książka
-
Aż 11 lat czekał na sukces. 16-sekundowy filmik sprawił, że jego marzenie się spełniło. "Jest szczęśliwy"
Nie od dziś wiadomo, że media społecznościowe mają ogromną moc zasięgu. O ich sile przekonał się starszy mężczyzna z Ameryki. Po 11 latach od wydania, jego autorska książka zyskała status bestselleru. Wszystko za sprawą filmiku, który na TikToku opublikowała jego córka.
-
Książki o miłości - znajdź idealną lekturę na Walentynki!
Książki o miłości to jedne z najbardziej popularnych lektur, pozwalających się odprężyć i jednocześnie poprawić sobie humor lub wylać morze łez nad dramatami głównych bohaterów. Zobacz, które z nich warto wybrać. Na pewno czytałaś już każdą z naszych propozycji?
-
Książki: romans idealną lekturą na dzień zakochanych. Przekonaj się, jakie tytuły warto wybrać!
Zbliżają się Walentynki, a Ty właśnie szukasz tematycznej książki? Romans to jeden z najpopularniejszych gatunków, czytanych na świecie. Sprawdź koniecznie, po jakie pozycje warto sięgnąć, by poczuć magię miłości i prześledzić losy intrygujących par bohaterów.
-
"Cieszę się, że moja mama umarła". Była dziecięca gwiazda mówi wprost o relacjach z matką
Jannette McCurdy przez lata była gwiazdą produkcji dla młodzieży, lecz dopiero niedawno ujawniła, czego doświadczała w imię sławy. Swoje wspomnienia opisuje w książce "Cieszę się, że moja mama umarła", w której rozlicza się z przeszłością i opowiada o toksycznej relacji z rodzicielką.
-
Zwykle tygrysy syberyjskie i ludzie nie wchodzili sobie w drogę. Gdy ten zaatakował myśliwego, wszyscy byli zszokowani [FRAGMENT KSIĄŻKI]
"W tym stoickim spełnianiu powinności tkwi nabyta za wielką cenę mądrość. To jeden z elementów koniecznych do przetrwania, blisko związany z losem. A los to bardzo ważne pojęcie w Rosji - kraju, w którym kolejne pokolenia ludzi mają nikły wpływ na własne życie. Los bywa nędzny, ale jak właśnie przekonali się Zajcew, Dwornik i Onofriejczuk, może też być okrutny jak tygrys". Prezentujemy przedpremierowo fragment reportażu Johna Vaillanta pt. "Tygrys. Na tropie rosyjskiej bestii". Książka swoją premierę będzie mieć 25 stycznia 2023 roku.
-
Światowy Dzień Kubusia Puchatka. Bohaterowie kultowej bajki to nie przypadek. Istnieli naprawdę
Czy wiecie, że część bohaterów "Kubusia Puchatka" to realne postacie, a inspiracją do stworzenia kultowej bajki był syn autora? Z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka przygotowaliśmy dla was kilka ciekawostek związanych z bohaterami Stumilowego Lasu oraz twórcą opowieści, A.A. Milne.
-
Książka Harry'ego. Kiedy w Polsce? Znamy tytuł i datę premiery
Książę się nie hamował, młodszy syn króla Karola III w autobiografii zdradza dużo tajemnic. Światowa premiera "Spare" odbyła się wczoraj, a kiedy w Polsce ukaże się książka Harry'ego? Wiemy i znamy też polski tytuł.
-
Książki, które trzeba przeczytać w 2023 r. Spis książek do przeczytania
Które książki trzeba przeczytać w 2023 r.? Każdy będzie musiał się poważnie zastanowić, bo rok ma tylko 52 tygodnie, a w każdym z nich na rynku ukazuje się przecież kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt nowych tytułów. Podrzucamy kilka propozycji, które mogą ułatwić ten wybór.
-
Książka na prezent świąteczny. Jakie pozycje w 2022 roku warto wybrać pod choinkę dla moli książkowych i nie tylko?
Książka na prezent świąteczny to doskonała propozycja niemal dla każdego. Jeśli nawet ktoś nie czyta na co dzień, na pewno skorzysta z poradników lub albumów tematycznych, dopasowanych do jego zainteresowań. Sprawdź, jakie tytuły warto rozważyć zimą 2022 roku.
-
Przez morderstwo rodziców trafili do domu dziecka. Teraz za wszelką cenę chcą odkryć prawdę [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Autor bestsellerowych kryminałów - między innymi "Wiatru", jednego z najlepszych polskich kryminałów 2021 roku wg "Książek. Magazynu do czytania" - powraca z kolejną świetną powieścią, do której jeszcze przed premierą prawa do ekranizacji zostały sprzedane! Prezentujemy fragment książki pt. "Sieroty" autorstwa Igora Bredyganta.
-
Fotele trenerów odwróciły się po kilku sekundach. Skończył śpiewać - wszyscy wstali
-
Przez lata był ulubieńcem widzów. Poparł stan wojenny i został zdrajcą
-
Mata przekazał 420 tys. zł na MONAR. To jedna z obietnic wyborczych. "Długofalowe uświadamianie"
-
Karol Strasburger odbił ukochaną synowi komunistycznego premiera. Ten zakochał się w Rodowicz
-
"Wielcy artyści kradną, nie składają hołdów". Tak zapewnił sobie miejsce w Hollywood
- Marek Kondrat punktuje wyborców PiS-u. Wystarczyły mu dwa zdania
- "John Wick 4". Fan policzył, ile osób zabił w filmie Keanu Reeves. Pobili rekord serii
- Uważasz się za osobę inteligentną? Wystarczy 10 pytań, aby to sprawdzić
- Podbiła serca jurorów "The Voice Kids". Baron miał dla niej niespodziankę
- "Biały lotos" trafi na kolejny kontynent. Mike White już sprawdza miejscówki
-
Ich rówieśnicy dostaliby parę miesięcy w zawiasach, one bezterminowo trafiły do szpitala psychiatrycznego
O milczących bliźniaczkach świat usłyszał w 1982 roku, gdy toczył się ich proces o podpalenie i kradzież. Siostry, drobne i kruche, nie odezwały się ani słowem, wydały z siebie tylko kilka pomruków, które sąd uznał za przyznanie się do winy. Za kilka aktów wandalizmu, za które ich rówieśnicy dostaliby najwyżej parę miesięcy w zawieszeniu, te wystraszone nastolatki zostały skazane na bezterminowe przymusowe leczenie w Broadmoor, otoczonym złą sławą szpitalu psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze - dożywocie wśród morderców, gwałcicieli i pedofilów. Dlaczego do tego doszło? Ponieważ milczały. Prezentujemy fragment książki pt. "Milczące bliźniaczki" autorstwa Marjorie Wallace.
-
W radzieckiej Gruzji przydzielano mieszkania tak, żeby odciążyć państwo [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Rok 1987. Związek Radziecki trzęsie się w posadach. W Gruzji coraz wyraźniej słychać głosy nawołujące do oddzielenia się od wszechwładnego niegdyś olbrzyma. W zmieniającym się, ogarniętym chaosem, ale też tętniącym życiem Tbilisi dorastają cztery przyjaciółki: spragniona wolności, pełna życia Dina, rozsądna i pragmatyczna Ira, romantyczna Nene, siostrzenica najpotężniejszego przestępcy w mieście, oraz wrażliwa, wychowująca się bez matki Keto. Różni je niemal wszystko, łączą marzenia o miłości, akceptacji i lepszym życiu. W czasie burzliwych zmian politycznych i społecznych przyjaciółki dojrzewają, stają się kobietami, przeżywają pierwsze zauroczenia, muszą dokonywać trudnych wyborów. Ich przyjaźń wydaje się niezniszczalna - aż do dramatycznych wydarzeń, które na zawsze odmienią ich życie. Publikujemy fragment książki pt. "Coraz mniej światła" autorstwa Nino Haratischwili.
-
Sprawdź, jak w naszym kraju czują się najmłodsi uchodźcy [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Książka "Zadomowieni. O dzieciach uchodźczych, które zamieszkały w Polsce" to wzruszająca historia drogi, jaką musiała przebyć czwórka dzieci: Nadzieja z Białorusi, Taras z Ukrainy, Zala z Afganistanu i Manu z Kamerunu, aby dotrzeć do Polski. Codzienne życie bohaterów płynie zgodnie z dziecięcą naturą, gdy nagła konieczność opuszczenia kraju pozbywa ich wszystkiego, co do tej pory było dla nich najważniejsze i co kochały. Muszą uciekać z ojczyzny, przebyć długą i wyczerpującą drogę do Polski, nie wiedząc co je tam czeka. Publikujemy fragment książki "Zadomowieni. O dzieciach uchodźczych, które zamieszkały w Polsce" autorstwa Magdy Pytlakowskiej-Wasielewskiej.
-
Jan Peszek nazwał młode piosenkarki "ci*ami, które śpiewają o niczym". Julia Wieniawa komentuje
W ostatnim tygodniu wielkie zainteresowanie wzbudziły słowa Jana Peszka z książki "Naku*wiam zen", która składa się z jego rozmów z córką Marią Peszek. Chodzi o fragment, w którym aktor wulgarnie wypowiada się o polskich piosenkarkach. Nazwał je "c*pami niemającymi nic do powiedzenia". Na jego słowa zareagowała Julia Wieniawa, która nie kryje, że zawiodła się postawą artysty.
-
Jan Peszek srogo o polskich piosenkarkach. "C*py, które nie mają nic do powiedzenia"
Jan Peszek razem z Marią Peszek niedawno wydali książkę pt. "Naku*wiam zen". Pozycja składa się z rozmów pomiędzy ojcem a córką na przestrzeni dwóch lat. Jan Peszek w jednym z fragmentów w wulgarny sposób wyraża swoje zdanie na temat polskich piosenkarek. Podzielił się także swoją opinią na temat aktorstwa w Polsce.
-
Morderca dziecka proponował matce alkohol podczas "poszukiwań" [FRAGMENT]
Gdy zaginął sześcioletni Jeremy Guillory, cała okolica zaangażowała się w poszukiwania. Dziećmi mieszkańców opiekował się w tym czasie jeden z sąsiadów, Ricky Langley. Nikt jeszcze nie wiedział, że trzy dni później policjanci znajdą w jego szafie zwłoki chłopca. Langley wyznał w czasie procesu, że sześcioletni Jeremy był jego prawdziwą miłością. Publikujemy fragment książki "Pamięć ciała. Przemoc seksualna, morderstwo i kara" napisaną przez Alex Marzano-Lesnevich. Książka pochodzi z serii "amerykańskiej" Wydawnictwa Czarne.
-
Pracowała dla Zełenskiego. "Codziennie dostawałam od rodziców relacje o tym, że kończy im się żywność"
Kiedy ukraińska dziennikarka Julia Mendel otrzymała telefon z propozycją pracy dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, nie miała pojęcia, co ją czeka. W swojej szczerej i poruszającej relacji była sekretarz prasowa Zełenskiego opowiada historię jego nieprawdopodobnej kariery od popularnego komika do prezydenta Ukrainy. I to z najbliższej perspektywy. Jako świadek siedzący w pierwszym rzędzie, Mendel uczestniczyła w wielu kluczowych wydarzeniach poprzedzających rosyjską inwazję w 2022 r. Publikujemy fragment książki "Walka naszego życia. Moja praca z Zełenskim, ukraińskie zmagania o demokrację i co to wszystko znaczy dla świata".
-
"Od 1988 roku amerykańskie szkoły się uwsteczniają" [FRAGMENT]
W sondażu przeprowadzonym niedawno w Stanach Zjednoczonych poproszono respondentów, by znaleźli słowo, które ich zdaniem najlepiej opisuje obecne czasy. Wśród ośmiu najczęściej wymienianych określeń znalazły się: "niepokojące", "chaotyczne", "wyczerpujące" i "nerwowe". Jak to możliwe, że Amerykanie stracili wiarę w przyszłość? Co sprawiło, że w jednym z najbogatszych krajów świata nierówności społeczne są porównywalne do tych, z którymi mierzono się w XIX wieku? I dlaczego "amerykański sen" coraz częściej staje się "amerykańskim mirażem"? Publikujemy fragment książki "Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu" autorstwa Nicholasa D. Kristofa i Sheryl WuDunn w przekładzie Anny Gralak.
-
Mamy wrzesień, a Remigiusz Mróz wydaje już piątą książkę w tym roku. Wraca Chyłka
Remigiusz Mróz to jeden z najbardziej zapracowanych pisarzy w Polsce. Zapowiedział właśnie piątą książkę, którą wyda w tym roku. Tym razem wziął się za napisanie kolejnych losów Joanny Chyłki.
-
"Znam tę laskę z telewizora. To córka kobiety, którą zamordowałem trzydzieści lat temu" [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Pisarka bierze udział w programie telewizyjnym z okazji wydania swojej debiutanckiej powieści. Nie ma pojęcia, że program ogląda pracownik zieleni miejskiej, który - patrząc na twarz autorki na ekranie - doznaje wstrząsu. Niespodziewanie zostaje skonfrontowany z przeszłością, okrutnym czynem i poczuciem winy. "Do pralni" Sophie Daull to powieść konstruowana na dwugłosie głównych postaci i ambiwalencji przebaczenia. W Gazeta.pl prezentujemy fragment przekładu Doroty Hartwich.
-
"Zawsze kogoś wku****sz". "Johnny. Powieść o ks. Janie Kaczkowskim" [FRAGMENT]
Prawdziwa historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego, i Patryka Galewskiego, recydywisty, a dziś szefa kuchni, chwyta za serce i inspiruje. Przedstawiamy fragment książki "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" autorstwa Macieja Kraszewskiego. Już 23 września do kin trafi film o Janie Kaczkowskim, który również będzie nazywał się "Johnny".
-
Świderski kopał Gołasa na scenie. Holoubek poradził mu: Oddaj [FRAGMENT]
Czasem śliczny, liryczny i apetyczny, czasem ponury i smutny, inaczej niż na ekranie. Jak zapamiętali go przyjaciele? Co on sam mówił o sobie? Wreszcie, jak widzi go jedyna córka? Agnieszka Gołas tworzy czuły i barwny portret Wiesława Gołasa - dopisuje kolejne rozdziały i żegna się z ojcem. To pełna frywolnych, nieznanych anegdot nietypowa autobiografia i biografia w jednym. Prezentujemy przedpremierowo fragment książki "Gołas", która premierę będzie miała 7 września.
-
"Wyspa" - miejsce, którego nie zapomnisz, książka pełna niewyobrażalnego zła
Na wakacje wręcz idealna lektura. Piasek, woda, może jakieś eukaliptusy za oknem? Śmierć, gwałt, wyżerające mózg mrówki i pijani bandyci wyjęci spod prawa w trakcie łowów na ludzką zwierzynę. Adrian McKinty wraca z thrillerem dla tych, którzy umieją wyłączyć gen strachu.