National Geographic

 • Liev Schreiber: Nie jestem fanem tego, jak Hollywood mówi o Holokauście, historii owieczek idących na rzeź

  Liev Schreiber: Nie jestem fanem tego, jak Hollywood mówi o Holokauście, historii owieczek idących na rzeź

  - Niespecjalnie lubię filmy o Holokauście, nie jestem fanem tego, w jaki sposób Hollywood najczęściej mówi o tamtych wydarzeniach, czyli przemocy i sentymentalizmu, historii owieczek idących na rzeź. Dlatego właśnie spodobała mi się ta historia - mówi o "Światełku" Liev Schreiber, który w serialu gra Otto Franka. Z aktorem oraz wcielającą się w główną bohaterkę Bel Powley w Amsterdamie rozmawiała Marta Korycka.

  Marta Korycka
 • Billie Boullet: Uczyłam się o Annie Frank, ale teraz dopiero zobaczyłam, że nie była słodką dziewczynką
 • 'Photo Ark 2' - z miłości do zwierząt. Joel Sartore stworzył niezwykłe portrety zagrożonych gatunków

  "Photo Ark 2" - z miłości do zwierząt. Joel Sartore stworzył niezwykłe portrety zagrożonych gatunków

  Joel Sartore od 25 lat portretuje zagrożone wyginięciem zwierzęta. Udokumentował w ten sposób już 11 230 gatunków, tworząc największą na świecie kolekcję studyjnych zdjęć, w ramach przełomowego projektu "Photo Ark". Kulisy jego niecodziennej pracy ukaże premierowa seria "Photo Ark 2", która zadebiutuje 12 lutego w National Geographic. Już teraz można natomiast zobaczyć galerię niezwykłych portretów, które powstały z miłości do zwierząt.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Ich raj zginął w płomieniach. Premiera filmu Rona Howarda 'Odbudować Paradise' w National Geographic

  Ich raj zginął w płomieniach. Premiera filmu Rona Howarda "Odbudować Paradise" w National Geographic

  Z afiszy Sundance Film Festival 2020 i Millennium Docs Against Gravity na antenę National Geographic - 17 stycznia o godz. 21.00 odbędzie się telewizyjna premiera poruszającego filmu "Odbudować Paradise" w reżyserii Rona Howarda (zdobywcy Oscara za "Piękny umysł"). To niezwykły manifest siły oraz determinacji ofiar największego pożaru w historii Kalifornii. W obliczu katastrofy, która stanowi bolesny dowód destrukcyjnych skutków ocieplenia klimatu, mieszkańcy w niezwykły sposób jednoczą się, by budować swój wspólny dom od zera.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Przemówiła za młodych, by walczyć o przyszłość. Premiera filmu 'Greta Thunberg - głos pokolenia' w NatGeo

  Przemówiła za młodych, by walczyć o przyszłość. Premiera filmu "Greta Thunberg - głos pokolenia" w NatGeo

  Gdy piętnastoletnia Greta, zamiast pójść do szkoły, chwyciła za kartonowy transparent i usiadła pod budynkiem parlamentu, nie miała pojęcia, że jej jednoosobowy strajk zmieni się w globalny ruch społeczny, a na nią samą czeka tytuł Człowieka Roku tygodnika "Time" oraz nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla. Niezwykła historia szwedzkiej aktywistki ukazana w filmie "Greta Thunberg - głos pokolenia" stanowi dowód na to, że nikt nie jest za mały, by móc coś zmienić.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • 'Na ratunek Arktyce'. Poruszający dokument National Geographic o topniejącym mroźnym raju

  "Na ratunek Arktyce". Poruszający dokument National Geographic o topniejącym mroźnym raju

  Ich mroźny raj topnieje. Rdzenna ludność Grenlandii i Kanady usiłuje chronić swój świat przed zagładą. Spektakularny dokument "Na ratunek Arktyce" podejmuje temat zgubnych skutków uprzemysłowienia tych terenów i zmian klimatycznych, które zagrażają nie tylko środowisku, ale i lokalnej kulturze. Film prezentowany m.in. na festiwalach Movies That Matter i Mountainfilm trafi na antenę National Geographic w niedzielę 15 listopada o godz. 21.00.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Co naprawdę oznacza 'Być królową'? Nieznane historie z życia Elżbiety II w najnowszym filmie National Geographic

  Co naprawdę oznacza "Być królową"? Nieznane historie z życia Elżbiety II w najnowszym filmie National Geographic

  Tegoroczna produkcja Toma Jenningsa ("Księżna Diana. Własnymi słowami", "Apollo: droga na księżyc") to niezwykle intymna biografia Elżbiety II, ukazana na tle najważniejszych i najtrudniejszych momentów z dziejów angielskiej rodziny królewskiej. Film "Być królową" ukazuje wyjątkowy portret najdłużej panującej monarchini, naszkicowany przez niepublikowane do tej pory wywiady i materiały filmowe oraz rzadkie fotografie.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • 'Afgańska dziewczyna' to najdroższe zdjęcie zlicytowane na aukcji w Polsce
 • 'Drwale'. National Geographic prezentuje kolejny serial fabularny. Może być naprawdę ciekawie

  "Drwale". National Geographic prezentuje kolejny serial fabularny. Może być naprawdę ciekawie

  2 sierpnia na antenie National Geographic odbędzie się polska premiera serialu "Drwale". To już druga fabularna propozycja od stacji znanej przede wszystkim ze świetnych filmów przyrodniczych i dokumentalnych. Pierwszy i drugi odcinek "Drwali" stawia fundamenty dla historii o mrocznych perypetiach osadników Nowej Francji u schyłku XVII w. Wstęp ten rozkręca się powoli, ale nie można powiedzieć, że nie jest obiecujący.

  mpi
 • Zombie, śmierć i apokalipsa od naukowej strony na kanale National Geographic [POLECAMY]
Więcej o:

National Geographic