avatar

 • Matt Damon do dzisiaj żałuje, że nie zagrał w 'Avatarze'. Stracił naprawdę dużo pieniędzy

  Matt Damon do dzisiaj żałuje, że nie zagrał w "Avatarze". Stracił naprawdę dużo pieniędzy

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale w pierwszej odsłonie "Avatara" głównego bohatera miał zagrać Matt Damon, a nie Sam Worthington. Niestety, ale gwiazdor znany z filmów o Jasonie Bournie nie mogł sobie pozwolić wówczas na angaż w produkcji Jasona Camerona. Okazuje się, że stracił przez to szansę na zarobienie dużej sumy pieniędzy. Teraz sprawę sprzed lat komentuje reżyser i zaprasza aktora do współpracy!

  Bartłomiej Marcinkowski
 • James Cameron kręcił kolejne części 'Avatara' jednocześnie, żeby uniknąć 'efektu Stranger Things'

  James Cameron kręcił kolejne części "Avatara" jednocześnie, żeby uniknąć "efektu Stranger Things"

  James Cameron mówi, że nakręcił "Avatara: Istotę wody" w tym samym czasie, co nadchodzącą trzecią i czwartą część, aby uniknąć tego, co nazwał "efektem Stranger Things". Reżyser wymyślił to wyrażenie, żeby opisać nieuniknione różnice w wyglądzie dziecięcych aktorów, którzy dorastają pomiędzy kolejnymi odsłonami trwających wiele lat projektów. "Mieli być jeszcze w liceum, a wyglądają, jakby mieli 27 lat" - mówi Cameron o nastolatkach z hitu Netfliksa.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Żadne z piątki dzieci Camerona nie jest fanem 'Avatara'. 'To sprawa taty'. Co myślą o 2 części?
 • 'Czy jestem martwa? Czy umarłam?'. Kate Winslet nie wiedziała, czy przeżyje kręcenie scen pod wodą w najnowszym 'Avatarze'

  "Czy jestem martwa? Czy umarłam?". Kate Winslet nie wiedziała, czy przeżyje kręcenie scen pod wodą w najnowszym "Avatarze"

  Kate Winslet zastanwiała się, czy umarła na planie "Avatara: Istoty wody" po tym, jak przez siedem minut wstrzymywała oddech pod wodą. "Mam nagranie, na którym, wypływając na powierzchnię mówię: >Czy jestem martwa? Czy umarłam?" - powiedziała aktorka, której udało się pobić rekord, który poprzednio ustaniowił Tom Cruise.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Koń mówiący głosem Wojciecha Manna i śpiewające trolle. Co jeszcze można znaleźć w 'Wiedźminie 3'?

  Koń mówiący głosem Wojciecha Manna i śpiewające trolle. Co jeszcze można znaleźć w "Wiedźminie 3"?

  "Wiedźmin 3: Dziki gon" to tytuł tak wyjątkowy, że premiera nowego wydania gry w formie bezpłatnej aktualizacji na sprzęt nowej generacji aż się prosiła o specjalny odcinek naszego programu. Tu nie chodzi tylko o pieniądze, komercyjny sukces i 65 mln sprzedanych na całym świecie egzemplarzy. Bo w tym tytule jest się czym bawić - od setek, jeśli nie tysięcy popkulturowych smaczków wplecionych w fabułę zaczynając, przez dowcipne i inteligentne dialogi idąc, na wypasionej grafice kończąc.

  Justyna Bryczkowska, Marta Korycka
 • 'Avatar: Istota Wody' ma grzechów bez liku. A podstawowym jest brak Krystyny Czubówny [RECENZJA]

  "Avatar: Istota Wody" ma grzechów bez liku. A podstawowym jest brak Krystyny Czubówny [RECENZJA]

  Myślałam, że potrzebuję drugiej części "Avatara". Kiedy co kilkanaście miesięcy James Cameron ogłaszał, że już za moment, już niebawem, już ostatnie opóźnienia - naprawdę się cieszyłam. Pamiętałam przełomowość pierwszego "Avatara" i to, jakie wrażenie na mnie zrobił. Pewnie, że chciałam więcej. No i to był błąd, bo Cameron też chciał więcej - i to o WIELE więcej wszystkiego.

  Magda Walma
 • Dlaczego Kate Winslet nie chciała grać u Camerona? W branży wiedzą to wszyscy

  Dlaczego Kate Winslet nie chciała grać u Camerona? W branży wiedzą to wszyscy

  James Cameron nie uchodzi w branży filmowej za osobę łatwą we współpracy. Zdjęcia do "Titanica" były dla Kate Winslet taką traumą, że przez wiele lat nie chciała z reżyserem ponownie pracować. Zgodziła się dopiero zagrać w "Avatarze 2", ale to nie znaczy, że Cameron zrobił się w międzyczasie mniej wymagający. Zaświadczą o tym scenarzyści filmu, którzy nim w ogóle mogli zacząć pisać scenariusz, musieli najpierw przeczytać 800 stron jego notatek.

  Justyna Bryczkowska
 • James Cameron wysłał scenariusz 'Avatara 4' do sprawdzenia. Komentarz był jeden: Ja pie***lę
 • 'Avatar' na drugiej części może się nie skończyć. James Cameron ujawnia swoje plany
 • 'Avatar: Istota wody' trwa ponad trzy godziny. Reżyser filmu podpowiada, w którym momencie udać się do toalety
 • James Cameron przebił sam siebie, to wizualne arcydzieło. Pierwsze recenzje filmu 'Avatar: Istota wody'

  James Cameron przebił sam siebie, to wizualne arcydzieło. Pierwsze recenzje filmu "Avatar: Istota wody"

  Wiele wskazuje na to, że James Cameron jest na drodze, by powtórzyć sukces pierwszego "Avatara", który zrewolucjonizował branżę filmową pod względem wykorzystania efektów specjalnych i zdobył miano najbardziej dochodowego filmu wszech czasów. 6 grudnia film "Avatar: Istota wody" obejrzeli pierwsi krytycy filmowi i nie kryją entuzjazmu. Zgodnie podkreślają, że "Istota wody" pod wieloma względami przewyższa pierwszą część filmu.

  Justyna Bryczkowska
 • Leonardo DiCaprio był o włos od utraty roli w 'Titanicu'. James Cameron opowiada o sytuacji z castingu
 • Kate Winslet 'Titanica' wspomina z trwogą. Mimo to zdecydowała się znowu na pracę z Cameronem

  Kate Winslet "Titanica" wspomina z trwogą. Mimo to zdecydowała się znowu na pracę z Cameronem

  Kate Winslet po premierze "Titanica" nie ukrywała, że praca z Jamesem Cameronem była ciężkim doświadczeniem: podkreślała, że jest z niego "twardy orzech do zgryzienia" i przyznawała, że były momenty, kiedy "naprawdę się go bała". Przez lata unikała ponownej współpracy i mówiła, że "straszny z niego choleryk" i zapierała się, że nie będzie z nim więcej pracować. Zmieniła jednak zdanie i zgodziła się zagrać w drugiej części "Avatara". Reżyser tłumaczy, skąd ta decyzja.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

avatar