Filmy dla dwojga. Najlepsze propozycje na walentynkowy seans dla zakochanych

Filmy dla dwojga to najczęściej historie miłosne, które czasem wzruszają, a innym razem potrafią rozbawić największego ponuraka. Szczególnie chętnie po filmy dla dwojga sięgamy w walentynkowy wieczór. Sprawdzamy, co warto wybrać.

Netflix: film dla dwojga

Wiele osób chętnie korzysta z oferty platformy Netflix. Film dla dwojga można tu znaleźć zarówno wśród komedii romantycznych, jak i melodramatów. Spośród propozycji platformy na uwagę z pewnością zasługują te znane i lubiane tytuły:

''Pamiętnik'' (''The Notebook'', 2004, reż. Nick Cassavetes)

Duke (James Garner) odczytuje mieszkającej w domu starców kobiecie, Allie (Gena Rowlands), cierpiącej na chorobę Alzheimera jej pamiętnik. Opisana jest w nim burzliwa młodość kobiety. Gdy tuż przed przystąpieniem Stanów Zjednoczonych do II wojny światowej, pochodząca z dobrze sytuowanej rodziny Allie (Rachel McAdams) poznaje podczas letniego wypoczynku ubogiego Noaha (Ryan Gosling), rodzi się między nimi potężne uczucie. Niestety, rodzice dziewczyny są przeciwni tej więzi i robią wszystko, by Allie zapomniała o chłopaku (między innymi przechwytując jego listy miłosne).

'Pamiętnik''Pamiętnik' Materiały prasowe

''Duma i uprzedzenie'' (''Pride & Prejudice'', 2005, reż. Joe Wright)

W Netherfield osiedla się przystojny i bogaty Charles Bingley (Simon Woods). Pani Bennet (Brenda Blethyn), matka pięciu dorosłych córek, ma nadzieję na wydanie jednej z nich za mąż za bogatego kawalera. Ten zakochuje się w jej najstarszej córce, Jane (Rosamund Pike), z wzajemnością. Tymczasem młodsza, inteligentna i wrażliwa Elizabeth (Keira Knightley), poznaje przyjaciela bogacza, pana Darcy’ego (Matthew Macfadyen). Sęk w tym, że jest on zarozumiałym snobem, którego tajemnice może wyjawić oficer Wickham (Rupert Friend).

'Duma i uprzedzenie': Matthew Macfadyen jako pan Darcy i Keira Knightley jako Elizabeth Bennet'Duma i uprzedzenie': Matthew Macfadyen jako pan Darcy i Keira Knightley jako Elizabeth Bennet fot. mat. pras.

''Dirty Dancing'' (1987, reż. Emile Ardolino)

Frances, zwana przez przyjaciół Baby (Jennifer Grey), spędza wakacje z rodzicami i siostrą. Poznaje przystojnego instruktora tańca, Johnny'ego (Patrick Swayze), który wpada jej w oko. Gdy partnerka taneczna Johnny'ego, Penny (Cynthia Rhodes), nie może z nim wystąpić podczas konkursu, zapada decyzja, by Baby ją zastąpiła. Podczas nauki tańca rodzi się między nimi uczucie.

'Dirty Dancing''Dirty Dancing' kadr z filmu 'Dirty Dancing' reż. Emile Ardolino / screen youtube.com/HD Film Tributes

Romantyczne filmy dla dwojga

Romantyczne filmy dla dwojga ukazują różne oblicza uczuć łączących dwoje ludzi. Nie zawsze musi to być historia miłosna z happy endem, czasem obejrzany wspólnie film skłoni do refleksji lub głębszej dyskusji.

"Kocha, lubi, szanuje" ("Crazy, Stupid, Love", 2011, reż. Glenn Ficarra, John Requa)

Cal (Steve Carell) wiedzie szczęśliwe życie: ma świetną pracę, jego żoną jest szkolna miłość, mają udane dzieci i dom. To doskonałe życie rozpada się jednak na kawałki, gdy okazuje się, że Emily (Julianne Moore) go zdradziła i żąda rozwodu. Cal spędza samotne wieczory w pobliskim pubie, gdzie poznaje Jacoba (Ryan Gosling), niepoprawnego podrywacza. Tymczasem trzynastoletni syn Cala, Robbie (Jonah Bobo), zakochuje się w siedemnastoletniej opiekunce, Jessice (Lio Tipton), ta zaś nie kryje się z uczuciami do Cala.

Kadr z filmu Kocha, lubi, szanujeKadr z filmu Kocha, lubi, szanuje fot. Kadr z filmu Kocha, lubi, szanuje

''Tamte dni, tamte noce'' (''Call Me by Your Name'', 2017, reż. Luca Guadagnino)

Nietypowa historia o miłości i pożądaniu. Elio (Timothee Chalamet) spędza wakacje w rodzinnej willi, grając utwory muzyki klasycznej i flirtując z przyjaciółką Marzią (Esther Garrel). Do willi przyjeżdża amerykański stypendysta, Oliver (Armie Hammer), pracujący z ojcem Elia nad doktoratem. Elio i Oliver odkrywają niezwykłą siłę wzajemnego przyciągania…

''Uwierz w ducha'' (''Ghost'', 1990, reż. Jerry Zucker)

Sam (Patrick Swayze) i Molly (Demi Moore) są w sobie zakochani i planują wspólne życie. Gdy wracają z teatru, zostają napadnięci, a Sam ginie od kuli. Jego duch jednak zostaje na ziemi i odkrywa, że śmierć Sama nie była przypadkowa. Aby ostrzec ukochaną korzysta on z usług medium, Ody (Whoopi Goldberg).

Uwierz w duchaUwierz w ducha Kadr z filmu Uwierz w ducha

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Filmy dla dwojga - komedie na walentynki i nie tylko

Wśród wybierających filmy dla dwojga komedie cieszą się największą popularnością. Komedie romantyczne mają wszystko to, czego oczekuje się od filmu na wspólny wieczór: bawią do łez i opowiadają o miłości.

''Notting Hill'' (1999, reż. Roger Michell)

Rozwiedziony William (Hugh Grant) mieszka w dzielnicy Londynu, Notting Hill, gdzie prowadzi swoją księgarnię. Pewnego dnia w jego sklepie pojawia się światowej sławy aktorka, Anna Scott (Julia Roberts), poszukująca pewnej książki podróżniczej. Jeszcze tego samego dnia dochodzi do ich powtórnego przypadkowego spotkania. Tak rozpoczyna się skomplikowana historia miłosna.

Program TV: 'Notting Hill'Program TV: 'Notting Hill' fot. mat. pras.

''Pretty Woman'' (1990, reż. Garry Marshall)

Milioner Edward (Richard Gere) proponuje prostytutce Vivien (Julia Roberts) sporą sumę pieniędzy za spędzenie z nim tygodnia i dotrzymywanie mu towarzystwa podczas rozmaitych spotkań. Urzeczony jest naturalnością i spontanicznością dziewczyny, która pierwszy raz ma do czynienia z towarzyską elitą. Biznesowy układ szybko przeradza się w uczucie.

''Jak stracić chłopaka w 10 dni'' (''How to Lose a Guy in 10 Days'', 2003, reż. Donald Petrie)

Andie (Kate Hudson) to dziennikarka w popularnym magazynie. Aby napisać felieton, musi rozkochać w sobie mężczyznę, a następnie, popełniając klasyczne błędy zakochanych kobiet, w ciągu 10 dni zniechęcić go do siebie. Niestety, wybór Andie pada na Benjamina (Matthew McConaughey), który właśnie założył się, że w ciągu 10 dni rozkocha w sobie dowolną kobietę.

Zobacz też: Romantyczne piosenki - najpiękniejsze utwory dla zakochanych

Więcej o: