patryk vega

 • Tak Piotr Stramowski wyglądał na swoim pierwszym castingu. Miał 17 lat i pucułowatą buzię

  Tak Piotr Stramowski wyglądał na swoim pierwszym castingu. Miał 17 lat i pucułowatą buzię

  Piotr Stramowski największą popularność zyskał dzięki roli wytatuowanego policjanta-twardziela w filmach Patryka Vegi. Aktor podzielił się zdjęciem ze swojego pierwszego castingu, w którym brał w wieku 17 lat. Wierni wielbiciele i wielbicielki mogą się wręcz rozczulić, bo Stramowski miał wtedy jeszcze całkiem dziecięcą buzię. Ciekawa jest też produkcja, w której chciał zagrać.

  Justyna Bryczkowska
 • Patryk Vega ma teraz pseudonim. Pokazał zwiastun anglojęzycznego filmu o Putinie - jest srogo
 • Widział własną kończynę zwisającą od kolana. Jest wyrok w sprawie wystrzału na planie filmu Vegi
 • Afera wokół filmu Patryka Vegi. Skarga do Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie dniówek dla statystów

  Afera wokół filmu Patryka Vegi. Skarga do Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie dniówek dla statystów

  Przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa Piotr Szumlewicz zwrócił uwagę na ofertę kierowaną przez Agencję Aktorską Edwin Film do potencjalnych statystów chcących pojawić się w nowej produkcji Patryka Vegi. Zapowiedział, że jeśli agencja nie dostosuje oferowanych stawek do zapisów w Kodeksie pracy, podejmie dalsze kroki. Choć ogłoszenie zmodyfikowano, wynagrodzenia nie uległy zmianie. Sprawa trafiła do PIP.

  Iga Gromska
 • Kożuchowska z nominacjami, Zawierucha z własną kategorią. O Węże 2023 walczy też Najświętsza Maryja Panna

  Kożuchowska z nominacjami, Zawierucha z własną kategorią. O Węże 2023 walczy też Najświętsza Maryja Panna

  Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła nominacje do dwunastej edycji Węży - antynagród fimowych, dla produkcji, które miały premierę w 2022 roku oraz ich twórców. "Niewidzialna wojna" Patryka Vegi ma szansę wygrać aż 13 razy, a główna kategoria została wyjątkowo rozszerzona. Co ciekawe, wśród nominowanych możemy znaleźć też takich "twórców", jak Najświętsza Maryja Panna czy Duch Święty. Zwycięzców poznamy już w kwietniu.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Patryk Vega pracuje nad nowym filmem i szuka statystów. Wiadomo, ile oferuje dniówki
 • Patryk Vega w tym roku nie zawojował kin. Na pocieszenie ma streaming

  Patryk Vega w tym roku nie zawojował kin. Na pocieszenie ma streaming

  Serwis streamingowy Amazon Prime Video zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Wraz z końcem grudnia, również i ta platforma podzieliła się rankingiem najchętniej oglądanych produkcji w Polsce w 2022 roku. Jednak ich czołówka znacząco różni się od konkurencji.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Biznes Patryka Vegi notuje milionowe straty. Reżyser ma kłopoty finansowe

  Biznes Patryka Vegi notuje milionowe straty. Reżyser ma kłopoty finansowe

  Filmy Patryka Vegi nie przyciągają do kin już tak licznej widowni. Od wybuchu pandemii koronawirusa jego produkcje notują coraz gorsze wyniki. Jak podaje portal Wirtualne Media, jego trzy główne spółki przy 16,6 mln zł przychodów sprzedażowych miały aż 11,3 mln zł straty netto. Poza tym jego anglojęzyczna wersja "Pitbulla" miała okazać się międzynarodowym sukcesem. A okazało się, że przy przy koszcie 3,85 mln zł przyniosła jedynie 76 tys. zł wpływów.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Koniec serialu 'Świat Według Kiepskich'. Andrzej Grabowski dla Gazeta.pl o tym, czy trudniej grać Ferdka czy Gebelsa

  Koniec serialu "Świat Według Kiepskich". Andrzej Grabowski dla Gazeta.pl o tym, czy trudniej grać Ferdka czy Gebelsa

  - Kojarzy się niska jakość z "Kiepskimi". Uważam, że to wcale nie jest niska jakość, bo naprawdę zagrać taką postać jak Ferdek Kiepski w "Kiepskich" jest o wiele trudniej niż zagrać Gebelsa w "Pitbullu" - opowiadał nam w wywiadzie jeszcze pod koniec 2021 roku Andrzej Grabowski, który przez 23 lata wcielał się w serialu "Świat według Kiepskich" w głównego bohatera. 16 listopada 2022 roku wyemitowano ostatni odcinek tego popularnego sitcomu.

  Justyna Bryczkowska
 • Filmy Patryka Vegi. Od 'Pitbulla' przez 'Politykę' aż po 'Botoks'

  Filmy Patryka Vegi. Od "Pitbulla" przez "Politykę" aż po "Botoks"

  Filmy Patryka Vegi to cała gama obrazów, które w specyficzny sposób obrazują wybrane grupy społeczne. Patryk Vega słynie z tego, że jego produkcje są kontrowersyjne i wzbudzają skrajne emocje. Ocenianie są dość krytycznie ze względu chociażby na wulgarny język, który pojawia się praktycznie w każdym z nich. Mimo wielu negatywnych uwag ze strony krytyków i samych widzów, filmy Vegi wciąż cieszą się popularnością. Dlaczego tak się dzieje?

  Marta Pater
 • Vega przeliczył się. Pokazy 'Niewidzialnej wojny' zredukowane w kinach do minimum

  Vega przeliczył się. Pokazy "Niewidzialnej wojny" zredukowane w kinach do minimum

  Patryk Vega swój "autobiograficzny" film promował jako ostatni nakręcony w Polsce. Reżyser, który zaczynał swoją filmową karierę w 2005 roku pierwszym "Pitbullem", najwyraźniej "nie wiedział, kiedy ze sceny zejść". Ale zamiast niego wiedzieli to widzowie. Bardzo niewielu ludzi wybrało się do kin, żeby zobaczyć "Niewidzialną wojnę".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Widzowie rzucają się na wszystkie filmy Vegi? Nie na ten o Vedze - boleśnie niski wynik

  Widzowie rzucają się na wszystkie filmy Vegi? Nie na ten o Vedze - boleśnie niski wynik

  W zapowiedziach "Niewidzialnej wojny" Patryk Vega chwalił się, że jego filmy "konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office". W przypadku najnowszej produkcji reżyser musi się pogodzić z tym, że rekord ten jest raczej niechlubny. Autobiograficzny obraz w pierwszy weekend wyświetlania obejrzało zaledwie 30 tysięcy osób. To dla Vegi upadek z naprawdę wysokiego konia.

  Justyna Bryczkowska
 • To miała być recenzja nowego filmu Vegi. Składam wniosek o dodatek za pracę w szkodliwych warunkach
 • Patryk Vega o Patryku Vedze. Na szczęście to nie jest jedyna premiera kinowa [POPkultura]
 • Jest zwiastun filmu Patryka Vegi o Patryku Vedze. 'Skończyłem się jako reżyser'
 • Scenarzysta Patryka Vegi ścigany listem gończym. CBŚ go znalazło. Miał skrytkę w saunie
 • Rafał Zawierucha zagrał Patryka Vegę w filmie o Patryku Vedze. Reżyseria: Patryk Vega

  Rafał Zawierucha zagrał Patryka Vegę w filmie o Patryku Vedze. Reżyseria: Patryk Vega

  "Niewidzialna wojna" to film Patryka Vegi o Patryku Vedze, do którego Patryk Vega napisał też scenariusz. Zrobił tym samym nam wszystkim niespodziankę, bo nie chwalił się projektem przed jego realizacją ani w trakcie zdjęć. Po niemal tygodniu od ogłoszenia daty premiery poznaliśmy w końcu nazwisko odtwórcy roli głównej. Oczywiście, że wybór padł na jedynego polskiego aktora, który wcześniej zagrał u Quentina Tarantino, czyli Rafała Zawieruchę.

  Justyna Bryczkowska
 • Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?

  Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?

  Ilonie Łepkowskiej chyba się znudziło kręcenie filmów o innych ludziach. Królowa polskich seriali jesienią wprowadzi do kin "Zołzę", która reklamowana jest jako jej "ironiczna autobiografia". Grająca główną rolę Małgorzata Kożuchowska zapewnia dodatkowo, że produkcja pokazuje także jej doświadczenia, więc można powiedzieć, że to będzie taka biografia do kwadratu. Film zapowiada się jeszcze o tyle obiecująco, że reżyseruje go znany choćby z "Lejdis" czy "Testosteronu" Tomasz Konecki. Prawdziwą jazdą bez trzymanki będzie jednak "Niewidzialna wojna", czyli film Patryka Vegi o Patryku Vedze.

  Justyna Bryczkowska
 • Chyba w Polsce skończyły się skandale. Patryk Vega nakręcił film o samym sobie

  Chyba w Polsce skończyły się skandale. Patryk Vega nakręcił film o samym sobie

  Albo skończyły się w Polsce skandale i awantury, albo wyczerpała formuła marketingowa, albo Patryk Vega nareszcie przestał udawać, że w całym tym robieniu filmów chodzi o coś innego niż o intensywną autopromocję. Reżyser - zaskakująco jak na siebie dyskretnie - nakręcił swój film biograficzny. No bo kto ma lepiej opowiedzieć "całą prawdę o Patryku Vedze", niż Patryk Vega? Premiera już we wrześniu tego roku.

  Justyna Bryczkowska
 • Patryk Vega nakręci angielskojęzyczny film o Władimirze Putinie
 • Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Była żona: Najgorzej

  Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Była żona: Najgorzej

  Pojawiły się doniesienia, jakoby zafascynowany "tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając wszystko" Patryk Vega planował nakręcić biografię Kamila Durczoka, w którym upatruje "postać rodem z Dostojewskiego". Zapytana o ten pomysł była żona dziennikarza, Marianna Dufek stwierdziła kategorycznie: "Jak najgorzej oceniam twórczość tego reżysera".

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Oto nominacje do WĘŻY 2022. Znamy najgorsze polskie filmy 2021 roku

  Oto nominacje do WĘŻY 2022. Znamy najgorsze polskie filmy 2021 roku

  Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła nominacje do 11. edycji WĘŻY - nagród przyznawanych 'boleśnie udanym' polskich filmom, które miały premierę w 2021 roku oraz ich twórcom. O tytuł Najgorszego Polskiego Filmu 2021 rywalizują "Druga połowa", "Fisheye", "Lokal zamknięty", "Pitbull" i "Ściema po polsku". Po kilku latach przerwy do grona nominowanych powrócił także Tomasz Karolak, który w tym roku będzie... gospodarzem Gali Węży.

  inf. prasowa, opracowała Justyna Bryczkowska
 • Patryk Vega się żegna, obiecuje, że nakręcił ostatni film - przynajmniej po polsku. 'Czułem, że chcę zamknąć taką historią'

  Patryk Vega się żegna, obiecuje, że nakręcił ostatni film - przynajmniej po polsku. "Czułem, że chcę zamknąć taką historią"

  Patryk Vega 2 stycznia skończył 45 lat i uznał, że przyszła pora na podsumowanie dotychczasowego życia. Ten dość terapeutyczny krok jest mu potrzebny, by osiągnąć kolejny szczebel w rozwoju zawodowym - reżyser chce wyruszyć na międzynarodowe wody. Zresztą zapowiadał to w wywiadzie z Gazeta.pl jeszcze w 2020 roku. Ale najpierw pokaże widzom pożegnalny film. Jak obiecał w najnowszym wywiadzie: "Nakręciłem swój ostatni film w listopadzie, swoją autobiografię. Będzie w kinach we wrześniu".

  oprac. Justyna Bryczkowska
Więcej o:

patryk vega