Katarzyna Kaleta

Magister sztuki. Absolwentka podyplomowych studiów mistrzowskich w zakresie gry na skrzypcach. Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem. Specjalizuje się w tekstach o tematyce kulturalnej, ale nie tylko. Lubi zdobywać wiedzę.

Wprowadza dzieci i młodzież w tajniki gry na skrzypcach oraz świat muzyki kameralnej. Czynny muzyk orkiestry symfonicznej. Odkąd pamięta - interesowała ją muzyka, literatura i matematyka. Laureatka olimpiad matematycznych, wybrała jednak ścieżkę edukacji artystycznej. Słowem posługuje się zawodowo i prywatnie. Jest pomysłodawczynią i motorem wielu projektów i działań muzycznych. Z gazeta.pl związana jest od lipca 2020 roku. Do tworzonych przez siebie tekstów podchodzi podobnie, jak do swych uzdolnionych artystycznie uczniów: z pokorą i szacunkiem.

 • Polskie seriale kryminalne: sprawdzamy, co i gdzie warto obejrzeć

  Polskie seriale kryminalne: sprawdzamy, co i gdzie warto obejrzeć

  Polskie seriale kryminalne mają tyluż zwolenników co przeciwników. Historie kryminalne opowiedziane przez polskich twórców przez jednych są krytykowane, inni natomiast się nimi zachwycają. Sprawdzamy, na jakie produkcje warto zwrócić uwagę i gdzie można je obejrzeć.

 • Klasyka polskiego kina: filmy, które warto zobaczyć. Sprawdź, czy znasz je wszystkie
 • Filmy o górach: nie tylko dla miłośników wspinaczki. Sprawdź najlepsze propozycje na wieczór
 • Filmy historyczne: bo życie pisze najlepsze scenariusze. Wybraliśmy najciekawsze produkcje
 • Kultowe filmy: obrazy, do których wraca się niejednokrotnie

  Kultowe filmy: obrazy, do których wraca się niejednokrotnie

  Kultowe filmy to takie, do których wraca się niejednokrotnie. Znajdują się wśród nich obrazy wielokrotnie nagradzane, jak i te, które przez krytyków nie zostały ciepło przyjęte. O gustach się nie dyskutuje, więc dla każdego kultowymi mogą być zupełnie inne tytuły. My podpowiadamy, wśród jakich filmów szukać tych wartych obejrzenia.

 • Polskie filmy. Komedie, które warto zobaczyć!

  Polskie filmy. Komedie, które warto zobaczyć!

  Polskie filmy od lat cieszą się dużą popularnością. Wśród rodzimych produkcji szczególne miejsce zajmują polskie komedie. Każdy z nas pamięta takie hity, jak ''Vabank'' czy ''Kogel-Mogel''. Które jeszcze polskie filmy komediowe warto zobaczyć?

 • Netflix - 10 najlepszych polskich filmów. Te propozycje warto obejrzeć!
 • Filmy z Anthonym Hopkinsem - przegląd najlepszych kreacji aktora

  Filmy z Anthonym Hopkinsem - przegląd najlepszych kreacji aktora

  Filmy z Anthonym Hopkinsem cieszą się niesłabnącą popularnością. Ten urodzony w Walii aktor znany jest fanom kina na całym świecie, a międzynarodową sławę przyniosła mu rola Hannibala Lectera, za którą zdobył Oscara. Na ekranach kin pojawia się od przeszło 50 lat, zagrał w ponad 100 filmach, a większość jego ról to niezapomniane kreacje aktorskie.

 • Filmy o miłości - najlepsze propozycje na wieczorny seans we dwoje

  Filmy o miłości - najlepsze propozycje na wieczorny seans we dwoje

  Filmy o miłości to historie oglądane przez wszystkich bez wyjątku, jednakże szczególnie uwielbiane przez panie. Miłosne historie wzruszają i bawią, oglądane we dwoje mogą być świetnym pomysłem na randkę. Sprawdźmy, jakie filmy o miłości cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród widzów.

 • Filmy przygodowe - top 10 najlepszych filmów przygodowych w historii

  Filmy przygodowe - top 10 najlepszych filmów przygodowych w historii

  Filmy przygodowe to najbardziej uniwersalny gatunek filmowy. Oglądają je wszyscy, niezależnie od wieku. Wśród nich można trafić na klasyki, takie jak ''Park Jurajski'' czy nowsze produkcje, z ostatnią częścią "Piratów z Karaibów" na czele. Sprawdź, top 10 najlepszych filmów przygodowych!

 • Jo Nesbo: książki. Kolejność serii o Harrym Hole'u

  Jo Nesbo: książki. Kolejność serii o Harrym Hole'u

  Norweski autor Jo Nesbo pisze książki, które tłumaczone są na blisko 50 języków. Tworzy głównie powieści kryminalne oraz pozycje dla dzieci. Sławę przyniósł mu bestsellerowy cykl kryminałów, których głównym bohaterem jest komisarz Harry Hole.