millenium docs against gravity
-
Trzy lata temu 20, dziś 100 tys. za sztukę. Rynek rozwija się tak szybko, że zmienili koncepcję na film
"Na rozmowę o sztuce jest zawsze dobry moment" - to jedne z pierwszych słów, które padają z ekranu podczas seansu najnowszego dokumentu Andrzeja Miękusa i Krzysztofa Jakubowskiego - "Ile za sztukę?". Trudno się z nimi nie zgodzić, jednak po obejrzeniu dokumentu mamy wrażenie, że twórcy wybrali jeden z najlepszych momentów na zgłębienie meandrów polskiego rynku sztuki oraz obrali ku temu godną szacunku drogę.
-
Rusza 18. edycja festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Co w programie?
3 września ruszyła 18. edycja festiwalu Millenium Docs Against Gravity, która w tym roku ma formę hybrydową. Najpierw, w dniach 3-12 września, filmy będą pokazywane w kinach w siedmiu miastach; następnie część repertuaru przeniesie się do internetu, gdzie będzie można oglądać festiwalowe propozycje w dniach 16 września - 3 października. Tegoroczne hasło wydarzenia zostało zaczerpnięte z przemówienia Grety Thunberg.
-
14 polskich filmów powalczy o nagrodę na Millenium Docs Against Gravity
"Świat się budzi" - to hasło tegorocznego 18. Millenium Docs Against Gravity. Ten jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych w Polsce odbędzie się od 3 do 12 września. 14 polskich filmów powalczy o festiwalową nagrodę w Konkursie Polskim.
-
Millennium Docs Against Gravity nie odbędzie się w maju. Jest nowy termin
Millennium Docs Against Gravity nie odbędzie się w tym roku w maju. Organizatorzy największego polskiego festiwalu zdecydowali się go opóźnić ze względu na decyzje rządu. Wszyscy, którzy kupili już karnety, będą mogli skorzystać z nich w nowym terminie lub uzyskać zwrot środków.
-
Nazwali go "najpiękniejszym chłopcem na świecie", 50 lat później wspomina: "Koszmar". Pierwsze dokumenty MDAG
W 2021 roku, wzorem poprzedniej edycji, Millennium Docs Against Gravity będzie podzielone na dwie części. Najpierw odbędzie się część kinowa w siedmiu miastach, następnie widzowie będą mogli zobaczyć część filmów z tegorocznego programu online na platformie mdag.pl. Jednym z pierwszych ogłoszonych właśnie tytułów jest "Najpiękniejszy chłopiec na świecie".
-
Grand Prix Millenium Docs Against Gravity wręczone. "Film spodobał się nam wszystkim bez wyjątku"
Znamy laureata Gran Prix 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Nagroda powędrowała do Iryny Tsilyk za film "Ziemia jest niebieska jak pomarańcza".
-
Świetne filmy dokumentalne online - za darmo w Ninatece m.in. "Kraina miodu"
Festiwal Millennium Docs Against Gravity został przeniesiony na jesień, ale w planowanym pierwotnie terminie, od 8 do 18 maja, będzie można zobaczyć 20 najciekawszych tytułów poprzednich edycji. Filmy dokumentalne online, za darmo i bez reklam, będą dostępne w serwisie Ninateka.
-
Znamy pierwszych zwycięzców 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity
16 maja w warszawskim Teatrze Studio odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Nagroda Grand Prix została przyznana macedońskiej "Krainie miodu".
-
20 lat broniła dostępu do archiwum Barragána. Teraz dostała "Niezwykłą propozycję"
Historyczka architektury Federice Zanco przez dwie dekady odmawiała dostępu do spuścizny po jednym z najoryginalniejszych architektów modernistycznych, Luisa Barragána. Reżyserka Jill Magid złożyła jej niezwykłą propozycję. Opowiada o tym "Niezwykła propozycja".
-
W piekle getta było miejsce dla miłości i erotyki. Marek Edelman opowiada o tym w filmie Dylewskiej i Wajdy
- Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość? Dlaczego nikogo to nie interesuje? O miłości w getcie ktoś powinien zrobić film. To ona pozwalała trwać - pisał Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. Na ten apel odpowiedzieli twórcy dokumentu, który będzie można zobaczyć podczas Millennium Docs Against Gravity.
-
W nowym "Znachorze" nie pada kultowa kwestia Fronczewskiego. Jak z tego wybrnęli?
-
Pracownicy Teatru Osterwy nie wytrzymali. Napisali skargę do ministra kultury na Klynstrę-Komarnickiego
-
Poprawia koncentrację, wyobraźnię i... wynagrodzenie. Czytanie (i pisanie) książek może dosłownie odmienić życieMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
"Pomagamy szeptem". Co w "Zielonej granicy" jest prawdziwe
-
Grał koncert, nagle złapał się za serce. Gitarzysta doznał zawału
- "Nie żałuj umarłych, Harry..." - dopasujesz postać z Harry'ego Pottera do cytatu?
- "Stawka większa niż życie" to kultowy serial! Jak dobrze go znasz?
- Horrory z lat 80. - lista 10 filmów klasyki gatunku, które sprawdzą się nie tylko w czasie Halloween
- Tam, gdzie muzyka łączy się z wolnością. Idą za głosem serca i talentu
- Tam, gdzie muzyka łączy się z wolnością. Idą za głosem serca i talentu
-
Nieme zdjęcia z I wojny światowej po 100 latach w rękach Petera Jacksona. Powstał niezwykły dokument
Petera Jacksona kojarzymy z wielkimi widowiskami fantastycznymi - "Władcą Pierścieni" i "Hobbitem". Jego pierwszy film dokumentalny to eksperyment, który pokazuje żołnierzy I wojny światowej. Reżyser zrobił "I młodzi pozostaną" dla swojego dziadka.
-
Agata Buzek i Łukasz Simlat w produkcji o Kobro i Strzemińskim. Zobacz zwiastun filmu Borysa Lankosza
Agata Buzek i Łukasz Simlat grają w nowym filmie Borysa Lankosza "Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna". To opowieść na granicy fabuły i filmu dokumentalnego.
-
Gęsty, trzyma w napięciu do samego końca. Film "Wieża. Jasny dzień" zasłużył na wyróżnienia
"Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc to jeden z tych debiutów, o których będzie się mówiło jeszcze przez wiele lat. Premiera już 23 marca.