Zaczynał jako kelner, śpiewając dla klientów. Dziś występuje na największych scenach w Polsce

Udział w programie "The Voice of Poland" sprawił, że stał się jedną z największych wschodzących gwiazd na polskiej scenie. Na swoim koncie ma już debiut w Operze Leśnej i niebawem ponownie wystąpi podczas Top of the Top Sopot Festival, prezentując autorski repertuar. Kim jest Wiktor Dyduła?

Wiktor Dyduła przyszedł na świat w Gdańsku, lecz dzieciństwo i nastoletni czas spędził w Przywidzu na Kaszubach, gdzie zrodziła się jego pasja i miłość do muzyki. Chętnie grał na instrumentach, głównie na gitarze oraz śpiewał. Przez wiele lat jego jedynymi słuchaczami byli bliscy i znajomi. Wszystko zmieniło się, gdy postanowił założyć kanał na YouTube.

Zobacz wideo Magda Bereda nie dostała się do The Voice of Poland? Odpowiedź w najnowszym odcinku "Plotkersów"

Najpierw pracował jako kelner, później próbował swoich sił w "Idolu". Wiktor Dyduła szturmem podbił polską scenę

Publikowane w sieci covery najpopularniejszych utworów znanych wykonawców przyniosły mu grono wiernych i oddanych fanów. Idąc za ciosem, namówił kolegów do założenia zespołu. Tak powstała Konsternacja, z którą występował podczas różnych wydarzeń na trójmiejskich scenach i festiwalach. By zdobyć fundusze na nowy sprzęt czy lekcje śpiewu, pracował jako kelner. Muzyka towarzyszyła mu jednak przez cały czas, a nietuzinkowy głos wykorzystywał do zdobywania napiwków. – Najlepszy patent na zdobycie napiwku to uśmiech. Śpiewałem też dla klientów, udawało mi się w ten sposób sprzedawać więcej szampanów – opowiadał w materiale dla portalu dziendobry.tvn.pl.

Rok 2017 okazał się przełomowy. To właśnie wtedy postanowił poczynić pierwsze kroki w kierunku solowej kariery i zaprezentować się szerszej publiczności. Pojawił się wówczas na castingu do
"Idola" i choć zrobił furorę, to odpadł na etapie teatralnym. Porażka nie zraziła go jednak do walki o marzenia, a wręcz stała się motywacją. Wytrwale pracował nad głosem i dykcją, by w 2021 roku podbić scenę 12. edycji "The Voice of Poland". Dołączył wówczas do drużyny Tomsona i Barona i od początku był jednym z faworytów do zwycięstwa. Ostatecznie dotarł do finału, zajmując 4. miejsce. Był to jednak dopiero początek jego owocnej kariery. 

Debiutancki album okazał się sukcesem. Wokalista szykuje się do kolejnego występu w Sopocie

Jego debiutancki singiel "Dobrze wiesz, że tęsknię", który stworzył na potrzeby finału programu, przez ponad 3 miesiące nie znikał ze szczytu list przebojów największych rozgłośni w kraju. Niedługo później podpisał również kontrakt z wytwórnią Polydor Records Polska i rozpoczął pracę nad płytą. W marcu 2023 roku na rynku fonograficznym pojawił się jego pierwszy album "Koło fortuny", który promował utworem o tym samym tytule.

 

Dziś muzyka jest nie tylko jego pasją, ale i sposobem na życie. Na swoim koncie ma już występ w Operze Leśnej, gdzie podczas Top of the Top Sopot Festival walczył o statuetkę Bursztynowego Słowika, a już niebawem ponownie stanie na tej scenie, by zaprezentować swoje utwory podczas koncertu "#GreatMoments". – Rok temu miałem okazję wystąpić w Operze Leśnej. To było dla mnie niesamowite, bo wcześniej występowałem z gitarą, ale na Monciaku. Śpiewałem dla ludzi, którzy sobie przechodzili. Teraz występuję na słynnej scenie – opowiadał artysta w tej samej rozmowie.

Więcej o: