Anthony Hopkins

 • Anthony Hopkins w roli mężczyzny, który uratował niemal 700 żydowskich dzieci. Wkrótce premiera

  Anthony Hopkins w roli mężczyzny, który uratował niemal 700 żydowskich dzieci. Wkrótce premiera

  Powstaje film o Nicholasie Wintononie zwanym przez niektórych brytyjskim Oskarem Schindlerem. W czasie II wojny światowej uratował 669 żydowskich dzieci, organizując ich transport z okupowanej przez nazistów Czechosłowacji do Wielkiej Brytanii. Produkcja będzie nosić tytuł "One Day", a za jej reżyserię odpowiada James Hawes. Natomiast w głównego bohatera wcieli się Anthony Hopkins.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Tequila była jego 'kochanką'. Anthony Hopkins ślub brał trzykrotnie. W końcu odnalazł szczęście
 • Europejskie Nagrody Filmowe przyznane - kto zdobył najważniejsze statuetki?
 • Anthony Hopkins spał, kiedy dali mu Oscara. A potem poszedł w tany z Salmą Hayek

  Anthony Hopkins spał, kiedy dali mu Oscara. A potem poszedł w tany z Salmą Hayek

  Chociaż Anthony Hopkins nie mógł osobiście odebrać Oscara dla najlepszego aktora za rolę w filmie "Ojciec", nie odmówił sobie przyjemności świętowania zwycięstwa. We wtorkowy wieczór Salma Hayek podzieliła się na Instagramie rozbrajającym wideo, na którym ona i Hopkins - jej bliski przyjaciel - bawią się w rytm przeboju Leonarda Cohena.

  oprac. Maja Piskadło, oprac. Marta Korycka
 • Anthony Hopkins nie mógł odebrać Oscara. Teraz podziękował i oddał hołd Bosemanowi

  Anthony Hopkins nie mógł odebrać Oscara. Teraz podziękował i oddał hołd Bosemanowi

  Anthony Hopkins został nagrodzony Oscarem za pierwszoplanową rolę w filmie "Ojciec". Aktor nie mógł osobiście odebrać statuetki. Organizatorzy wykluczyli z kolei łączenie ze zwycięzcami, którzy nie przybyli na imprezę. Hopkins zdecydował się podziękować Akademii za pośrednictwem internetu kilka godzin po zakończeniu uroczystości.

  oprac. Marta Korycka
 • Oscary 2021. Kim jest Anthony Hopkins? 'Byłem wściekłym, niespokojnym chłopcem'

  Oscary 2021. Kim jest Anthony Hopkins? "Byłem wściekłym, niespokojnym chłopcem"

  Urodził się w Walii, jest synem piekarza. Nigdy nie był najlepszym uczniem, nie chciał też pójść w ślady ojca. Został aktorem. Jedną z jego najważniejszych ról jest Hannibal Lecter z "Milczenia Owiec", a w tym roku dostał Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Ojciec". Kim jest Anthony Hopkins?

  oprac. Marta Burza
 • Oscary 2021. Anthony Hopkins najlepszym aktorem pierwszoplanowym
 • 'Milczenie owiec' mogło nie powstać. Reżyser nie chciał obsadzić Jodie Foster. Dostała za rolę Oscara

  "Milczenie owiec" mogło nie powstać. Reżyser nie chciał obsadzić Jodie Foster. Dostała za rolę Oscara

  "Milczenie owiec" kończy w 2021 roku 30 lat. To film wyjątkowy, wystarczy powiedzieć, że jako trzeci w historii zdobył pięć najważniejszych Oscarów: dla najlepszego filmu, reżysera, aktorki, aktora i najlepszego scenariusza adaptowanego. Wcześniej udało się to tylko twórcom produkcji "Ich noce" z 1934 roku i ekipie "Lotu nad kukułczym gniazdem" z 1975 roku. I jak to bywa w przypadku tak znaczących produkcji, bardzo niewiele brakowało, żeby "Milczenie..." wcale nie powstało, a jego premierze towarzyszyły kontrowersje.

  Justyna Bryczkowska
 • Zapowiada się świetny film z Olivią Colman i Anthonym Hopkinsem. W USA piszą, że to oscarowy pewniak

  Zapowiada się świetny film z Olivią Colman i Anthonym Hopkinsem. W USA piszą, że to oscarowy pewniak

  W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun dramatu "The Father" w reżyserii Floriana Zellera. Główne role grają legendarny Anthony Hopkins i laureatka Oscara, Olivia Colman, którą wiele osób może też kojarzyć z roli królowej Elżbiety w głośnym "The Crown". W nowym filmie wcielają się w córkę i ojca, którzy muszą sobie poradzić z chorobą.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Filmy z Anthonym Hopkinsem - przegląd najlepszych kreacji aktora

  Filmy z Anthonym Hopkinsem - przegląd najlepszych kreacji aktora

  Filmy z Anthonym Hopkinsem cieszą się niesłabnącą popularnością. Ten urodzony w Walii aktor znany jest fanom kina na całym świecie, a międzynarodową sławę przyniosła mu rola Hannibala Lectera, za którą zdobył Oscara. Na ekranach kin pojawia się od przeszło 50 lat, zagrał w ponad 100 filmach, a większość jego ról to niezapomniane kreacje aktorskie.

  Katarzyna Kaleta
 • Netflix pokaże film o wielkiej zmianie w Watykanie. 'Dwóch papieży' zagrają Anthony Hopkins i Jonathan Pryce
 • Myśląc obrazami - 'The Good Doctor' w AXN

  Myśląc obrazami - "The Good Doctor" w AXN

  Naukowcy, jak dr Temple Grandin, aktorzy, jak Daryl Hannah czy Anthony Hopkins, znane postaci z filmów i seriali, np. dr Shaun Murphy z serialu "The Good Doctor" czy Raimond Babbit z "Rain Mana" - te postaci, choć na pierwszy rzut oka bardzo od siebie różne, łączy jedna cecha - zdiagnozowane zaburzenia neurologiczne ze spektrum autyzmu.

  materiały promocyjne, oprac. mko
 • Harris w końcu się wygadał: Hannibal Lecter istniał naprawdę. 'Była w nim inteligencja i jakaś dziwna elegancja'

  Harris w końcu się wygadał: Hannibal Lecter istniał naprawdę. "Była w nim inteligencja i jakaś dziwna elegancja"

  Jednych fascynuje, dla innych, bez względu na wiek, pozostaje sennym koszmarem. Samo nazwisko wypowiedziane na głos u większości wywołuje gęsią skórkę i kontrolne spojrzenie na znajdujące się na talerzu danie. Jedno jest pewne: Hannibala Lectera znają wszyscy. I nie ma znaczenia wiek, płeć, narodowość, wyznanie, a nawet kulinarne preferencje.

  Kuba Armata
 • Cicho wszędzie, głucho wszędzie... 'Drakula' Coppoli zarobił już ponad 200 mln dol. I licznik wciąż bije

  Cicho wszędzie, głucho wszędzie... "Drakula" Coppoli zarobił już ponad 200 mln dol. I licznik wciąż bije

  Są takie produkcje, które najzwyczajniej nie mogą się nie udać. Zwłaszcza kiedy zestawić reżyserski talent i znakomitą obsadę z materiałem literackim, stanowiącym dla wielu obiekt uwielbienia oraz jedną z najważniejszych powieści gatunku, bo w takich właśnie kategoriach postrzegane jest legendarne dzieło Brama Stokera z 1897 roku. Jednak dla Francisa Forda Coppoli, reżysera filmu "Drakula", który rozpocznie cykl "Sezon strachu" w kanale telewizyjnym Stopklatka TV (w każdy piątek o godzinie 20:00), początkowo wcale nie musiało być to takie oczywiste.

  Kuba Armata, Stopklatka TV
Więcej o:

Anthony Hopkins