Świąteczne filmy romantyczne. Przeżyj chwile pełne magii i miłości z najlepszymi komediami

Świąteczne filmy? Romantyczne historie w bożonarodzeniowym wydaniu dają doskonałą okazję do wielu wzruszeń i chwil śmiechu, które możesz spędzić razem z drugą połówką. Wybierz coś w sam raz na świąteczny wieczór we dwoje i baw się doskonale, śledząc losy filmowych bohaterów.

Filmy świąteczne: pięć najlepszych komedii romantycznych na Boże Narodzenie

Filmy świąteczne, prezentujące miłosne perypetie zakochanych w sobie ludzi, zawsze podnoszą na duchu i wprowadzają w wyjątkowy nastrój. Niech okres Bożego Narodzenia stanie się magicznym czasem, spędzonym w towarzystwie najbliższych osób i znakomitych komedii romantycznych. Sprawdź, które historie miłosne musisz zobaczyć.

 • ''To właśnie miłość'' (2003), reż. Richard Curtis

Najchętniej wybierany film w okresie Bożego Narodzenia, czyli ''To właśnie miłość'', to historia, rozgrywająca się w przygotowującym się do świąt Londynie. Bohaterami tej opowieści są ludzie, połączeni ze sobą więzami rodzinnymi czy towarzyskimi. Film prezentuje wiele różnych wątków i wyjątkowych miłości. Mamy tu między innymi pisarza, niespodziewanie odnajdującego ukochaną nad brzegiem jeziora; młodego premiera Wielkiej Brytanii, który zakochuje się w swojej asystentce; chłopaka, zauroczonego w szkolnej piękności, która nawet nie zna jego imienia; jak również pewną mężatkę, odkrywającą, że jest darzona szczególnym uczuciem przez najlepszego przyjaciela swojego męża.   

 • ''Family Man'' (2000), reż. Brett Ratner

Świąteczna komedia z wątkiem fantasy przedstawia historię Jacka Campbella (Nicolas Cage), biznesmena, który nie może narzekać na swoje życie. Mężczyzna nosi drogie garnitury, jeździ Ferrari i otacza się pięknymi kobietami. Wspomnieniami zdarza mu się jednak powracać do narzeczonej, z którą rozstał się kilkanaście lat wcześniej. Pewnego dnia Jack niespodziewanie budzi się jako głowa rodziny – ojciec dwójki dzieci i mąż Kate (Téa Leoni), pracujący jako sprzedawca opon. Dzięki temu niesamowitemu wydarzeniu Jack zyskuje szansę, by przekonać się, jakby wyglądało jego życie, gdyby w przeszłości dokonał innego wyboru.

Pozostałe filmy świąteczne, które musisz obejrzeć:

 • ''Holiday'' (2006), reż. Nancy Meyers
 • ''Ja cię kocham, a ty śpisz'' (1995) reż. Jon Turteltaub
 • ''Igraszki losu'' (2001), reż. Peter Chelsom

Świąteczne komedie romantyczne: nastrojowe historie bożonarodzeniowe

Świąteczne komedie romantyczne potrafią wprowadzić w bożonarodzeniowy nastrój. Jeśli masz ochotę spędzić świąteczny czas, śledząc miłosne historie, których akcja rozgrywa się w gwiazdkowym okresie, nie przegap ''Last Christmas'' i kilku innych opowieści, dających okazję do śmiechu i wzruszeń.

 • ''Last Christmas'' (2019), reż. Paul Feig

Rozglądając się za nastrojowymi historiami świątecznymi, warto skusić się na ''Last Christmas''. Bohaterką filmu jest Kate (Emilia Clarke), nieco roztrzepana kobieta, pracująca w jednym z londyńskich domów towarowych jako elf. Borykająca się ze swoimi problemami dziewczyna poznaje Toma (Henry Golding), który zdaje się być jej zupełnym przeciwieństwem. Ta znajomość staje się dla niej szansą na odmianę dotychczasowego życia.  

Zobacz wideo Emilia Clarke śpiewa "Last Christmas" w zwiastunie nowego filmu na święta

Które świąteczne filmy również wprowadzą Cię w magiczny nastrój Bożego Narodzenia?

 • ''Rodzinny dom wariatów'' (2005), reż. Thomas Bezucha
 • ''Listy do M.'' (2011), reż. Mitja Okorn
 • ''Uwierz w święta'' (2015), reż. Jonathan Wright
 • ''Miłość jest wszystkim'' (2018), reż. Michał Kwieciński

Filmy świąteczne: Netflix            

Filmy świąteczne? Netflix ma do zaoferowania kilka naprawdę interesujących propozycji dla miłośników bożonarodzeniowych, romantycznych opowieści. Przeżyj wyjątkowe święta razem z ''Prezentami z nieba'' lub daj się wciągnąć w porywające ''Randki od święta''.

 • ''Prezenty z nieba'' (2020), reż. Martin Wood

Nowa produkcja od Netflixa przedstawia historię kongresmenki z Waszyngtonu, ślicznej Ericki (Kat Graham), która zostaje wysłana na rajską wyspę w celu zbadania operacji ''Prezenty z nieba''. Kobieta poznaje tam przystojnego żołnierza, Andrewa Jantza (Alexander Ludwig) i przekonuje się, że niesienie pomocy innym może sprawiać wiele przyjemności.

 • ''Randki od święta'' (2020), reż. John Whitesell

Nowym  świątecznym filmem od Netflix są także ''Randki od święta'', czyli historia uroczej Sloane (Emma Roberts) i Jacksona (Lube Bracey). Bohaterów łączy wspólna niechęć do świątecznych spotkań w rodzinnym gronie, które zwykle okazują się dla dwójki singli bardzo nieudane. Kiedy Emma poznaje Jacksona, mającego podobny problem, wspólnie postanawiają, że od tej pory będą pojawiać się na rodzinnych imprezach w swoim towarzystwie. Powoli między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie.   

Tytuły innych świątecznych filmów, które znajdziesz na Netflix:

 • ''W śnieżną noc'' (2019), reż. Luke Snellin
 • ''Upalne święta'' (2019), reż. Ernie Barbarash
 • ''Historia Kopciuszka: Świąteczne życzenie'' (2019), reż. Michelle Johnston
 • ''A Wish for Christmas'' (2016), reż. Christie Will Wolf
 • ''Świąteczny książę'' (2017), reż. Alex Zamm
 • ''Planeta singli 2'' (2018), reż. Sam Akina
Więcej o: