ryan murphy

 • 'Glee' to zdaniem wielu przeklęty serial. Zginęło już osiem osób

  "Glee" to zdaniem wielu przeklęty serial. Zginęło już osiem osób

  Serial "Glee" zaskoczył telewizyjnych decydentów, tym jak bardzo rozkochał w sobie miliony widzów - i to na całym świecie. Choć produkcja z anteny zniknęła już lata temu, to ciągle budzi wielkie emocje wśród wielbicieli, którzy szczególnie poruszeni byli tragiczną śmiercią Nayi Riviery w 2020 roku. Takich przedwczesnych zgonów wśród członków ekipy było więcej, więc oczywiście pojawiła się koncepcja klątwy, która "Glee" obciąża.

  Justyna Bryczkowska
 • Przerażający dom z hitu Netfliksa istnieje naprawdę. Co zrobili z nim właściciele?

  Przerażający dom z hitu Netfliksa istnieje naprawdę. Co zrobili z nim właściciele?

  Nowy serial Netfliksa "The Watcher" opowiada o rodzinie Brannocków, która przeprowadza się do wymarzonego domu na przedmieściach, ale - jak czytamy w opisie - wkrótce życie w nim staje się piekłem na ziemi. Niepokojące listy od kogoś, kto zwie siebie "Obserwatorem", to zaledwie początek, a na jaw szybko zaczynają wychodzić ponure sekrety okolicznych mieszkańców. To horror inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

  Marta Korycka
 • Na kolejne sezony 'ACS' widzowie czekają z zapartym tchem. Teraz pod lupę trafił jeden z największych seksskandali w USA

  Na kolejne sezony "ACS" widzowie czekają z zapartym tchem. Teraz pod lupę trafił jeden z największych seksskandali w USA

  Ryana Murphy'ego można kochać, można nie znosić, ale nie można mu odmówić wiedzy o tym, jak podkręcać atmosferę wokół własnych produkcji. Latem 2019 roku w mediach pojawiły się informacje, że jedną z producentek "American Crime Story: Impeachment", serialu dotyczącego afery Lewinsky-Clinton, została sama Monica Lewinsky. Mimo obaw niektórych mediów o stronniczość twórców, z miejsca było jasne, że jest na co czekać.

  mpi
 • Premiery tygodnia. Na HBO GO są 'Normalni ludzie'. W grze 'Cyberpunk 2077' spotkacie nieco mniej normalnych
 • POPkultura odc. 56. Zaliczył wpadkę z Julią Roberts, ale i tak jest królem TV. Sarah Paulson dla niego straszy, a Meryl Streep rapuje
 • Netflix w tym roku odstrzelił 23 tytuły, ale to nie koronawirus jest głównym winowajcą

  Netflix w tym roku odstrzelił 23 tytuły, ale to nie koronawirus jest głównym winowajcą

  Spore oburzenie wywołała decyzja Netfliksa o zakończeniu produkcji serialu "Glow". Jeszcze niedawno platforma dała twórcom zielone światło na tworzenie czwartego sezonu - 5 października okazało się jednak, że to już nieaktualne. Tym samym "Glow" dołączył do sporej grupy seriali i programów, które nie przetrwały 2020 roku, owocnego przecież dla Netfliksa. Subskrypcję w okresie pandemii wykupiło ponad 15 mln osób - i mniej więcej tutaj pies jest pogrzebany.

  Maja Piskadło
 • 'Bal'. Nicole Kidman i Meryl Streep w musicalu Ryana Murphy'ego. Są pierwsze zdjęcia

  "Bal". Nicole Kidman i Meryl Streep w musicalu Ryana Murphy'ego. Są pierwsze zdjęcia

  Ryan Murphy nie ustaje w swoim podboju Netfliksa. Po udanej premierze "Ratched" twórca "Glee" i "American Horror Story" szykuje adaptację broadwayowskiego musicalu z gwiazdorską obsadą. "Bal" to spektakularna i wzruszająca opowieść, w której wystąpili m.in. Meryl Streep, Nicole Kidman i James Corden.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • 'Ratched' jednocześnie nie mogłam przestać i bałam się oglądać. Sarah Paulson to królowa zła

  "Ratched" jednocześnie nie mogłam przestać i bałam się oglądać. Sarah Paulson to królowa zła

  Ryan Murphy i Evan Romansky sięgnęli po bodaj najstraszniejszą i najbardziej fascynującą bohaterkę amerykańskiej popkultury ostatnich kilkudziesięciu lat; siostrę Mildred Ratched z "Lotu nad kukułczym gniazdem". Już na kartach książki Kena Keseya była przerażająca, a w filmie Milosa Formana z 1975 roku z Jackiem Nicholsonem w roli głównej stała się symbolem. Teraz dostaliśmy "Ratched" - serial, który pokazuje jej przeszłość i wydarzenia, które ją ukształtowały. To wybitnie estetyczne i pełne napięcia widowisko, od którego jednocześnie nie mogłam się oderwać i bałam się oglądać dalej.

  Justyna Bryczkowska
 • Kolorowe 'Glee' było hitem. Sukces jednak nie ochronił obsady przed życiowymi tragediami
 • Kevin już nie sam w domu. Macaluay Culkin zagra łóżkową scenę z Kathy Bates. 'Urodziłem się, żeby zagrać tę rolę'
Więcej o:

ryan murphy