patryk vega

 • Biznes Patryka Vegi notuje milionowe straty. Reżyser ma kłopoty finansowe

  Biznes Patryka Vegi notuje milionowe straty. Reżyser ma kłopoty finansowe

  Filmy Patryka Vegi nie przyciągają do kin już tak licznej widowni. Od wybuchu pandemii koronawirusa jego produkcje notują coraz gorsze wyniki. Jak podaje portal Wirtualne Media, jego trzy główne spółki przy 16,6 mln zł przychodów sprzedażowych miały aż 11,3 mln zł straty netto. Poza tym jego anglojęzyczna wersja "Pitbulla" miała okazać się międzynarodowym sukcesem. A okazało się, że przy przy koszcie 3,85 mln zł przyniosła jedynie 76 tys. zł wpływów.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Koniec serialu 'Świat Według Kiepskich'. Andrzej Grabowski dla Gazeta.pl o tym, czy trudniej grać Ferdka czy Gebelsa

  Koniec serialu "Świat Według Kiepskich". Andrzej Grabowski dla Gazeta.pl o tym, czy trudniej grać Ferdka czy Gebelsa

  - Kojarzy się niska jakość z "Kiepskimi". Uważam, że to wcale nie jest niska jakość, bo naprawdę zagrać taką postać jak Ferdek Kiepski w "Kiepskich" jest o wiele trudniej niż zagrać Gebelsa w "Pitbullu" - opowiadał nam w wywiadzie jeszcze pod koniec 2021 roku Andrzej Grabowski, który przez 23 lata wcielał się w serialu "Świat według Kiepskich" w głównego bohatera. 16 listopada 2022 roku wyemitowano ostatni odcinek tego popularnego sitcomu.

  Justyna Bryczkowska
 • Filmy Patryka Vegi. Od 'Pitbulla' przez 'Politykę' aż po 'Botoks'

  Filmy Patryka Vegi. Od "Pitbulla" przez "Politykę" aż po "Botoks"

  Filmy Patryka Vegi to cała gama obrazów, które w specyficzny sposób obrazują wybrane grupy społeczne. Patryk Vega słynie z tego, że jego produkcje są kontrowersyjne i wzbudzają skrajne emocje. Ocenianie są dość krytycznie ze względu chociażby na wulgarny język, który pojawia się praktycznie w każdym z nich. Mimo wielu negatywnych uwag ze strony krytyków i samych widzów, filmy Vegi wciąż cieszą się popularnością. Dlaczego tak się dzieje?

  Marta Pater
 • Vega przeliczył się. Pokazy 'Niewidzialnej wojny' zredukowane w kinach do minimum

  Vega przeliczył się. Pokazy "Niewidzialnej wojny" zredukowane w kinach do minimum

  Patryk Vega swój "autobiograficzny" film promował jako ostatni nakręcony w Polsce. Reżyser, który zaczynał swoją filmową karierę w 2005 roku pierwszym "Pitbullem", najwyraźniej "nie wiedział, kiedy ze sceny zejść". Ale zamiast niego wiedzieli to widzowie. Bardzo niewielu ludzi wybrało się do kin, żeby zobaczyć "Niewidzialną wojnę".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Widzowie rzucają się na wszystkie filmy Vegi? Nie na ten o Vedze - boleśnie niski wynik

  Widzowie rzucają się na wszystkie filmy Vegi? Nie na ten o Vedze - boleśnie niski wynik

  W zapowiedziach "Niewidzialnej wojny" Patryk Vega chwalił się, że jego filmy "konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office". W przypadku najnowszej produkcji reżyser musi się pogodzić z tym, że rekord ten jest raczej niechlubny. Autobiograficzny obraz w pierwszy weekend wyświetlania obejrzało zaledwie 30 tysięcy osób. To dla Vegi upadek z naprawdę wysokiego konia.

  Justyna Bryczkowska
 • To miała być recenzja nowego filmu Vegi. Składam wniosek o dodatek za pracę w szkodliwych warunkach
 • Patryk Vega o Patryku Vedze. Na szczęście to nie jest jedyna premiera kinowa [POPkultura]
 • Jest zwiastun filmu Patryka Vegi o Patryku Vedze. 'Skończyłem się jako reżyser'
 • Scenarzysta Patryka Vegi ścigany listem gończym. CBŚ go znalazło. Miał skrytkę w saunie
 • Rafał Zawierucha zagrał Patryka Vegę w filmie o Patryku Vedze. Reżyseria: Patryk Vega

  Rafał Zawierucha zagrał Patryka Vegę w filmie o Patryku Vedze. Reżyseria: Patryk Vega

  "Niewidzialna wojna" to film Patryka Vegi o Patryku Vedze, do którego Patryk Vega napisał też scenariusz. Zrobił tym samym nam wszystkim niespodziankę, bo nie chwalił się projektem przed jego realizacją ani w trakcie zdjęć. Po niemal tygodniu od ogłoszenia daty premiery poznaliśmy w końcu nazwisko odtwórcy roli głównej. Oczywiście, że wybór padł na jedynego polskiego aktora, który wcześniej zagrał u Quentina Tarantino, czyli Rafała Zawieruchę.

  Justyna Bryczkowska
 • Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?

  Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?

  Ilonie Łepkowskiej chyba się znudziło kręcenie filmów o innych ludziach. Królowa polskich seriali jesienią wprowadzi do kin "Zołzę", która reklamowana jest jako jej "ironiczna autobiografia". Grająca główną rolę Małgorzata Kożuchowska zapewnia dodatkowo, że produkcja pokazuje także jej doświadczenia, więc można powiedzieć, że to będzie taka biografia do kwadratu. Film zapowiada się jeszcze o tyle obiecująco, że reżyseruje go znany choćby z "Lejdis" czy "Testosteronu" Tomasz Konecki. Prawdziwą jazdą bez trzymanki będzie jednak "Niewidzialna wojna", czyli film Patryka Vegi o Patryku Vedze.

  Justyna Bryczkowska
 • Chyba w Polsce skończyły się skandale. Patryk Vega nakręcił film o samym sobie

  Chyba w Polsce skończyły się skandale. Patryk Vega nakręcił film o samym sobie

  Albo skończyły się w Polsce skandale i awantury, albo wyczerpała formuła marketingowa, albo Patryk Vega nareszcie przestał udawać, że w całym tym robieniu filmów chodzi o coś innego niż o intensywną autopromocję. Reżyser - zaskakująco jak na siebie dyskretnie - nakręcił swój film biograficzny. No bo kto ma lepiej opowiedzieć "całą prawdę o Patryku Vedze", niż Patryk Vega? Premiera już we wrześniu tego roku.

  Justyna Bryczkowska
 • Patryk Vega nakręci angielskojęzyczny film o Władimirze Putinie
 • Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Była żona: Najgorzej

  Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Była żona: Najgorzej

  Pojawiły się doniesienia, jakoby zafascynowany "tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając wszystko" Patryk Vega planował nakręcić biografię Kamila Durczoka, w którym upatruje "postać rodem z Dostojewskiego". Zapytana o ten pomysł była żona dziennikarza, Marianna Dufek stwierdziła kategorycznie: "Jak najgorzej oceniam twórczość tego reżysera".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Oto nominacje do WĘŻY 2022. Znamy najgorsze polskie filmy 2021 roku

  Oto nominacje do WĘŻY 2022. Znamy najgorsze polskie filmy 2021 roku

  Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła nominacje do 11. edycji WĘŻY - nagród przyznawanych 'boleśnie udanym' polskich filmom, które miały premierę w 2021 roku oraz ich twórcom. O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2021 rywalizują "Druga połowa", "Fisheye", "Lokal zamknięty", "Pitbull" i "Ściema po polsku". Po kilku latach przerwy do grona nominowanych powrócił także Tomasz Karolak, który w tym roku będzie... gospodarzem Gali Węży.

