Patryk Vega

 • Patryk Vega nakręci angielskojęzyczny film o Władimirze Putinie
 • Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Była żona: Najgorzej

  Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Była żona: Najgorzej

  Pojawiły się doniesienia, jakoby zafascynowany "tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając wszystko" Patryk Vega planował nakręcić biografię Kamila Durczoka, w którym upatruje "postać rodem z Dostojewskiego". Zapytana o ten pomysł była żona dziennikarza, Marianna Dufek stwierdziła kategorycznie: "Jak najgorzej oceniam twórczość tego reżysera".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Oto nominacje do WĘŻY 2022. Znamy najgorsze polskie filmy 2021 roku

  Oto nominacje do WĘŻY 2022. Znamy najgorsze polskie filmy 2021 roku

  Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła nominacje do 11. edycji WĘŻY - nagród przyznawanych 'boleśnie udanym' polskich filmom, które miały premierę w 2021 roku oraz ich twórcom. O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2021 rywalizują "Druga połowa", "Fisheye", "Lokal zamknięty", "Pitbull" i "Ściema po polsku". Po kilku latach przerwy do grona nominowanych powrócił także Tomasz Karolak, który w tym roku będzie... gospodarzem Gali Węży.

  inf. prasowa, opracowała Justyna Bryczkowska
 • Patryk Vega się żegna, obiecuje, że nakręcił ostatni film - przynajmniej po polsku. 'Czułem, że chcę zamknąć taką historią'

  Patryk Vega się żegna, obiecuje, że nakręcił ostatni film - przynajmniej po polsku. "Czułem, że chcę zamknąć taką historią"

  Patryk Vega 2 stycznia skończył 45 lat i uznał, że przyszła pora na podsumowanie dotychczasowego życia. Ten dość terapeutyczny krok jest mu potrzebny, by osiągnąć kolejny szczebel w rozwoju zawodowym - reżyser chce wyruszyć na międzynarodowe wody. Zresztą zapowiadał to w wywiadzie z Gazeta.pl jeszcze w 2020 roku. Ale najpierw pokaże widzom pożegnalny film. Jak obiecał w najnowszym wywiadzie: "Nakręciłem swój ostatni film w listopadzie, swoją autobiografię. Będzie w kinach we wrześniu".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Gwiazdy Hollywood lecą w kosmos, Vega z nowym filmem i co jeszcze? Repertuar kin Helios

  Gwiazdy Hollywood lecą w kosmos, Vega z nowym filmem i co jeszcze? Repertuar kin Helios

  Piątek zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim aż trzy premiery. Na fanów Patryka Vegi "Miłość, seks & pandemia", dziecięcą publiczność ucieszy familijna animacja "Skarb Mikołajka" i pokazy z konkursami, a fanów kina katastroficznego "Moonfall" - porywające widowisko science fiction. Z okazji zbliżających się Walentynek sieć kin Helios zaprasza do udziału w konkursie.

  inf. prasowa oprac. mko
 • Był Chopinem i papieżem, ale w ostatnich latach Piotr Adamczyk pokazał zupełnie nową twarz
 • Kinowy zwiastun 'Small world' i data premiery. Adamczyk walczy z dziecięcą prostytucją i handlem żywym towarem
 • 'Pitbull' - jest zwiastun. Ma być m.in. o zabójstwie Pershinga

  "Pitbull" - jest zwiastun. Ma być m.in. o zabójstwie Pershinga

  Pojawił się zwiastun "Pitbulla". Mafia pruszkowska, wysadzenie bloku przy Ostrobramskiej, zabójstwo Pershinga, bomba na stacji Shell, czy śmierć generała Marka Papały - to sprawy, które między innymi zostaną ukazane w najnowszym filmie Patryka Vegi.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Tak, Patryk Vega zrobił nowego 'Pitbulla'. Zaskoczył zwiastunem
 • Patryk Vega ze wsparciem od państwa. PISF przyznał mu sześć milionów złotych

  Patryk Vega ze wsparciem od państwa. PISF przyznał mu sześć milionów złotych

  Blisko sześć mln zł otrzyma Patryk Vega od Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej na swoje dwa nadchodzące tytuły. Wyreżyserowane przez niego "Miłość, seks i pandemia" oraz "Znajdę cię", to obok "Magnezji" Macieja Bochniaka i "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta filmy, którym PISF przyznał najwyższe kwoty dotacji w kategorii "dystrybucja filmowa".

  karomian
Więcej o:

Patryk Vega