Katarzyna Kaleta

Magister sztuki. Absolwentka podyplomowych studiów mistrzowskich w zakresie gry na skrzypcach. Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem. Specjalizuje się w tekstach o tematyce kulturalnej, ale nie tylko. Lubi zdobywać wiedzę.

Wprowadza dzieci i młodzież w tajniki gry na skrzypcach oraz świat muzyki kameralnej. Czynny muzyk orkiestry symfonicznej. Odkąd pamięta - interesowała ją muzyka, literatura i matematyka. Laureatka olimpiad matematycznych, wybrała jednak ścieżkę edukacji artystycznej. Słowem posługuje się zawodowo i prywatnie. Jest pomysłodawczynią i motorem wielu projektów i działań muzycznych. Z gazeta.pl związana jest od lipca 2020 roku. Do tworzonych przez siebie tekstów podchodzi podobnie, jak do swych uzdolnionych artystycznie uczniów: z pokorą i szacunkiem.

 • Najdroższe dzieła sztuki. Astronomiczne kwoty, za które można kupić kilka rajskich wysp
 • Bajki na Wielkanoc: propozycje tytułów, które warto obejrzeć w święta
 • Filmy miłosne na Walentynki: wzruszające produkcje i zabawne komedie romantyczne
 • Filmy dla dwojga. Najlepsze propozycje na walentynkowy seans dla zakochanych
 • Komedia romantyczna na walentynki: najciekawsze propozycje na seans we dwoje
 • Hity sylwestrowe wszech czasów - czy znasz je wszystkie?

  Hity sylwestrowe wszech czasów - czy znasz je wszystkie?

  Organizując imprezę sylwestrową warto znać hity sylwestrowe wszech czasów, by przygotować odpowiednią playlistę. Muzyka na Sylwestra to przede wszystkim utwory taneczne, nie zawsze są to najnowsze przeboje, które na co dzień można usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Dobrze jest przygotować zestaw najpopularniejszych piosenek wszech czasów, by przeżyć szampańską zabawę do białego rana.

 • Kolędy: historia, ciekawostki i teksty najpiękniejszych kolęd bożonarodzeniowych

  Kolędy: historia, ciekawostki i teksty najpiękniejszych kolęd bożonarodzeniowych

  Kolędy towarzyszą nam co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia - i za każdym razem są okazją do wyrażenia radości, podkreślenia świątecznego nastroju, a nawet chwili wzruszenia. Kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe (zwane potocznie "piosenkami z dzwoneczkami") są nieodłącznym elementem świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia.

 • Co obejrzeć w telewizji w święta? Sprawdź program TV na Wigilię, Boże Narodzenie i drugi dzień świąt
 • Piosenka świąteczna - historia, ciekawostki i największe hity. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

  Piosenka świąteczna - historia, ciekawostki i największe hity. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

  Piosenka świąteczna pojawia się na antenach radiowych z reguły na początku grudnia i skutecznie przypomina nam o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Słyszalne często w jej warstwie muzycznej charakterystyczne dzwoneczki nawiązują do dzwonków sań, a niejednokrotnie uniwersalne przesłanie traktuje o radości i miłości. Z pewnością to właśnie wpływa na popularność piosenek świątecznych.

 • ''Wednesday'' króluje na Netflixie. A czy wiesz, o co chodzi w 'Rodzinie Addamsów'? Sprawdź, aby lepiej zrozumieć serial
 • Te piosenki nucimy na co dzień. Nie wiemy, że inspiracją do nich były... tragedie

  Te piosenki nucimy na co dzień. Nie wiemy, że inspiracją do nich były... tragedie

  Inspiracją do napisania piosenki może być praktycznie wszystko. Najczęstszym przykładem są oczywiście piosenki o miłości - zarówno tej nieszczęśliwej i nieodwzajemnionej, jak i tej szczęśliwej i spełnionej. Jednak artyści w swej twórczości niejednokrotnie wyrażają też gniew, bezsilność, a także ból i cierpienie, w szczególności spowodowane utratą bliskiej osoby. Wiele nuconych przez nas na co dzień piosenek, inspirowanych było takimi właśnie wydarzeniami - o czym nie każdy wie.

 • Polskie seriale kryminalne: sprawdzamy, co i gdzie warto obejrzeć

  Polskie seriale kryminalne: sprawdzamy, co i gdzie warto obejrzeć

  Polskie seriale kryminalne mają tyluż zwolenników co przeciwników. Historie kryminalne opowiedziane przez polskich twórców przez jednych są krytykowane, inni natomiast się nimi zachwycają. Sprawdzamy, na jakie produkcje warto zwrócić uwagę i gdzie można je obejrzeć.

 • Klasyka polskiego kina: filmy, które warto zobaczyć. Sprawdź, czy znasz je wszystkie
 • Filmy o górach: nie tylko dla miłośników wspinaczki. Sprawdź najlepsze propozycje na wieczór
 • Filmy historyczne: bo życie pisze najlepsze scenariusze. Wybraliśmy najciekawsze produkcje
 • Kultowe filmy: obrazy, do których wraca się niejednokrotnie

  Kultowe filmy: obrazy, do których wraca się niejednokrotnie

  Kultowe filmy to takie, do których wraca się niejednokrotnie. Znajdują się wśród nich obrazy wielokrotnie nagradzane, jak i te, które przez krytyków nie zostały ciepło przyjęte. O gustach się nie dyskutuje, więc dla każdego kultowymi mogą być zupełnie inne tytuły. My podpowiadamy, wśród jakich filmów szukać tych wartych obejrzenia.

 • Polskie filmy. Komedie, które warto zobaczyć!

  Polskie filmy. Komedie, które warto zobaczyć!

  Polskie filmy od lat cieszą się dużą popularnością. Wśród rodzimych produkcji szczególne miejsce zajmują polskie komedie. Każdy z nas pamięta takie hity, jak ''Vabank'' czy ''Kogel-Mogel''. Które jeszcze polskie filmy komediowe warto zobaczyć?

 • Netflix - 10 najlepszych polskich filmów. Te propozycje warto obejrzeć!
 • Filmy z Anthonym Hopkinsem - przegląd najlepszych kreacji aktora

  Filmy z Anthonym Hopkinsem - przegląd najlepszych kreacji aktora

  Filmy z Anthonym Hopkinsem cieszą się niesłabnącą popularnością. Ten urodzony w Walii aktor znany jest fanom kina na całym świecie, a międzynarodową sławę przyniosła mu rola Hannibala Lectera, za którą zdobył Oscara. Na ekranach kin pojawia się od przeszło 50 lat, zagrał w ponad 100 filmach, a większość jego ról to niezapomniane kreacje aktorskie.

 • Filmy o miłości - najlepsze propozycje na wieczorny seans we dwoje

  Filmy o miłości - najlepsze propozycje na wieczorny seans we dwoje

  Filmy o miłości to historie oglądane przez wszystkich bez wyjątku, jednakże szczególnie uwielbiane przez panie. Miłosne historie wzruszają i bawią, oglądane we dwoje mogą być świetnym pomysłem na randkę. Sprawdźmy, jakie filmy o miłości cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród widzów.