Duda mówi po angielsku, a Kamala Harris wybucha śmiechem. "Takiego cyrku już nigdy nie zobaczy"

Pamiętacie, jak w marcu 2022 roku Kamala Harris przyleciała do Polski? Wiceprezydentka USA wzięła wówczas udział w oficjalnej konferencji zorganizowanej przez Andrzeja Dudę. Podczas przemówienia prezydent zwrócił się po angielsku do swojego gościa. Słowa polityka PiS rozbawiły Harris do łez.

Ubiegłoroczny pobyt wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych w Polsce był ważnym wydarzeniem. Jednak podczas oficjalnej konferencji doszło do zabawnej sytuacji. W pewnym momencie Andrzej Duda zwrócił się do Kamali Harris po angielsku, na co ona zareagowała śmiechem. Nagranie stało się hitem w sieci.

Zobacz wideo Po wizycie w Kijowie Joe Biden przyjechał do Polski. Spotkał się m.in. z Andrzejem Dudą

Konferencja Andrzeja Dudy i Kamali Harris. Słowa polityka PiS rozbawiły wiceprezydentkę USA do łez

Tematem przewodnim konferencji zorganizowanej 10 marca 2022 roku był sojusz pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Andrzej Duda wygłaszał przemówienie do rodaków w ojczystym języku. Prezydent deklarował nie tylko współpracę, ale i przyjaźń pomiędzy naszą ojczyzną a USA. — To jest właśnie prawdziwa przyjaźń — zaczął wypowiedź polityk PiS. — Jak powiedziała dzisiaj wiceprezydentka USA... — powiedział, po czym przerwał wypowiedź. Po chwili namysłu Duda kontynuował przemówienie. — Friend in need, is a friend indeed (z ang. "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie") — zacytował z dumą prezydent Polski słowa Harris. Po tych słowach wiceprezydentka USA zaczęła się śmiać. Polityk wyglądała na naprawdę rozbawioną i długo nie mogła opanować emocji.

'Dzień Dobry TVN' "Dzień Dobry TVN". Małgorzata Rozenek-Majdan w roli pogodynki

Co rozbawiło Kamalę Harris? Zdaniem internautów, doszło do przejęzyczenia

Nagranie tego momentu niemal natychmiast trafiło do sieci i stało się hitem. Internauci zaczęli drążyć, co mogło rozbawić Harris. Szybko doszli do wniosku, że prawdopodobną przyczyną było przejęzyczenie Andrzeja Dudy, który zamiast "indeed" powiedział "dick" (jest to wulgarne określenie męskich narządów płciowych). Choć zdania w tej kwestii są podzielone, to większość twierdzi, że jest to jedyne wytłumaczenie reakcji wiceprezydentki USA.

Pod fragmentem nagrania opublikowanym na Twitterze przez dziennikarkę Karolinę Chytrek-Prosiecką, pojawiły się komentarze użytkowników portalu.

Specjalny odcinek 'Milionerów' Specjalny odcinek "Milionerów". Na fotelach wyjątkowe uczestniczki

Śmieszne to nie jest. Ośmiesza Nas Polaków. Reakcje w pełni rozumiem.
Duda w formie
Byłem pełen obaw przed tym spotkaniem, co by nie narobić wstydu. Jak się okazało na Andrzeja zawsze można liczyć
Ona jeszcze długo będzie się śmiała, takiego cyrku już nigdy na oczy nie zobaczy...

— pisali internauci.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: