Nowe Horyzonty

 • 'Blisko' to film, który powinien zobaczyć każdy rodzic [RECENZJA]
 • Jerzy Skolimowski w 'IO' czule o prawach zwierząt. 'W kinie rzadko się wzruszam' [NOWE HORYZONTY 2022]

  Jerzy Skolimowski w "IO" czule o prawach zwierząt. "W kinie rzadko się wzruszam" [NOWE HORYZONTY 2022]

  Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego to dzieło zrealizowane z miłości do zwierząt - taka deklaracja pada w napisach końcowych. W rzeczywistości "IO" to jednak także obraz stworzony z miłości do Roberta Bressona. Skolimowski postanowił wziąć bowiem na warsztat historię osła opowiedzianą przed ponad pięćdziesięcioma laty przez francuskiego mistrza i stworzyć własną wariację na jej temat.

  Kamila Cieślik
 • Nowe Horyzonty 2022. We Wrocławiu rozpoczyna się święto kina. Co w programie?

  Nowe Horyzonty 2022. We Wrocławiu rozpoczyna się święto kina. Co w programie?

  22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty rozpoczyna się już w czwartek. Kinomani, którzy przybędą do Wrocławia, będą mogli wybierać spośród 271 filmów. Wydarzenie będzie jednak otwarte także na osoby, które nie dadzą rady dotrzeć do stolicy Dolnego Śląska - festiwal odbędzie się w tym roku w formule hybrydowej.

  Kamila Cieślik
 • Kino Ukrainy (i o Ukrainie) w programie 22. edycji festiwalu Nowe Horyzonty

  Kino Ukrainy (i o Ukrainie) w programie 22. edycji festiwalu Nowe Horyzonty

  Ukraina jest państwem o bogatej, różnorodnej kulturze - to fakt, któremu rosyjski agresor próbuje zaprzeczyć na różnorodne sposoby. Tym bardziej warto o tym fakcie przypominać. Organizatorzy festiwalu Nowe Horyzonty zapowiadają, że w trakcie tegorocznej odsłony wydarzenia będzie można obejrzeć dwa wyjątkowe filmy, ukazujące najnowsze tropy w ukraińskim kinie. Mowa o "Odbiciu" Walentyna Wasjanowicza oraz "107 matkach" Petera Kerekesa.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • American Film Festival 2021. Pięć filmów, które trzeba zobaczyć

  American Film Festival 2021. Pięć filmów, które trzeba zobaczyć

  Wielkimi krokami zbliża się 12. edycja American Film Festival. Wrażeń w tym roku na pewno nie zabraknie - program wydarzenia wręcz pęka w szwach. By pobudzić Waszą ciekawość i ułatwić wybory, zebraliśmy tytuły, na które według nas szczególnie warto zwrócić uwagę.

  Kamila Cieślik
 • 12. edycja LGBT Film Festival w Kinie Nowe Horyzonty. Różne gatunki, kolory i emocje

  12. edycja LGBT Film Festival w Kinie Nowe Horyzonty. Różne gatunki, kolory i emocje

  LGBT Film Festival to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie kulturalne, prezentujące kinematografię z pojemnego, kolorowego parasola LGBT+. Festiwal co roku pokazuje pełnometrażowe filmy fabularne, dokumentalne czy krótkie metraże, przybliżające kwestie związane z kształtowaniem czy odkrywaniem swojej tożsamości, a przede wszystkim ukazujące, jak silna jest miłość, która nie pyta o płeć. Tegoroczna edycja ruszy 17 września.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Francuski film 'Theo i jego metamorfozy' Damiena Odoula zdobywa Grand Prix 21. MFF Nowe Horyzonty

  Francuski film "Theo i jego metamorfozy" Damiena Odoula zdobywa Grand Prix 21. MFF Nowe Horyzonty

  Jury 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu przyznało Grand Prix oraz nagrodę 15 tys. euro filmowi "Theo i jego metamorfozy" ("Théo et les métamorphoses") w reżyserii Damiena Odoula. "Postanowiliśmy przyznać Grand Prix Festiwalu filmowi odważnemu i zaskakującemu, będącemu dla widzów przeżyciem ekscytującym i zmieniającym perspektywę rzeczywistości i kina" - czytamy w uzasadnieniu jury, któremu przewodniczyła Olga Tokarczuk.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Olga Tokarczuk na czele jury Nowych Horyzontów. 12 filmów zawalczy o Grand Prix
 • Nowe Horyzonty ruszają dziś z własną platformą VOD. W ofercie festiwalowe perełki i nie tylko

  Nowe Horyzonty ruszają dziś z własną platformą VOD. W ofercie festiwalowe perełki i nie tylko

  Platforma Nowe Horyzonty VOD zadebiutowała w piątek, 26 lutego - w samo południe - i już pierwszego dnia funkcjonowania serwisu będzie można zobaczyć ponad 200 starannie wyselekcjonowanych tytułów. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty podpowiada, jak odnaleźć się w filmowym urodzaju i na dobry początek poleca kino mistrzyń i mistrzów oraz mistrzowskie pozycje dla młodych widzów.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Fety nie będzie, ale uczta filmowa tak. Najważniejszy polski festiwal filmowy w tym roku w internecie
Więcej o:

Nowe Horyzonty