Do 5. sezonu "Stranger Things" dołączyła gwiazda "Terminatora". Zdjęcie z planu może zdradzać fabułę

Podczas ostatniego "Tudum", czyli imprezy, na której Netflix zapowiada nowości serialowe i filmowe, dostaliśmy zapowiedź piątego sezonu "Stranger Things". Do obsady serialu dołączyła aktorka znana z kultowej serii filmów akcji o Terminatorze.

Widzowie pokochali "Stranger Things" za wciągający scenariusz, barwne postacie, intertekstualność a przede wszystkim wielkie serce włożone w produkcję. Serial to ukłon w stronę minionych lat. To pełen nawiązań popkulturowych rozpędzony pociąg do nostalgii, w której znajdziemy dźwięki i obrazy z przeszłości, a także obsadę, która nawiązuje do nieśmiertelnych klasyków.

Netflix zapowiedział piąty sezon "Stranger Things". W obsadzie gwiazda znana z "Terminatora"

W "Stranger Things" pojawiła się bowiem Winona Ryder (w roli Joyce Byers), aktorka, która na przełomie lat 80. i 90. osiągnęła pik popularności po podjęciu współpracy z Timem Burtonem i pojawieniu się w obsadzie "Soku z żuka" oraz "Edwarda Nożycorękiego". Kino minionych dziesięcioleci w "Stranger Things" przywołała także obecność aktora znanego z "Full Metal Jacket" i romansu "Zwariowałem dla ciebie". W serialu braci Duffer Matthew Modine wcielił się w Martina Brennera, jednego z głównych antagonistów w serii. Z kolei Sean Astin, znany z "The Goonies" to serialowy Bob Newby, partner Joyce Byers.

W piątym sezonie "Stranger Things" również nie zabraknie niespodzianek. Twórcy zdecydowali się na zatrudnienie do superprodukcji samej Lindy Hamilton. To ukłon w stronę fanów sagi o "Terminatorze", gdzie aktorka wcieliła się w Sarę Connor. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie serialem "Fubar" z Arnoldem Schwarzeneggerem, który doczeka się drugiego sezonu, można stwierdzić, że miłość widzów do kultowych postaci kina akcji z lat 80. i 90. nadal nie wygasła i casting Netfliksa będzie strzałem w dziesiątkę.

Kolejną odsłonę popularnego serialu Netfliksa będziemy mogli obejrzeć dopiero w pierwszej połowie 2024 roku. Dokładna data premiery piątego sezonu produkcji nie została jeszcze podana, jednak wiemy, że prace nad "Stranger Things", podobnie jak nad wieloma innymi dziełami, zostały wstrzymane ze względu na strajki scenarzystów.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Współtwórca serialu, Ross Duffer informował jakiś czas temu co prawda, że scenariusz do produkcji powoli powstaje, a roboczy tytuł pierwszego odcinka to "The Crawl". Jest to nawiązanie do gry Dungeons & Dragons uwielbianej przez serialowe dzieciaki. W scenariuszu rozgrywki "dungeon crawl" to typ przygody, w którym bohaterowie penetrują lochy lub labirynty będące częścią zamku lub jaskini. Zwykle walczą też z potworami takimi jak smoki czy orkowie. Zdjęcie Lindy Hamilton prezentujące aktorkę do góry nogami, może sugerować, że piąty sezon będzie skupiony na wydarzeniach po Drugiej stronie, w mrocznej alternatywnej rzeczywistości znanej widzom z poprzednich sezonów.

Więcej o: