"Broad Peak". Syn Macieja Berbeki: Jest prawda ekranu i prawda prawda

Jan, Stanisław, Franciszek i Krzysztof Berbekowie byli zaangażowani w powstawanie "Broad Peak". Rodzina Macieja Berbeki użyczyła filmowcom wielu rekwizytów, które należały do himalaisty, m.in: czekan czy buty góskie. Jak odbierają to, co zobaczyli na ekranie?

- Trzeba pamiętać, że to jest podbudowane tym, że to się dzieje u nas w domu. I nagle się odwracasz, a tam przy stole siedzi Irek z Mają, którzy po prostu zachowują się jak twoi rodzice - mówi Stanisław. Jan dodaje:

Po takim czasie strasznej ciszy w domu, kiedy zabrakło i taty, i mamy, nagle się pojawiła ta ekipa, i ten dom, moim zdaniem, trochę odżył.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak "Broad Peak" pokazał życie rodzinne Macieja Berbeki? Opowiadają synowie

Berbekowie opowiadają też m.in. o tym, jak scenarzyści pokazali ich życie i gdzie pokazują rzeczywistość, a gdzie ją trochę zmienili. Wspominają np., że Maciej Berbeka często gotował, ale nie piekł - w "Broad Peak" jest natomiast scena wspólnego przygotowywania ciasta ojca z jednym z synów. Różnice Krzysztof komentuje z uśmiechem: Jest prawda ekranu i prawda prawda.

 

Wyreżyserowany przez Leszka Dawida film "Broad Peak" opowiada historię Macieja Berbeki, legendarnego już polskiego himalaisty, który dokonał pierwszego zimowego wejścia na szczyt sąsiadującego z K2 Broad Peaku. On i Tomasz Kowalski zginęli tragicznie w trakcie zejścia, co ogłoszono 6 marca 2013 roku.

Zobacz wideo "Broad Peak" [ZWIASTUN]

Autorem scenariusza do filmu wyreżyserowanego przez twórcę "Jesteś Bogiem" jest Łukasz Ludkowski, a za zdjęcia odpowiedzialny był Łukasz Gutt. W roli głównej wystąpił Ireneusz Czop, z kolei Ewę Dyakowską-Berbekę zagrała Maja Ostaszewska. Ponadto w filmie występują również m.in. Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk. Film można oglądać w Netfliksie.

<<Reklama>> Ebook "Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku" jest dostępny na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: