"Loki" - serial dla fanów historii superbohaterskich [fabuła, gdzie obejrzeć, obsada]

Serial "Loki" z 2021 roku to propozycja, która może zainteresować wszystkich fanów filmów i komiksów Marvela. Dowiedz się koniecznie, o czym opowiada i sprawdź, gdzie go obejrzysz.

Serial "Loki" – fabuła

Serial "Loki" jest kontynuacją wydarzeń, mających miejsce w filmie Marvela "Avengers: Koniec gry" (2019). Po ucieczce z Nowego Jorku tytułowy bohater (grany przez Toma Hiddlestona) zostaje zatrzymany przez przedstawicieli organizacji TVA, zajmującej się monitorowaniem linii czasu. Mimo zamieszania, spowodowanego kradzieżą Tesseraktu, Lokiemu udaje się uniknąć kary. Bohater zostaje jednak przydzielony do wypełniania zadania. Od teraz musi pomagać Mobiusowi M. Mobiusowi (w tej roli Owen Wilson) w pojmaniu Lokiego z innego wymiaru, który chce zniszczyć Świętą Oś Czasu.

Serial "Loki" ma obecnie jeden sezon, jednak trwają już prace nad kontynuacją historii. Premiera drugiego sezonu hitu Marvel Studios została zaplanowana na 2023 rok.

Gdzie obejrzeć serial "Loki"?     

Fani produkcji Marvela mogą zastanawiać się, gdzie obejrzeć serial "Loki". Każdy, kto chce poznać serialowego boga oszustwa, odnajdzie jego przygody na platformie streamingowej Disney+. W Polsce "Loki" jest dostępny do oglądania od 14 czerwca 2022 roku, a jego pierwszy sezon liczy sześć odcinków. Serial można oglądać z polskim dubbingiem.

W obsadzie pierwszego sezonu obok Toma Hiddlestona i Owena Wilsona pojawiają się również: Sophia Di Martino, Tara Strong, Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Neil Ellice, Ilan Muallem i Sarafina King.

Twórcę serialu "Loki" jest Michael Waldron.

Zobacz wideo Popkultura odc. 123

Loki – Marvel    

Loki to bohater, który zyskał popularność dzięki komiksom, wydawanym przez Marvel Comics. Postać serialowego boga została wykreowana na podstawie rysunkowego odpowiednika. Komiksowy Loki opiera się natomiast na nordyckim bóstwie. Postać po raz pierwszy pojawiła się w albumie Venus#6 (sierpnia 1949). Twórcami komiksowego Lokiego byli: Stan Lee, Larry Lieber oraz Jack Kirby.

Loki – "Avengers"           

Loki to postać, która zyskała sympatię widzów między innymi dzięki filmom z serii "Avengers". Charyzmatyczny bóg podstępu i kłamstw był głównym antagonistą w filmie "Avengers" (2012). Wykazując się swoim sprytem, włamał się do tajnej bazy, aby zdobyć potężny artefakt, Tesseract. Przedmiot chcieli pozyskać od niego pochodzący z kosmosu Chitauri, mający w zamian pomoc w ataku na Ziemię. W tej niebezpiecznej sytuacji do akcji wkracza jednak Nick Fury (Samuel L. Jackson), który postanawia reaktywować grupę superbohaterów. Tylko oni są w stanie ocalić ludzkość przed olbrzymim niebezpieczeństwem.

Loki pojawił się również w filmie "Avengers: Wojna bez Granic" (2018).

Zobacz też: Dobry horror na Netflixie: filmy, które zmrożą Ci krew w żyłach. Jakie tytuły warto zobaczyć?

Więcej o: