michał żebrowski
-
Żebrowski nie popiera władzy, a nadal gra w TVP. Wyjaśnił, dlaczego i zaapelował: Trzeba uratować Polskę
Michał Żebrowski w rozmowie z Magdą Mołek opowiedział, dlaczego wciąż wciela się w rolę profesora Falkowicza w "Na dobre i na złe". Aktor jawnie sprzeciwia się władzy, stąd częste pytania, jak godzi swoje poglądy z pracą w serialu TVP.
-
24 lata temu odbyła się premiera "Ogniem i mieczem" Hoffmana. Jak dziś wygląda Bohun i inni bohaterowie?
Dziś mijają 24 lata od premiery ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem". Film w reżyserii Jerzego Hoffmana zrobił furorę i stał się jedną z najpopularniejszych produkcji w polskim kinie. Jak dziś wyglądają aktorzy, którzy wcielili się w role głównych bohaterów?
-
Seks w kościele w "Sexify". "Nigdy naszym celem nie było szarganie świętości" [WYWIAD]
- W każdej chwili tworzenia tego serialu idziemy za bohaterkami. Podążamy za tym, gdzie one nas prowadzą. Nie ma odwrotnej kolejności, nie ma takich sytuacji, w których myślimy "No dobra, gdzie je teraz wziąć, żeby było dziwnie, żeby wszyscy się oburzali". To nigdy tak nie wygląda - mówią o "Sexify". Twórczynie serialu Netfliksa opowiadają Gazeta.pl także o międzynarodowym sukcesie produkcji i pomyśle, by w obsadzić w nietypowej roli Michała Żebrowskiego.
-
Cavill czy Żebrowski: kto jest najlepszym wiedźminem? Otóż zdaniem wielu żaden z nich
Które wcielenie wiedźmina Geralta jest najlepsze? Widzowie mogą się spierać i wskazywać to na Michała Żebrowskiego, to na zdradliwego Henry'ego Cavilla, który zrezygnował z roli po trzech sezonach serialu Netfliksa. Ale gracze, zwłaszcza ci polscy, nigdy nie mieli wątpliwości, że najlepszy jest Geralt z gier CD Projekt RED.
-
Cavill czy Żebrowski: kto jest najlepszym wiedźminem? Otóż zdaniem wielu żaden z nich
Które wcielenie wiedźmina Geralta jest najlepsze? Widzowie mogą się spierać i wskazywać to na Michała Żebrowskiego, to na zdradliwego Henry'ego Cavilla, który zrezygnował z roli po trzech sezonach serialu Netfliksa. Ale gracze, zwłaszcza ci polscy, nigdy nie mieli wątpliwości, że najlepszy jest Geralt z gier CD Projekt RED.
-
Justyna nadal przeżywa to, co zrobił jej Henry Cavill. To jednak nie nasz pierwszy Wiedźmin [POPkultura]
Na ekrany kin wchodzi "Czarna pantera: Wakanda w moim sercu", jest też kilka propozycji do obejrzenia w domowym zaciszu oraz ciekawych książek. Nie mogłyśmy jednak tak szybko odpuścić Henry'emu Cavillowi, więc wracamy do sprawy wymiany Wiedźmina, a potem cofamy się nawet do listopada 2002 roku.
-
Dorociński zagrał w "Mission: Impossible" i sypią się gratulacje. Najlepsze są od Żebrowskiego
Marcin Dorociński potwierdził długo snute domysły - aktor znalazł się w obsadzie dwóch ostatnich odsłon superprodukcji z serii "Mission: Impossible". Z gratulacjami pospieszyli oczywiście znajomi aktorzy i aktorki oraz inne osoby związane z polskim show-biznesem. Szczególnie zwracają uwagę komentarze Michała Żebrowskiego i Grzegorza Krychowiaka. Panowie popisali się humorem.
-
Dawid Podsiadło twierdzi, że nie ma obsesji na punkcie "Wiedźmina". Nagle Żebrowski obcina go na Geralta
O tym, że Dawid Podsiadło kocha klocki LEGO i gry wideo, już wiemy. W piątek muzyk postanowił się ujawnić ze swoją kolejną obsesją, w czym pomocną dłoń podał mu Netflix. Podsiadło wystąpił w spocie promującym drugi sezon serialu "Wiedźmin" i nie tylko zaprezentował imponującą kolekcję gadżetów, ale i zdążył wbić szpilę Maćkowi Musiałowi (na żywo), a także zmienił fryzurę u obeznanego w temacie specjalisty.
-
Jak zepsuć film w kilku prostych krokach? Tak powstawał polski "Wiedźmin"
"Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego to fenomen polskiej kultury. Na jego podstawie powstało kilka rewelacyjnych gier, jeden dyskusyjny serial TVP, międzynarodowy przebój Netfliksa, a także bardzo, bardzo nieudany film ze świetną obsadą i przekomicznym złotym smokiem. 20 lat po jego premierze na zdjęcia z planu filmowego i promocji produkcji patrzy się z niemałą nostalgią.
-
Michał Żebrowski: Nasz rok oparł się "fuksówce". Mimo młodego wieku, pokonaliśmy lęk przed szykanami
Michał Żebrowski zabrał głos w sprawie przemocy w szkołach aktorskich. Aktor opublikował na Instagramie post na temat "fuksówki". "Od pierwszego dnia studiów nasz, liczący 27 studentów rok, solidarnie opierał się tzw. 'fuksówce' - czyli akademickiemu zwyczajowi otrzęsin - potrafiącemu wówczas trwać nawet kilka miesięcy" - napisał Żebrowski.
-
Shannen Doherty mówi o śmierci. Ma przerzuty raka do kości
-
Cezary Szczygielski nie żyje. Grał w "Klanie", "M jak miłość" i "Ojcu Mateuszu"
-
Przepis na prawdziwą magię? Sprawdź, czy go znasz! [MATERIAŁ PROMOCYJNY]MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Dorociński znów zachwyca. Aktor wystąpił w koreańskim filmie
-
Danuta Holecka odchodzi z TVP. Właśnie rozwiązuje umowę
- Gotowi na trudny QUIZ copiątkowy? Tutaj 10/10 zdobywają jedynie prawdziwi erudyci!
- Kto nie pamięta posterunkowej Kasi? Dziś gwiazda "13 posterunku" ma zupełnie inne życie
- Praca z tymi reżyserami bardziej przypomina wojsko niż plan filmowy
- Ostatnie słowa gwiazdora "Szybkich i Wściekłych". Dziesięć lat od śmierci Paula Walkera
- Zapowiada się serialowy hit. Produkcja z Richardem Chamberlainem z lat 80. doczekała się nowej wersji
-
Tak nie ufał koniom, że "jeździł" na plecach statysty. Kulisy "Ogniem i mieczem" były równie ciekawe, co film
Mało co w polskim kinie dorównuje rozmachem "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Do nakręcenia produkcji zużyto 130 km taśmy filmowej, zatrudniono tysiące statystów, z pietyzmem odtworzono XVII-wieczne wnętrza i kostiumy, zrealizowano karkołomne sceny batalistyczne przy udziale setek koni i innych zwierząt, a do wykonania efektów specjalnych zatrudniono też Machine Shop - tę samą firmę, która pracowała nad takimi filmami jak "Braveheart - Waleczne Serce" i "Terminator 2". Sam scenariusz miał siedem różnych wersji, a przy wszystkich pracował sam reżyser. Od premiery filmu minęły już 22 lata, tym ciekawiej jest więc zobaczyć, jak praca nad polską superprodukcją wyglądała od kulis.
-
Żebrowski po ponad 20 latach znów w ułańskiej czapce. Czyta Szycowi "Pana Tadeusza" - i to wszystko w reklamie
- Ja uwielbiam Michała, ale zaczęło mnie wkurzać, że zawsze zamawia z jednego miejsca - mówi w spocie Borys Szyc. Po czym "wkręca" Michała Żebrowskiego tak, że ten musi mu w zamian czytać "Pana Tadeusza".
-
Niemieckie wydanie "Wiedźmina" z Żebrowskim ma absurdalną okładkę. Nieudolnie kopiuje grafikę z gry
"Wiedźmin" z Michałem Żebrowskim został wydany na niemieckim rynku w formie Bule-Ray. Na okładce jednak nie zobaczymy aktora, a rysunek, który nawiązuje do słynnych już gier studia CD Projekt RED. Artysta zdecydowanie się nie popisał. Geralt na niej "nie przypomina zupełnie nikogo".
-
"Wiedźmin". Tak o filmie z Michałem Żebrowskim mówiły media w 2001 roku. Sapkowski: "Fabryka snów" snem jeno pozostaje
Dziś świat żyje premierą serialu Netfliksa "Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli głównej, ale Polacy oglądali Geralta na swoich ekranach o wiele wcześniej. Film "Wiedźmin" w reżyserii Marka Brodzkiego, który wszedł do kin 9 listopada 2001 roku, jest wspominany głównie z rozbawieniem. Postanowiliśmy zajrzeć w przepastne archiwa internetu i zobaczyć, co się pisało i mówiło o "Wiedźminie" 18 lat temu.
-
Czego najbardziej się boję przed premierą "Wiedźmina"? Dużo rzeczy może pójść nie tak
Bynajmniej nie tego, że ekranizacja będzie np. "zbyt mało słowiańska", albo tego, że będzie się za bardzo różnić od wychwalanych pod niebiosa gier CD Projekt Red. To zostawiam innym czytelnikom, którzy już teraz narzekają na to, że w zwiastunie zobaczyli za mało polskie średniowiecze w zmyślonym świecie, w którym istnieją czarodzieje, smoki, wampiry, strzygi i inne mityczne zjawiska.
-
"Wiedźmin". Netflix udostępni wersję z dubbingiem. Mamy fragment! Głos Geralta mógł być tylko jeden
Serial "Wiedźmin", oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego, zostanie udostępniony 20 grudnia przez Netflix z polskim dubbingiem, lektorem i napisami.
-
Cyberpunk 2077. Wiemy, kto użyczy głosu w polskiej wersji językowej. Min. Michał Żebrowski
Studio CD Projekt Red ujawniło pierwsze szczegóły dotyczące polskiej wersji językowej gry Cyberpunk 2077. Wiemy już, że produkcja ta doczeka się dubbingu. Kto użyczy głosu postaci Johnny'ego Silverhanda, którą w wersji angielskojęzycznej odgrywa Keanu Reeves?
-
Żebrowski zamiast Cavilla. Polacy zażartują z ludzi ściągających nielegalnie serial "Wiedźmin"
Netflix jeszcze nie podał daty premiery swojej adaptacji "Wiedźmina" wg powieści Andrzeja Sapkowskiego, ale polscy wielbiciele tej sagi już wymyślili, jak utemperować ludzi, którzy będą chcieli amerykański serial obejrzeć z nielegalnych źródeł. Szkoda, że pomysł jest równie nielegalny.
-
Michał Żebrowski na zdjęciu bez koszulki ze starym plakatem "Wiedźmina". Fani: Geralt jest tylko jeden
Michał Żebrowski co prawda nie gra żadnej roli w serialu Netfliksa, ale właśnie przypomniał o "Wiedźminie" ze swoim udziałem za pomocą humorystycznej fotografii. Pozuje do niej w częściowym negliżu z niezbyt zadowoloną miną. Stoi obok plakatu ze swoją podobizną z młodych lat.
-
Michał Żebrowski mógł zagrać w "Wiedźminie" Netfliksa, ale się spóźnił. Sam się przyznał
Michał Żebrowski do tej pory pozostawał jedynym filmowym wcieleniem wiedźmina Geralta. Okazuje się, że producenci najnowszej ekranizacji zaproponowali mu też udział w netfliksowym serialu "Wiedźmin". Kłopot w tym, że aktor nie dopełnił formalności, o czym opowiedział w radiowym wywiadzie.
-
Deląg i Żebrowski w czeskiej komedii romantycznej. Jest zwiastun
Michał Żebrowski i Paweł Deląg po raz kolejny zagrali w międzynarodowym towarzystwie. Ma być pikantnie... Na razie pojawił się zwiastun "Wszystko albo nic" z piosenką Ewy Farnej.
-
15 lat od premiery Wiedźmina. Filmu, o którym wszyscy chcielibyśmy zapomnieć
Wiedźmin to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich bohaterów. Także za granicą. Niestety, nie doczekaliśmy się jeszcze porządnego filmu o nim. Ten z 2001 roku do dziś wywołuje czarną rozpacz.
-
"Wiedźmin" - polski towar eksportowy. A najlepsze przed nami!
Geralt z Rivii znany jest na całym świecie. Głównie za sprawą serii gier wydanych przez CD Projekt RED. Ostatnią część zatytułowaną "Wiedźmin 3: Dziki Gon" w ciągu dwóch tygodni od premiery kupiło cztery miliony graczy. Choć dziś trudno w to uwierzyć, niewiele brakowało, a postać Wiedźmina w ogóle by nie powstała. Wszystko zaczęło się ponad 30 lat temu, w dość przypadkowych okolicznościach.