ministerstwo kultury

 • Jarosław Sellin o trudnej sytuacji polskich artystów. "30 proc. z nich żyje poniżej płacy minimalnej"
 • Ministerstwo o Funduszu Wsparcia Artystów Zawodowych. Czym jest opłata reprograficzna?

  Ministerstwo o Funduszu Wsparcia Artystów Zawodowych. Czym jest opłata reprograficzna?

  Nawet 400 mln złotych ma być przeznaczonych na Fundusz Wsparcia Artystów Zawodowych w ramach rozszerzonej opłaty reprograficznej. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przedstawiło projekt ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego. Kto może liczyć na dofinansowanie ze strony polskiego urzędu?

  Aleksandra Chłapińska
 • Ministerstwo Kultury zgubiło istotny przecinek w nowym logo. "Wstyd i pośmiewisko"

  Ministerstwo Kultury zgubiło istotny przecinek w nowym logo. "Wstyd i pośmiewisko"

  W nowym logotypie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zabrakło przecinka po "kulturze". Ministerialni graficy zdecydowali się z niego zrezygnować, by zostawić na końcu nazwy kropkę. Projekt jest szeroko krytykowany - zarówno przez specjalistów, jak i użytkowników sieci. "To jest kompromitacja na poziomie ministerialnym. Robicie wstyd i pośmiewisko, z siebie i z Polski" - czytamy.

  aj
 • Odwołany szef FINA zapowiada pozew. "Medialne wrzutki ministerstwa to ogólniki i insynuacje"
 • Ministerstwo kultury w sprawie "dymisji za wibratory": Nikt z kierownictwa nie znał w ogóle treści filmów

  Ministerstwo kultury w sprawie "dymisji za wibratory": Nikt z kierownictwa nie znał w ogóle treści filmów

  Według publikacji "Gazety Wyborczej" Dariusz Wieromiejczyk został zdymisjonowany przez Piotra Glińskiego ze stanowiska szefa Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego w związku z filmami przeglądu Herstorie - m.in. o fabryce wibratorów. Najpierw ministerstwo kultury wydało krótkie oświadczenie, teraz dłuższe, w którym przekonuje, że "na żadnym etapie i w żadnym stopniu" nie ingerowało w treści filmów.

  oprac. Marta Korycka
 • "GW": Gliński zdymisjonował dyrektora FINA za film o wibratorach. Zdjęto też cały festiwal

  "GW": Gliński zdymisjonował dyrektora FINA za film o wibratorach. Zdjęto też cały festiwal

  4 marca minister kultury Piotr Gliński odwołał Dariusza Wieromiejczyka ze stanowiska dyrektora Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Jak podała "Gazeta Wyborcza", powodem dymisji było włączenie do przeglądu filmów "Herstorie na Dzień Kobiet" dokumentu o produkcji wibratorów oraz filmu o przemocy seksualnej wobec kobiet. Stanowisko Wieromiejczyka objął czasowo Robert Kaczmarek, który w przeszłości produkował filmy o katastrofie smoleńskiej oraz dokumenty Grzegorza Brauna.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Poprosiliśmy resort Glińskiego o listę z dotacjami dla artystów. Nie wiedzieliśmy, co nas czeka

  Poprosiliśmy resort Glińskiego o listę z dotacjami dla artystów. Nie wiedzieliśmy, co nas czeka

  Lista artystów i instytucji z dotacjami z Funduszu Wsparcia Kultury wciąż jest niejawna. Po fali krytyki, która spadła na resort Piotra Glińskiego po listopadowej prezentacji pierwszej listy, ministerstwo kultury kolejnej już nie opublikowało. Nasze kontakty z urzędnikami dowodzą, że FWK stał się dla rządu kwestią niewygodną. Oto, jak wyglądała nasza korespondencja z resortem.