  inf. prasowa, opracowała Justyna Bryczkowska
 • Patryk Vega się żegna, obiecuje, że nakręcił ostatni film - przynajmniej po polsku. 'Czułem, że chcę zamknąć taką historią'

  Patryk Vega się żegna, obiecuje, że nakręcił ostatni film - przynajmniej po polsku. "Czułem, że chcę zamknąć taką historią"

  Patryk Vega 2 stycznia skończył 45 lat i uznał, że przyszła pora na podsumowanie dotychczasowego życia. Ten dość terapeutyczny krok jest mu potrzebny, by osiągnąć kolejny szczebel w rozwoju zawodowym - reżyser chce wyruszyć na międzynarodowe wody. Zresztą zapowiadał to w wywiadzie z Gazeta.pl jeszcze w 2020 roku. Ale najpierw pokaże widzom pożegnalny film. Jak obiecał w najnowszym wywiadzie: "Nakręciłem swój ostatni film w listopadzie, swoją autobiografię. Będzie w kinach we wrześniu".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Gwiazdy Hollywood lecą w kosmos, Vega z nowym filmem i co jeszcze? Repertuar kin Helios

  Gwiazdy Hollywood lecą w kosmos, Vega z nowym filmem i co jeszcze? Repertuar kin Helios

  Piątek zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim aż trzy premiery. Na fanów Patryka Vegi "Miłość, seks & pandemia", dziecięcą publiczność ucieszy familijna animacja "Skarb Mikołajka" i pokazy z konkursami, a fanów kina katastroficznego "Moonfall" - porywające widowisko science fiction. Z okazji zbliżających się Walentynek sieć kin Helios zaprasza do udziału w konkursie.

  inf. prasowa oprac. mko
 • Był Chopinem i papieżem, ale w ostatnich latach Piotr Adamczyk pokazał zupełnie nową twarz
 • Kinowy zwiastun 'Small world' i data premiery. Adamczyk walczy z dziecięcą prostytucją i handlem żywym towarem
 • 'Pitbull' - jest zwiastun. Ma być m.in. o zabójstwie Pershinga

  "Pitbull" - jest zwiastun. Ma być m.in. o zabójstwie Pershinga

  Pojawił się zwiastun "Pitbulla". Mafia pruszkowska, wysadzenie bloku przy Ostrobramskiej, zabójstwo Pershinga, bomba na stacji Shell, czy śmierć generała Marka Papały - to sprawy, które między innymi zostaną ukazane w najnowszym filmie Patryka Vegi.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Tak, Patryk Vega zrobił nowego 'Pitbulla'. Zaskoczył zwiastunem
 • Patryk Vega ze wsparciem od państwa. PISF przyznał mu sześć milionów złotych

  Patryk Vega ze wsparciem od państwa. PISF przyznał mu sześć milionów złotych

  Blisko sześć mln zł otrzyma Patryk Vega od Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej na swoje dwa nadchodzące tytuły. Wyreżyserowane przez niego "Miłość, seks i pandemia" oraz "Znajdę cię", to obok "Magnezji" Macieja Bochniaka i "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta filmy, którym PISF przyznał najwyższe kwoty dotacji w kategorii "dystrybucja filmowa".

  karomian
 • Nie '365 dni'. Inna produkcja z 12 nominacjami do Węży dla 'boleśnie udanych' polskich filmów

  Nie "365 dni". Inna produkcja z 12 nominacjami do Węży dla "boleśnie udanych" polskich filmów

  Już po raz 10. Popkulturowa Akademia Wszystkiego PAW ogłasza nominacje do Węży - nagród przyznawanych "boleśnie udanym" polskich filmom i ich twórcom. O tytuł najgorszego polskiego filmu 2020 rywalizują "365 dni", "Pętla", "Bad Boy", "Swingersi" i "Mayday". W przypadku tych statuetek warto zwrócić uwagę nie tylko na listę tytułów, ale i uzasadnienia.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
Więcej o:

patryk vega