marek kondrat

 • 'Wiadomości'. Niby materiał o finansach państwa, ale znaleźli sposób, by wbić szpilę Markowi Kondratowi
 • Marek Kondrat ostro o rządzących: Traktowani przez swojego guru jak brudne szmaty
 • Koterski na planie dostał zapaści. Kondrat: Mówiłem, że go zabiję deską z gwoździem, jeśli dalej będziemy pracowali razem

  Koterski na planie dostał zapaści. Kondrat: Mówiłem, że go zabiję deską z gwoździem, jeśli dalej będziemy pracowali razem

  Olaf Lubaszenko uważa, że "Dzień świra" to "skończone arcydzieło, bez dwóch zdań". Wiele osób jego opinię bezapelacyjnie podziela i podkreśla, że to opus magnum Marka Koterskiego. Jak na arcydzieło przystało, film rodził się w bólach: przez swoją genialną przecież rolę Marek Kondrat osiwiał i mówił wprost o tym, że ma wobec reżysera mordercze zapędy. Sam Koterski z kolei - poza tym, że dostał podczas zdjęć zapaści - chciał wręcz z planu uciekać. I to dwa razy. Film ostatecznie wszedł do kin 7 czerwca 2002 roku.

  Justyna Bryczkowska
 • Do 'W labiryncie' dołączyła w ostatniej chwili po rezygnacji innej aktorki. 'Ucieszyłam się, że zagram z Markiem'

  Do "W labiryncie" dołączyła w ostatniej chwili po rezygnacji innej aktorki. "Ucieszyłam się, że zagram z Markiem"

  30 grudnia 1988 Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek "W labiryncie". Przez kolejne dwa i pół roku Polacy z zapartym tchem śledzili losy Ewy Glinickiej, jej współpracowników i bliskich. Wśród nich był szef laboratorium w Instytucie Farmakologii Adam Racewicz, grany przez Marka Kondrata. Jego serialową żoną została - w ostatniej chwili! - Sławomira Łozińska. Jak aktorka wspomina tę współpracę?

  oprac. Marta Korycka
 • Wilhelmi podszedł do mnie i mówi: 'Słuchaj, k***a, Marek gra jak anioł, ja się muszę wziąć do roboty' [FRAGMENT]

  Wilhelmi podszedł do mnie i mówi: "Słuchaj, k***a, Marek gra jak anioł, ja się muszę wziąć do roboty" [FRAGMENT]

  Marek Kondrat to bezdyskusyjnie jeden z największych aktorów polskiego kina. Wielu widzów żałuje, że zrezygnował z aktorstwa, ale on od lat trwa w tej decyzji. Złamał się jednak w 2010 roku dla Janusza Majewskiego, pojawiając w "Małej Maturze 1947". W książce "Pierwsze życie Marka Kondata" jego przyjaciele i współpracownicy wspominają czasy wspólnej pracy i próbują też odpowiedzieć na pytanie, czemu już nie oglądamy go na ekranie.

  oprac. Marta Korycka
 • Wybrano 10 najważniejszych polskich filmów. Znasz je wszystkie?

  Wybrano 10 najważniejszych polskich filmów. Znasz je wszystkie?

  110 krytyków filmowych i filmoznawców wybrało 10 najważniejszych polskich filmów, które powstały po 1989 roku. Znamy pierwszą dziesiątkę, przy okazji dowiedzieliśmy się też, który reżyser jest w ostatnich latach najbardziej doceniany i tworzy najwięcej wartych obejrzenia produkcji. O dziwo, w czołówce nie ma żadnego filmu Andrzeja Wajdy ani Romana Polańskiego.

  jab
Więcej o:

marek kondrat