Szczepan Twardoch

 • Szczepan Twardoch laureatem Nagrody Literackiej EBOR. "Król" z najlepszym angielskim tłumaczeniem
 • Szczepan Twardoch strofuje Wirtualną Polskę. "Nie jestem Polakiem, jestem Ślązakiem"

  Szczepan Twardoch strofuje Wirtualną Polskę. "Nie jestem Polakiem, jestem Ślązakiem"

  Szczepan Twardoch zainterweniował po tekście portalu Wirtualna Polska, który informując o najnowszym dokonaniu pisarza, zatytułował tekst "Sukces Polaka". Twardoch podkreśla, że w istocie "to nie jest sukces Polaka", albowiem on sam jest Ślązakiem. "O czym, mam wrażenie, zdarzyło mi się już parę razy publicznie wspomnieć" - dodaje ironicznie.

  jab
 • Znowu strajk na ulicach. Ostaszewska: "Kobiety się nie poddadzą". Żulczyk: Otwarta wojna

  Znowu strajk na ulicach. Ostaszewska: "Kobiety się nie poddadzą". Żulczyk: Otwarta wojna

  Rząd Prawa i Sprawiedliwości po prawie trzech miesiącach od wydania przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia, które de facto zakazuje legalnej aborcji w Polsce, opublikował wyrok w Dzienniku Ustaw. W środę Polki i Polacy w wielu miastach wyszli na ulicę, m.in. także w stolicy. Wśród nich także ludzie kultury, którzy wyrażają swoje poglądy zarówno poprzez protesty, jak i posty w mediach społecznościowych.

  Marta Korycka
 • "Tak dbali o szczegóły, że poprawiali fryzury nawet ludziom w szóstym rzędzie". Byłam statystką na planie "Króla"

  "Tak dbali o szczegóły, że poprawiali fryzury nawet ludziom w szóstym rzędzie". Byłam statystką na planie "Króla"

  Pobudka o 4.30, szybkie śniadanie, przejazd przez śpiące miasto, kolejka do czesania, kolejka po kostium, niemiłosiernie dłużące się oczekiwanie, aż wszyscy statyści będą gotowi, lekka panika, 14 godzin na planie, czekanie, aż w końcu będzie się coś robiło, nagrywanie w środku lata w dusznej sali bez możliwości zdjęcia zbyt grubego jak na takie warunki prochowca, zmęczenie, powtórki, późny powrót, znowu kolejka po odbiór własnych ubrań i w bonusie przegapienie własnej imprezy niespodzianki z okazji urodzin. A później znowu czekanie, tym razem na gotowy serial - tak w skrócie wyglądała moja przygoda ze statystowaniem na planie "Króla" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

  Justyna Bryczkowska
 • Książka na prezent. Kupujcie książki, obdarowujcie się nimi, czytajcie je!
 • "Król" nie może nie wyjść. Stoi na nim Matuszyński - to on zachwycił "Ostatnią rodziną"
 • Szczepan Twardoch obejrzał spot promujący m.in. jego książkę za granicą. "Żenująco głupi i pięć razy za długi"

  Szczepan Twardoch obejrzał spot promujący m.in. jego książkę za granicą. "Żenująco głupi i pięć razy za długi"

  "Takim spotem nie bylibyście w stanie wypromować (....) k***a eliksiru młodości w domu starców" - napisał Szczepan Twardoch po obejrzeniu filmu produkcji Instytutu Książki, który ma zainteresować zagranicznych wydawców polską literaturą. W klipie uwzględniona została także m.in najnowsza powieść Twardocha, który reklamą - delikatnie mówiąc - zachwycony nie jest i apeluje, by "oszczędzić mu tej żenady".

  Justyna Bryczkowska
 • Matka Boska pod parasolem i robot wyrzucony przez fale. Tak Polska promuje za granicą książki m.in. Wildsteina i Twardocha

  Matka Boska pod parasolem i robot wyrzucony przez fale. Tak Polska promuje za granicą książki m.in. Wildsteina i Twardocha

  Katalog "New Books from Poland 2020" to skierowany do zagranicznych wydawców wybór nowości z polskiego rynku. Instytut Książki zaprezentował film promocyjny będący światową wizytówką tegorocznego wyboru najciekawszych i najbardziej inspirujących książek polskich autorów. Wśród nich znaleźli się m.in. Szczepan Twardoch z "Pokorą", Dominika Słowik z "Ziemowlą" i "Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach" Bronisława Wildsteina.

