patryk vega

 • Rafał Zawierucha zagrał Patryka Vegę w filmie o Patryku Vedze. Reżyseria: Patryk Vega

  Rafał Zawierucha zagrał Patryka Vegę w filmie o Patryku Vedze. Reżyseria: Patryk Vega

  "Niewidzialna wojna" to film Patryka Vegi o Patryku Vedze, do którego Patryk Vega napisał też scenariusz. Zrobił tym samym nam wszystkim niespodziankę, bo nie chwalił się projektem przed jego realizacją ani w trakcie zdjęć. Po niemal tygodniu od ogłoszenia daty premiery poznaliśmy w końcu nazwisko odtwórcy roli głównej. Oczywiście, że wybór padł na jedynego polskiego aktora, który wcześniej zagrał u Quentina Tarantino, czyli Rafała Zawieruchę.

  Justyna Bryczkowska
 • Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?

  Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?

  Ilonie Łepkowskiej chyba się znudziło kręcenie filmów o innych ludziach. Królowa polskich seriali jesienią wprowadzi do kin "Zołzę", która reklamowana jest jako jej "ironiczna autobiografia". Grająca główną rolę Małgorzata Kożuchowska zapewnia dodatkowo, że produkcja pokazuje także jej doświadczenia, więc można powiedzieć, że to będzie taka biografia do kwadratu. Film zapowiada się jeszcze o tyle obiecująco, że reżyseruje go znany choćby z "Lejdis" czy "Testosteronu" Tomasz Konecki. Prawdziwą jazdą bez trzymanki będzie jednak "Niewidzialna wojna", czyli film Patryka Vegi o Patryku Vedze.

  Justyna Bryczkowska
 • Chyba w Polsce skończyły się skandale. Patryk Vega nakręcił film o samym sobie

  Chyba w Polsce skończyły się skandale. Patryk Vega nakręcił film o samym sobie

  Albo skończyły się w Polsce skandale i awantury, albo wyczerpała formuła marketingowa, albo Patryk Vega nareszcie przestał udawać, że w całym tym robieniu filmów chodzi o coś innego niż o intensywną autopromocję. Reżyser - zaskakująco jak na siebie dyskretnie - nakręcił swój film biograficzny. No bo kto ma lepiej opowiedzieć "całą prawdę o Patryku Vedze", niż Patryk Vega? Premiera już we wrześniu tego roku.

  Justyna Bryczkowska
 • Patryk Vega nakręci angielskojęzyczny film o Władimirze Putinie
 • Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Była żona: Najgorzej

  Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Była żona: Najgorzej

  Pojawiły się doniesienia, jakoby zafascynowany "tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając wszystko" Patryk Vega planował nakręcić biografię Kamila Durczoka, w którym upatruje "postać rodem z Dostojewskiego". Zapytana o ten pomysł była żona dziennikarza, Marianna Dufek stwierdziła kategorycznie: "Jak najgorzej oceniam twórczość tego reżysera".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Oto nominacje do WĘŻY 2022. Znamy najgorsze polskie filmy 2021 roku

  Oto nominacje do WĘŻY 2022. Znamy najgorsze polskie filmy 2021 roku

  Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła nominacje do 11. edycji WĘŻY - nagród przyznawanych 'boleśnie udanym' polskich filmom, które miały premierę w 2021 roku oraz ich twórcom. O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2021 rywalizują "Druga połowa", "Fisheye", "Lokal zamknięty", "Pitbull" i "Ściema po polsku". Po kilku latach przerwy do grona nominowanych powrócił także Tomasz Karolak, który w tym roku będzie... gospodarzem Gali Węży.

  inf. prasowa, opracowała Justyna Bryczkowska
 • Patryk Vega się żegna, obiecuje, że nakręcił ostatni film - przynajmniej po polsku. 'Czułem, że chcę zamknąć taką historią'

  Patryk Vega się żegna, obiecuje, że nakręcił ostatni film - przynajmniej po polsku. "Czułem, że chcę zamknąć taką historią"

  Patryk Vega 2 stycznia skończył 45 lat i uznał, że przyszła pora na podsumowanie dotychczasowego życia. Ten dość terapeutyczny krok jest mu potrzebny, by osiągnąć kolejny szczebel w rozwoju zawodowym - reżyser chce wyruszyć na międzynarodowe wody. Zresztą zapowiadał to w wywiadzie z Gazeta.pl jeszcze w 2020 roku. Ale najpierw pokaże widzom pożegnalny film. Jak obiecał w najnowszym wywiadzie: "Nakręciłem swój ostatni film w listopadzie, swoją autobiografię. Będzie w kinach we wrześniu".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Gwiazdy Hollywood lecą w kosmos, Vega z nowym filmem i co jeszcze? Repertuar kin Helios

  Gwiazdy Hollywood lecą w kosmos, Vega z nowym filmem i co jeszcze? Repertuar kin Helios

  Piątek zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim aż trzy premiery. Na fanów Patryka Vegi "Miłość, seks & pandemia", dziecięcą publiczność ucieszy familijna animacja "Skarb Mikołajka" i pokazy z konkursami, a fanów kina katastroficznego "Moonfall" - porywające widowisko science fiction. Z okazji zbliżających się Walentynek sieć kin Helios zaprasza do udziału w konkursie.

  inf. prasowa oprac. mko
 • Był Chopinem i papieżem, ale w ostatnich latach Piotr Adamczyk pokazał zupełnie nową twarz
 • Kinowy zwiastun 'Small world' i data premiery. Adamczyk walczy z dziecięcą prostytucją i handlem żywym towarem
Więcej o:

patryk vega