rozmowa
-
Marianna Zydek o swojej roli w filmie "Skołowani": staram się czerpać jak najwięcej z życia
Marianna Zydek w wywiadzie z Agnieszką Woźniak - Starak opowiada o tym gdzie znaleźć szczęście oraz wewnętrzną siłę, jak czerpać najwięcej radości z życia. A także o swojej roli Anny w nowej komedii pozytywnie romantycznej "Skołowani", która już od 14 kwietnia wchodzi do kin.
MATERIAŁ PROMOCYJNY -
Marianna Zydek o swojej roli w filmie "Skołowani": staram się czerpać jak najwięcej z życia
Marianna Zydek w wywiadzie z Agnieszką Woźniak- Starak opowiada o tym, gdzie znaleźć szczęście oraz wewnętrzną siłę, jak czerpać najwięcej radości z życia. A także o swojej roli Anny w nowej komedii pozytywnie romantycznej "Skołowani", która już 14 kwietnia wchodzi do kin.
-
Ania Karwan o "Skołowanych": chodzi o świadomość i walkę o siebie
Co to znaczy "walczyć o siebie" i "żyć na swoich zasadach". O tym między innymi w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak opowiada Ania Karwan, która nagrała piosenkę pt. "Sen na pogodne dni" promującą komedię pt. "Skołowani". Piosenka "Sen na pogodne dni" była przebojem końca lat osiemdziesiątych XX wieku, śpiewała go Beata Bartelik.
MATERIAŁ PROMOCYJNY -
Ania Karwan o "Skołowanych": chodzi o świadomość i walkę o siebie
Co to znaczy "walczyć o siebie" i "żyć na swoich zasadach". O tym między innymi w rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak opowiada Ania Karwan, która nagrała piosenkę pt. "Sen na pogodne dni" promującą komedię pt. "Skołowani". Piosenka "Sen na pogodne dni" była przebojem końca lat osiemdziesiątych XX wieku, śpiewała go Beata Bartelik. Teraz utwór wraca w nowej aranżacji i interpretacji. Komedia "Skołowani" z mocnym wątkiem romantycznym z Agnieszką Grochowską i Michałem Czerneckim w rolach głównych już od 14 kwietnia w kinach.
MATERIAŁ PROMOCYJNY -
Agnieszka Grochowska o "Skołowanych": Bycie szczęśliwym to jest rodzaj decyzji.
Kim jest jej nowa bohaterka i co to znaczy "żyć na własnych zasadach"? O tym m.in. opowiada Agnieszka Grochowska, aktorka, która zagrała przebojową Julię. Kobietę poruszającą się na wózku inwalidzkim, która energią i optymizmem zaraża innych. O sposobie na życie główna bohaterka opowiada w rozmowie z Agnieszką Woźniak - Starak.
MATERIAŁ PROMOCYJNY -
Agnieszka Grochowska o "Skołowanych": Bycie szczęśliwym to jest rodzaj decyzji
Kim jest jej nowa bohaterka i co to znaczy "żyć na własnych zasadach"? O tym m.in. opowiada Agnieszka Grochowska, aktorka, która zagrała przebojową Julię. Kobietę poruszającą się na wózku inwalidzkim, która energią i optymizmem zaraża innych. O sposobie na życie główna bohaterka opowiada w rozmowie z Agnieszką Woźniak - Starak.
MATERIAŁ PROMOCYJNY -
Czy II wojnie światowej można było zapobiec? Wywiad z Radosławem Wiśniewskim o książce "Apokalipsa 1939. Początek"
Wojnę obronną 1939 roku opisywano już wielokrotnie, jednak książka "Apokalipsa 1939. Początek" autorstwa Radosława Wiśniewskiego, pisarza, poety i krytyka literackiego, wznosi tę dramatyczną opowieść na zupełnie nowy poziom.
-
"Wierzę w to, że nie da się uciec przed przeszłością" - rozmowa z Karoliną Macios
Napisać dobry thriller to sztuka, a thriller psychologiczny, to już wyższy poziom wtajemniczenia. W każdym calu udało się to Karolinie Macios, której "Czarne Morze" jest książką ze wszech miar poruszającą i trzymająca w napięciu. Z autorką, o inspiracjach, zaufaniu i pojmowaniu fatum rozmawiał Mateusz Uciński
-
Trzynaście rozmów i jeden temat - in vitro [FRAGMENT]
Według szacunków dzięki tej metodzie na świecie urodziło się ponad 8 milionów dzieci. Czy jednak wiemy, czym dokładnie jest in vitro? Jak wygląda procedura? Co się dzieje z mrożonymi zarodkami? Co przeżywają pary, które przez lata nieskutecznie starają się o dziecko? A co rodzice, którzy skorzystali z tej metody leczenia niepłodności?
-
"Zwrotnice dziejów" - poznaj alternatywną historię Polski. Tę książkę powinien przeczytać Jarosław Kaczyński [FRAGMENT]
"Zwrotnice dziejów" prof. Andrzeja Chwalby i Wojciecha Harpuli to bestsellerowa rozmowa świetnego dziennikarza i wybitnego historyka o tym, czego uczy nas historia, która się nie wydarzyła. Tę książkę powinien przeczytać Jarosław Kaczyński.
-
Wojciech Mann porusza się z balkonikiem. Syn komentuje stan zdrowia dziennikarza
-
Marek Kondrat uczestniczył w Marszu Wolności. Był tam z teściem
-
Dlaczego nic nam nie zastąpi festiwalu z muzyką na żywo. Co lubimy w nich najbardziej?MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Miała 9 lat, gdy zgwałcił ją kuzyn. "Nie wiedziałam, co się dzieje"
-
Tak wygląda grób Emiliana Kamińskiego. Uwagę przykuwa wyjątkowy cytat
- Nie żyje legendarny gitarzysta. 79-letni muzyk koncertował z Rolling Stonesami
- Gwiazdor "Leśniczówki" modlił się o ozdrowienie syna. Później spełniło się jego inne marzenie
- Rammstein po cichu reaguje na oskarżenia. Menadżer podjął drastyczne kroki
- Jesteście przesądni? Sprawdźcie, jak dobrze znacie te polskie zabobony
- Bójki za kulisami i pijani artyści. Najgłośniejsze skandale w Opolu
-
Bruno Kowalsky: Sami obnażamy się z prywatności [ROZMOWA]
Szpieg. Jeden z najbardziej tajemniczych zawodów świata. Pojawiający się na kartach historii praktycznie od samego jej początku. Obrosły masą legend i niedomówień.
-
Jens Henrik Jensen: Jeśli ktoś ma pieniądze i wpływy, może zrobić wszystko [ROZMOWA]
Przekonuje, że nie lubi ekstremalnej przemocy i bezsensownego rozlewu krwi, chociaż w jego kryminałach tego nie brak. We właśnie ukazującej się w Polsce trylogii "Oxen" zdecydował się przepleść fikcję z prawdą, by w migawce pokazać prawdziwe i niewyobrażalne okrucieństwo konfliktu na Bałkanach.
-
Tworząc wymyślone imperium korzystam z przetestowanych przez historię wzorców [ROZMOWA]
Miłośnicy epickiego fantasy mogą już odkorkowywać szampana i świętować! Robert M. Wegner - mistrz tego gatunku powraca z kolejnym tomem Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Z autorem wyśmienitego "Każdego martwego marzenia", o tajnikach kreacji fantastycznego świata, rozmawiał Mateusz Uciński.
-
Michał Wójcik w rozmowie z Józefem Piłsudskim. Naprawdę - żadne słowo nie zostało zmyślone [FRAGMENT]
Wizjoner, mąż opatrznościowy, niedościgniony strateg i polityk. Czy jednak rzeczywiście znamy Józefa Piłsudskiego? Michał Wójcik, współautor tak znakomitych tytułów z literatury faktu jak "Made in Poland" czy "Ostatni", przedstawia wywiad z Marszałkiem. Jego słowa, jego fraza, jego styl. Oto Józef Piłsudski nie utkany z legendy, lecz krwi i kości!
-
Kiedy zimna wojna przekształca się w gorącą. Jak działa "(Dez)informacja"? [ROZMOWA]
Czy czeka nas rosyjska agresja? Zarówno na polu militarnym, jak i informacyjnym? Marcin Ogdowski w swojej najnowszej powieści "(Dez)informacja" brawurowo maluje obraz Polski ogarniętej wojenną psychozą.
-
Najbardziej fascynuje mnie zło w swojej najskrajniejszej formie, czyli prowadzące do zbrodni [ROZMOWA]
Kryminały umożliwiają bezpieczną wycieczkę do tej zbrodniczej, traumatycznej rzeczywistości, do której na szczęście większość z nas nigdy nie zajrzy. Pozwalają poznać jakiś wycinek świata, ale nie mówią czytelnikowi, jak go naprawić, ponieważ to nie jest ich zadaniem - mówi Krzysztof Domaradzki, autor powieści kryminalnej "Detoks", której akcja rozgrywa się we współczesnej Łodzi. Z pisarzem rozmawiamy o jego debiucie literackim, autodestrukcyjnych bohaterach oraz mieście pełnym tajemnic i mrocznych zakamarków.
-
Grała w Hollywood. Małgorzata Zajączkowska wraca na ekrany polskich kin mocną rolą [WYWIAD]
- Niektóre sceny z ?Nocy Walpurgi? są tak sugestywne, że część widzów dostrzega w nich rzeczy, których tak naprawdę nie ma na ekranie. Byłam pytana, czy nie miałam problemu z obnażeniem przed kamerą swojej nagości - mówi Zajączkowska. Grana przez nią śpiewaczka operowa Nora, obarczona traumą Holocaustu, uwodzi na ekranie w debiucie Marcina Bortkiewicza.