestowanie seksualne mogą wpłynąć na obecność Percy'ego Hynesa White'a w drugim sezonie (aktor rzekomo zachował się niewłaściwie jako15-latek), kilka tygodni później nadal nie ma informacji o tym, by Xaviera miało zabraknąć w nowych odcinkach. Serwis DigitalSpy prognozuje, że w obsadzie powinni znaleźć się też: Emma Myers jako Enid Sinclair, Joy Sunday jako Bianca Barclay, George Farmer jako Ajax Pertroplus, Naomi J Ogawa w roli Yoko Tanaki, Jamie McShane jako szeryf Donovan Galpin. Mieliby pojawić się także członkowie rodziny Wednesday: Luis Guzmán w roli Gomeza Addamsa, Catherine Zeta-Jones grająca Morticię Addams, Isaac Ordonez jako Pugsley Addams oraz Fred Armisen czyli serialowy wujek Fester.

A co z - uwaga, spoilery! - Christiną Ricci, która była jednym z czarnych charakterów sezonu pierwszego? Aktorka w rozmowie z Entertainment Tonight powiedziała, że nie wie, czy może coś zdradzać, ale jej zdaniem drzwi do powrotu są otwarte. Nawet grająca dyrektorkę szkoły Gwendoline Christie nie przesądza losu swojej postaci, mówiąc: Nie widzieliśmy jej złożonej w ziemi, prawda?

O czym będzie 2 sezon Wednesday?

Na razie nie ma też szczegółów dotyczących fabuły. Można spodziewać się kontynuacji wątków, ale nie wiemy, czy twórcy wrócą do nich dokładnie tam, gdzie je zawiesili w finale pierwszej serii, czy zdecydują się na jakiś przeskok czasowy. Twórcy zapowiadają jednak, że planują zbadać i skomplikować wszystkie relacje bohaterów w przyszłości. - Dla nas serial jest naprawdę o kobiecej przyjaźni, a Wednesday i Enid naprawdę są w centrum - mówią w wywiadzie dla Collidera i przyznają, że chcą poświęcić temu wątkowi sporo miejsca. - Inną rzeczą, która jest naprawdę interesująca, jest dalsze badanie relacji matka-córka Wednesday-Morticia - podkreślają.

Scenarzyści już pracują nad fabułą, ale w marcu był to dopiero początek drogi. Jenna Ortega w rozmowie z Colliderem powiedziała: Dopiero co zaczęli pisać. Chcemy trochę podbić aspekt horroru, wyciągnąć Wednesday z romantycznej sytuacji, pozwolić jej być indywidualnością i walczyć ze zbrodniami.

Więcej o: