"Squid Game: The Challenge". Horror na planie reality show Netfliksa. "Warunki były nieludzkie"

Netflix realizuje nowe reality show na podstawie popularnego koreańskiego serialu "Squid Game". Jak donoszą media, warunki na planie "Squid Game: The Challenge" są trudne, lecz stawką są duże pieniądze. Co wiadomo o nowym projekcie platformy?

"Squid Game" to koreański serial Netfliksa, który w niespełna 12 dni od premiery stał się największym przebojem platformy. Idąc za ciosem twórcy postanowili stworzyć reality show na podstawie popularnej produkcji. Jak donoszą uczestnicy "Squid Game: The Challenge", tak trudnych warunków w programie nikt się nie spodziewał.

"Squid Game: The Challenge". Uczestnicy zdradzają ekstremalne warunki panujące na planie reality show

Nowy projekt Netflix reklamuje jako "największe reality show w historii telewizji". Casting do pierwszej edycji "Squid Game: The Challenge" przeprowadzano latem 2022 roku, a warunkiem uczestnictwa w programie była znajomość języka angielskiego oraz ukończenie 21. roku życia. Do udziału w show dostało się 456 uczestników, którzy powalczą o 4,56 mln dolarów. Jak podaje brytyjski tabloid "The Sun", nagrania do pierwszego sezonu programu zostały rozpoczęte, a plan produkcji odbywa się na terenie byłej bazy lotniczej w Wielkiej Brytanii.

"The Sun" udało się dotrzeć do kilku osób biorących udział w programie. Z relacji uczestników show wynika, że warunki panujące na planie produkcji są naprawdę trudne i niektóre wyzwania kończyły się interwencją służb ratunkowych. Uczestnicy rywalizują w wielu trudnych kategoriach podobnych do tych znanych z serialu, tym samym godząc się na nieludzkie warunki i liczne niedogodności. —To było jak strefa wojny. Ludzie wychodzili ze łzami w oczach — opowiada jedna z osób o zadaniu, w którym zawodnicy musieli w bezruchu spędzić kilka godzin w temperaturze -3 stopni Celsjusza. — Warunki były absolutnie nieludzkie i nie miało to nic wspólnego z grą — dodał inny uczestnik.

Netflix odniósł się do zarzutów. Producenci zapewniają, że dbają o bezpieczeństwo uczestników reality show

Twórcy kontrowersyjnego reality show postanowili odnieść się do oskarżeń, przedstawiając odmienną wersję wydarzeń. Producenci wyjaśnili, że podczas realizacji programu wszelkie środki ostrożności zostają zachowane, a ekipa show dba o bezpieczeństwo uczestników "Squid Game: The Challenge". Ponadto wszystkie osoby, które znalazły się w programie, były informowane o trudnych warunkach i ekstremalnych zadaniach, jakie zostały przygotowane na potrzeby produkcji.

Netflix, Studio Lambert i zespół The Garden traktują priorytetowo opiekę nad uczestnikami show, a regularne przerwy na toaletę, wodę i jedzenie są standardową praktyką przy produkcji. Wszyscy zawodnicy zostali przygotowani na to, że zdjęcia będą kręcone w niskich temperaturach. Ludzie zgodzili się na takie warunki. Podjęto wszelkie środki ostrożności, by zapewnić bezpieczną grę

— pisze Netflix w oświadczeniu opublikowanym w "The Sun".

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: