andrzej zaucha

 • Wyszedł z teatru, a zazdrosny mąż strzelił do niego dziewięć razy. Karierę Andrzeja Zauchy przerwała tragiczna śmierć

  Wyszedł z teatru, a zazdrosny mąż strzelił do niego dziewięć razy. Karierę Andrzeja Zauchy przerwała tragiczna śmierć

  Był jednym z najpopularniejszych wokalistów przełomu lat lat 80. i 90., a jego piosenki do dzisiaj nuci cała Polska. Gdyby żył, w tym momencie skończyłby 74 lata. Wiadomość o jego nagłej śmierci była wielkim szokiem. Andrzej Zaucha został postrzelony dziewięć razy przez męża swojej kochanki, z którym dobrze się znał z krakowskiego środowiska artystycznego.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Andrzej Zaucha wycofany z Moskwy. TVN skomentował decyzję

  Andrzej Zaucha wycofany z Moskwy. TVN skomentował decyzję

  Korespondent TVN Andrzej Zaucha nie będzie już przygotowywał relacji z terytorium Rosji - zdecydowali szefowie stacji. Jak informuje serwis Wirtualne Media, stało się tak "w związku z godzącą w także w zagraniczne media ustawą i możliwością ataku wobec niezależnych dziennikarzy, którzy wykonywaliby dalej swoją pracę".

  Marta Korycka
 • Tina Turner przeszła przez piekło, Ann Rule przyjaźniła się z Tedem Bundym. Najlepsze biografie od Mikołaja i pod choinkę
 • Przy niej Zaucha na nowo pokochał życie. Niektórzy do dziś nie wierzą, że to była miłość [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Przy niej Zaucha na nowo pokochał życie. Niektórzy do dziś nie wierzą, że to była miłość [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  10 października minie 30 lat od tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy. Zastrzelił go Yves Goulais, mąż Zuzanny Leśniak, która była w bliskiej relacji z wokalistą - ona również zginęła z rąk zazdrosnego reżysera. W książce "Życie, bierz mnie" Jarek Szubrycht wraca m.in. do okresu poprzedzającego ten feralny jesienny wieczór. Prezentujemy fragment biografii artysty, która ukazała się 29 września.

  Fragment książki
 • Zaucha nie śpiewa na 'Żeby inaczej, piękniej raczej' sam. Czasem towarzyszy mu drugi głos. To Kuba Badach

  Zaucha nie śpiewa na "Żeby inaczej, piękniej raczej" sam. Czasem towarzyszy mu drugi głos. To Kuba Badach

  Andrzeja Zaucha rozkochał w sobie polskich słuchaczy przebojami takimi jak "Byłaś serca biciem", "Baw się lalkami", "C'est la vie - Paryż z pocztówki". Był postacią nietuzinkową - z zawodu zecer i zapalony kajakarz, który trzy razy zdobył tytuł mistrza Polski, zrezygnował ze sportu dla muzyki. A w tej dziedzinie był samoukiem - ale jakim! Rewelacyjnie sprawdzał się też jako aktor i kabareciarz, nie bał się żadnych wyzwań. Jego tragiczna śmierć w 1991 roku poruszyła całą Polskę.

  Jarek Szubrycht, Materiał promocyjny
 • Kuba Badach: 'Wiedziałem, że nie mogę się ścigać z Zauchą'. Plan na tę płytę był inny

  Kuba Badach: "Wiedziałem, że nie mogę się ścigać z Zauchą". Plan na tę płytę był inny

  Na albumie z 2009 roku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. 24 września premierę będzie miało nowe wydanie, z dwoma dodatkowymi utworami oraz nową okładką. - Wiedziałem, że nie mogę się ścigać z Zauchą, z wersjami 1:1 - wspomina w rozmowie z Gazeta.pl Badach i opowiada o pomyśle na tę płytę, o tym, jaki jest jego zdaniem jej największy sukces, i nie tylko.

  Marta Korycka
 • 'Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha'. We wrześniu reedycja albumu Kuby Badacha

  "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". We wrześniu reedycja albumu Kuby Badacha

  Na krążku wydanym w 2009 roku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. "Byłaś serca biciem", "Bądź moim natchnieniem", "C'est la vie" czy "Siódmy rok", zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Edycja specjalna została wzbogacona o dwa dodatkowe utwory: "W złotych kroplach deszczu" - nagrany podczas koncertu w Filharmonii Koszalińskiej oraz "Czarny Ali Baba" - nagrany podczas koncertu w Filharmonii Częstochowskiej.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Marcin Gortat kręci film. To biografia Andrzeja Zauchy. 'Chcemy, żeby pojawił się tam również wątek Zbigniewa Wodeckiego'
 • PRO8L3M prezentuje utwór 'Backstage' w filtrze na Instagramie. Jest też Andrzej Zaucha

  PRO8L3M prezentuje utwór "Backstage" w filtrze na Instagramie. Jest też Andrzej Zaucha

  PRO8L3M serwuje fanom premierę niespodziankę ukrytą w instagramowym filtrze. W ramach rekompensaty za rok bez koncertów spowodowany pandemią zespół postanowił zrobić swoim słuchaczom prezent. Poprzez opublikowany przez artystów filtr wykorzystujący technologię AR każdy, kto posiada płytę "Art Brut 2", może posłuchać nowego utworu "Backstage".

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Pierwszy wielki przebój Zaucha zawdzięcza Wodeckiemu. 'Była tam nuta rywalizacji' [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Pierwszy wielki przebój Zaucha zawdzięcza Wodeckiemu. "Była tam nuta rywalizacji" [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  C'est la vie. Takie jest życie. Trudno chyba znaleźć lepsze słowa niż fragment tej piosenki na opisanie życia Andrzeja Zauchy. Żył pełną piersią, ciesząc się każdym dniem. Muzyczny samouk, z zawodu zecer. W młodości kajakarz, trzykrotny mistrz Polski. Ze sportu zrezygnował dla muzyki. Kabareciarz i aktor. W roku 1991 jego tragiczna śmierć poruszyła całą Polskę. Kim był Andrzej Zaucha? W czym tkwi jego fenomen? Jak wspominają go najbliżsi przyjaciele?

  Materiał promocyjny
Więcej o:

andrzej zaucha