michał żebrowski

 • Justyna nadal przeżywa to, co zrobił jej Henry Cavill. To jednak nie nasz pierwszy Wiedźmin [POPkultura]
 • Dorociński zagrał w 'Mission: Impossible' i sypią się gratulacje. Najlepsze są od Żebrowskiego

  Dorociński zagrał w "Mission: Impossible" i sypią się gratulacje. Najlepsze są od Żebrowskiego

  Marcin Dorociński potwierdził długo snute domysły - aktor znalazł się w obsadzie dwóch ostatnich odsłon superprodukcji z serii "Mission: Impossible". Z gratulacjami pospieszyli oczywiście znajomi aktorzy i aktorki oraz inne osoby związane z polskim show-biznesem. Szczególnie zwracają uwagę komentarze Michała Żebrowskiego i Grzegorza Krychowiaka. Panowie popisali się humorem.

  Justyna Bryczkowska
 • Dawid Podsiadło twierdzi, że nie ma obsesji na punkcie 'Wiedźmina'. Nagle Żebrowski obcina go na Geralta

  Dawid Podsiadło twierdzi, że nie ma obsesji na punkcie "Wiedźmina". Nagle Żebrowski obcina go na Geralta

  O tym, że Dawid Podsiadło kocha klocki LEGO i gry wideo, już wiemy. W piątek muzyk postanowił się ujawnić ze swoją kolejną obsesją, w czym pomocną dłoń podał mu Netflix. Podsiadło wystąpił w spocie promującym drugi sezon serialu "Wiedźmin" i nie tylko zaprezentował imponującą kolekcję gadżetów, ale i zdążył wbić szpilę Maćkowi Musiałowi (na żywo), a także zmienił fryzurę u obeznanego w temacie specjalisty.

  oprac. Maja Piskadło
 • Jak zepsuć film w kilku prostych krokach? Tak powstawał polski 'Wiedźmin'

  Jak zepsuć film w kilku prostych krokach? Tak powstawał polski "Wiedźmin"

  "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego to fenomen polskiej kultury. Na jego podstawie powstało kilka rewelacyjnych gier, jeden dyskusyjny serial TVP, międzynarodowy przebój Netfliksa, a także bardzo, bardzo nieudany film ze świetną obsadą i przekomicznym złotym smokiem. 20 lat po jego premierze na zdjęcia z planu filmowego i promocji produkcji patrzy się z niemałą nostalgią.

  Justyna Bryczkowska
 • Michał Żebrowski: Nasz rok oparł się 'fuksówce'. Mimo młodego wieku, pokonaliśmy lęk przed szykanami
 • Tak nie ufał koniom, że 'jeździł' na plecach statysty. Kulisy 'Ogniem i mieczem' były równie ciekawe, co film

  Tak nie ufał koniom, że "jeździł" na plecach statysty. Kulisy "Ogniem i mieczem" były równie ciekawe, co film

  Mało co w polskim kinie dorównuje rozmachem "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Do nakręcenia produkcji zużyto 130 km taśmy filmowej, zatrudniono tysiące statystów, z pietyzmem odtworzono XVII-wieczne wnętrza i kostiumy, zrealizowano karkołomne sceny batalistyczne przy udziale setek koni i innych zwierząt, a do wykonania efektów specjalnych zatrudniono też Machine Shop - tę samą firmę, która pracowała nad takimi filmami jak "Braveheart - Waleczne Serce" i "Terminator 2". Sam scenariusz miał siedem różnych wersji, a przy wszystkich pracował sam reżyser. Od premiery filmu minęły już 22 lata, tym ciekawiej jest więc zobaczyć, jak praca nad polską superprodukcją wyglądała od kulis.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Żebrowski po ponad 20 latach znów w ułańskiej czapce. Czyta Szycowi 'Pana Tadeusza' - i to wszystko w reklamie
 • Niemieckie wydanie 'Wiedźmina' z Żebrowskim ma absurdalną okładkę. Nieudolnie kopiuje grafikę z gry
 • 'Wiedźmin'. Tak o filmie z Michałem Żebrowskim mówiły media w 2001 roku. Sapkowski: 'Fabryka snów' snem jeno pozostaje

  "Wiedźmin". Tak o filmie z Michałem Żebrowskim mówiły media w 2001 roku. Sapkowski: "Fabryka snów" snem jeno pozostaje

  Dziś świat żyje premierą serialu Netfliksa "Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli głównej, ale Polacy oglądali Geralta na swoich ekranach o wiele wcześniej. Film "Wiedźmin" w reżyserii Marka Brodzkiego, który wszedł do kin 9 listopada 2001 roku, jest wspominany głównie z rozbawieniem. Postanowiliśmy zajrzeć w przepastne archiwa internetu i zobaczyć, co się pisało i mówiło o "Wiedźminie" 18 lat temu.

  Maja Piskadło
 • Czego najbardziej się boję przed premierą 'Wiedźmina'? Dużo rzeczy może pójść nie tak

  Czego najbardziej się boję przed premierą "Wiedźmina"? Dużo rzeczy może pójść nie tak

  Bynajmniej nie tego, że ekranizacja będzie np. "zbyt mało słowiańska", albo tego, że będzie się za bardzo różnić od wychwalanych pod niebiosa gier CD Projekt Red. To zostawiam innym czytelnikom, którzy już teraz narzekają na to, że w zwiastunie zobaczyli za mało polskie średniowiecze w zmyślonym świecie, w którym istnieją czarodzieje, smoki, wampiry, strzygi i inne mityczne zjawiska.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

michał żebrowski