kobiety

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu po czterdziestce [FRAGMENT]

  Wszystko, co musisz wiedzieć o życiu po czterdziestce [FRAGMENT]

  Co to znaczy być kobietą czterdziestoletnią? Co tracimy, a co zyskujemy? Czy winną kryzysu wieku średniego jest biologia czy kultura? Jak go pokonać i zaakceptować nową siebie? I co potem? O tym wszystkim Pamela Druckerman pisze w nowej książce "Piękna czterdziestoletnia".

  Redakcja Publio.pl
 • "Historia bez Polki". Fundacja Szkoła z Klasą ma zestaw lektur uzupełniających

  "Historia bez Polki". Fundacja Szkoła z Klasą ma zestaw lektur uzupełniających

  Dziś, w Dniu Kobiet, zapraszamy do gorzkiej refleksji nad NIEobecnością kobiet w podręcznikach historii. Nie zostawimy Was jednak wyłącznie z tą refleksją. Proponujemy uzupełniającą listę lektur, by tak dotkliwie nie brakowało nam połowy dziejów - pisze dla Gazeta.pl Agnieszka Krawczak-Chmielecka, dyrektorka programowa Fundacji Szkoła z Klasą.

  Agnieszka Krawczak-Chmielecka
 • Netflix celebruje Dzień Kobiet. Specjalna sekcja filmów i 5 mln dolarów na wsparcie kobiet
 • "W Wielkiej Brytanii mówimy o 'najwspanialszym pokoleniu'. Tworzyli je nie tylko mężczyźni, ale i kobiety" - wywiad z A. J. Pearce

  "W Wielkiej Brytanii mówimy o 'najwspanialszym pokoleniu'. Tworzyli je nie tylko mężczyźni, ale i kobiety" - wywiad z A. J. Pearce

  Brytyjczycy pokochali tę powieść! Opowiadająca o II wojnie światowej, londyńskim Blitzu i odwadze ludności cywilnej stawiającej czoło niemieckim nalotom "Droga Pani Bird" została uznana za wspaniały hołd oddany ówczesnym kobietom, które imponowały wyjątkowym hartem ducha. W przygotowaniu serial telewizyjny oraz powieściowy sequel. Rozmawiamy z autorką, A. J. Pearce.

  Redakcja Publio.pl
 • Bycie kobietą bywa przerażające. Pięć powieści o kobiecości i odwadze

  Bycie kobietą bywa przerażające. Pięć powieści o kobiecości i odwadze

  Jedna z bohaterek "Mojej znikającej połowy" jest dość odważna, żeby uciec z domu, ale nie na tyle, aby przyznać przed najbliższymi, skąd pochodzi. Z kolei bohaterki opowiadań Carmen Marii Machado muszą testować swoją odwagę codziennie, bo bycie kobietą bywa równie przerażające, jak horror. Oto odwaga w opisywaniu rzeczywistości i odwaga potrzebna, by o niej czytać. Polecamy pięć powieści o dzielnych kobietach, dziewczynach, dziewuchach.

  Redakcja Publio.pl i Wydawnictwa Agora
 • Ci, którzy ubliżają wioskowym, ubliżają sami sobie [FRAGMENT]

  Ci, którzy ubliżają wioskowym, ubliżają sami sobie [FRAGMENT]

  Wieś przemawia na ogół co najwyżej głosem rolnika szukającego żony, polityka PSL-u lub wójta i księdza z popularnego serialu. A co z kobietami? Aleksandra Zbroja i Agnieszka Pajączkowska wyruszają w teren, by przywrócić do społecznego bytu te osoby, które zazwyczaj pozostają niewidoczne i niesłyszane.

  red.
 • W świecie kobiet nie ma miejsca na słabość? Kontrowersyjna powieść czasu #MeToo [RECENZJA]
 • "Przegrane psy" i "Kwiaty w pudełku". Tak wygląda Japonia oczami kobiet [FRAGMENT KSIĄŻKI]