  Marcin Kozłowski
 • Resort kultury negocjuje z amerykańską uczelnią ws. zwrotu obrazów i gobelinów. Nieoficjalnie: Jest zgoda

  Resort kultury negocjuje z amerykańską uczelnią ws. zwrotu obrazów i gobelinów. Nieoficjalnie: Jest zgoda

  Amerykańska uczelnia Le Moyne College w Syracuse w Stanach Zjednoczonych wstępnie zgodziła się na zwrot do Polski obrazów Bractwa św. Łukasza i gobelinów Mieczysława Szymańskiego - podaje nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Negocjacje w tej sprawie prowadzi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na razie nie wiadomo, kiedy dzieła mogłyby trafić do kraju.

  oprac. Marcin Kozłowski
 • Ruszyły wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. 48 godzin od rządu na podpisanie nowych umów

  Ruszyły wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. 48 godzin od rządu na podpisanie nowych umów

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wznowiło wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. Po kontrowersjach związanych z opublikowaniem poprzedniej listy beneficjentów akcja odbywa się po cichu, a urzędnicy mają kontaktować się bezpośrednio z samymi zainteresowanymi, informując o aktualnej wysokości dopłaty i dając im 48 godzin na podpisanie nowej umowy.

  oprac. Marta Korycka
 • Po cichu wznowiono wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. Nie ma jawnej listy beneficjentów
Więcej o:

ministerstwo kultury

Wypowiedzi na forum o:

ministerstwo kultury

 • ministerstwo kultury

  Dzwoni telefon....: > - Halo? Czy to pralnia??? > - Sralnia, k***a, nie pralnia!!! Ministerstwo Kultury, k***asie > je**ny!!!

 • Ministerstwo kultury :)

  Fajny komentarz pod artykułem o komisji kultury :) 9 minut temu Oceniono 1 raz " - Halo, czy to pralnia? - Sralnia! To Ministerstwo Kultury, ty !"

 • wizyta z Ministerstwa Kultury

  Podobno Ministerstwo Kultury "nawiedziło" dzisiaj UM Siedlce. Cisza, nikt nic nie wie. Laurek widocznie nie przywieżli bo już by RP nadało, a i inne opłacane media też by wspomniały.

 • Praca w Ministerstwie Kultury

  Otrzymałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do Ministerstwa Kultury. Przed rozmową mam napisać jakiś test. Czy ktoś się orientuje co może być w takim teście ?

 • Wykryto korupcję w ministerstwie kultury

  Zlikiwdować ministerstwo kultury! Natychmiast! -- "Jedyne zwycięstwa, jakie odnoszą rządy republikańskie, to zwycięstwa wyborcze" Jacques Bainville

 • Jak Ministerstwo Kultury wydaje nasze pieniądze?

  Sprywatyzować ministerstwo kultury. Niech sami zapracują na takie luksusy. Nie zgódźmy się na finansowanie takiego tworu z naszych podatków

 • Ministerstwo kultury będzie musiało w tym roku..

  Ministerstwo kultury będzie musiało w tym roku zaoszczędzić około 100 milionów złotych - reporterzy RMF FM dotarli do planu cięć w tym resorcie. To pierwsza ofiara nowelizacji budżetu opracowywanej przez Ministerstwo Finansów.

 • LIKWIDACJA Ministerstwa Kultury –kto za?

  "Do biblioteki z portfelem -Ministerstwo Kultury chce wprowadzić opłaty za korzystanie z bibliotek. "Rzeczpospolita" pisze, że wypożyczenie książki kosztowałoby około 50 groszy. " -Jest to kolejny "genialny" pomysł, uroczych rządzących egalitarystów z LSD- SLD. Jak widzimy zmierza on w kierunku

 • Ministerstwo Kultury we współpracy z FBI odzyskało

  Ministerstwo Kultury we współpracy z FBI odzyskało 75 obrazów Hanny Gordziałkowskiej-Weynerowskiej, uczestniczki powstania warszawskiego, która po wojnie wyemigrowała do USA. Obrazy trafiły już do zbiorów Muzeum Polskiego w szwajcarskim Rapperswilu. -- Bywam w ...

 • Re: Ministerstwo Kultury...????

  Gość portalu: polishAM napisał(a): > Przygotuj się, że w przyszłym parlamencie będzie wielu ministrów z Samoobrony i > > przynajmniej jeden z Ligii Polskich Rodzin. Przypuszczam, że przypadnie mu > ministerstwo kultury. Twój wysiłek na marne, kolego. Dostaną Ministerstwo Kultury? To będzie jak w tym