  PAP/Marta Korycka
 • "KRÓL" to tak dobry materiał, że Andrzej Seweryn zagrał w nim dwa razy

  "KRÓL" to tak dobry materiał, że Andrzej Seweryn zagrał w nim dwa razy

  Andrzej Seweryn w najnowszym serialu "KRÓL" na podstawie głośnej książki Szczepana Twardocha zagrał prokuratora Jerzego Ziembińskiego. Ale ekranizacja w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego nie jest pierwszym spotkaniem aktora z poczytną powieścią - docenił potencjał tej wciągającej historii jeszcze zanim na planie filmowym padł pierwszy klaps.

  Justyna Bryczkowska
 • "KRÓL" to bez wątpienia serialowa premiera tygodnia, ale ciekawych propozycji jest więcej

  "KRÓL" to bez wątpienia serialowa premiera tygodnia, ale ciekawych propozycji jest więcej

  "KRÓL" według powieści Szczepana Twardocha to jedna z najbardziej oczekiwanych serialowych premier roku, ale nie jedyna produkcja, na którą warto zwrócić uwagę. Niestety, od soboty 7 listopada zamknięte będą kina i teatry, ale zostaje jeszcze choćby muzyka i nowa płyta Kylie Minogue. No i oczekiwany literacki powrót Olgi Tokarczuk!

  oprac. Marta Korycka
 • "Król". Canal+ przedstawia bohaterów swojej nowej superprodukcji

  "Król". Canal+ przedstawia bohaterów swojej nowej superprodukcji

  "Król" to najnowszy serial ze stajni Canal+, który powstał na podstawie poczytnej powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule. Autor był też współtwórcą dialogów, a za reżyserię odpowiedzialny jest Jan P. Matuszyński. Już na pierwszym zwiastunie było widać, że produkcja zrealizowana została z wyjątkową dbałością o szczegóły. Teraz dowiadujemy się dokładniej, kim są główni bohaterowie serialu.

  Opracowała Justyna Bryczkowska
 • "Nie ma Boga, my jesteśmy". Tak będzie wyglądać "Król" Szczepana Twardocha na ekranie [ZWIASTUN]
 • Twardoch o Dudzie: "Jeden z dwóch najgorszych prezydentów od 1989 r.". Krytykuje jednak "liberalną inteligencję"

  Twardoch o Dudzie: "Jeden z dwóch najgorszych prezydentów od 1989 r.". Krytykuje jednak "liberalną inteligencję"

  Szczepan Twardoch często komentuje polityczną rzeczywistość w mediach społecznościowych. Teraz zamieścił opinię na temat właśnie zakończonej kampanii prezydenckiej i przyczyn zwycięstwa Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim. "Polska liberalna (używam tego terminu umownie) inteligencja oczekuje innych rezultatów, podejmując ciągle te same działania" - zauważa pisarz.

  mko
Więcej o:

Szczepan Twardoch

Wypowiedzi na forum o:

Szczepan Twardoch

 • Szczepan Twardoch, laureat Paszportu Polityki ...

  Śmieszy mnie trochę, że pyta się artystów o politykę czy inne poważne sprawy. To tak, jakby o fizykę kwantową albo nowe trendy w neurochirurgii pytać ludzi tylko dlatego, że się często pokazują w telewizji. Nie zamierzam uczestniczyć w tym wielkim festiwalu radosnej niekompetencji - mówi dla

 • Szczepan Twardoch: "Pier...l się, Polsko".

  jest doniesienie. Poznański prawnik zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pisarza Szczepana Twardocha, który ostro skomentował wyrok Sądu Najwyższego Szczepan Twardoch jest pisarzem i laureatem m.in. Nagrody Nike czytelników za powieść "Morfina". Pisarz często zabiera

 • Szczepan Twardoch w Paryzu : spotkanie autorskie

  Ksiegarnia Polska w Paryzu oraz Wydawnictwo Bellicum maja zaszczyt zaprosic na wieczor autorski Szczepana Twardocha, kotry odbedzie sie w ksiegarnii Polskiej (123 bd St-Germain, Paris VIe, M° Odéon lub Mabillon) w sobote 18 czerwca 2011 w godz. 17.00 - 20.00. La Librairie Polonaise de Paris ainsi

 • Szczepan Twardoch z wykształcenia jest filozofem..

  Szczepan Twardoch z wykształcenia jest filozofem i socjologiem. W swoich utworach nieustannie balansuje pomiędzy światem realnym i fantastycznym, psychologią i realizmem, historią prawdziwą i alternatywną. Jego powieść "Wieczny Grunwald" uhonorowano wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Józefa

 • Re: Szczepan Twardoch: Ukryta Opcja Schlesierska

  odpowiedzi brak,typowe do brunatnych smieci