anna paliga
-
Netflix pokazał pierwszy zwiastun polskiego serialu fantasy. Tak wyglądają "Krakowskie potwory"
"Krakowskie potwory" to serial inspirowany słowiańską mitologią. Opowiada o młodej studentce medycyny, której bardzo zależy na tym, by zrobić błyskotliwą karierę. Niespodziewanie zostaje wciągnięta w tajemniczą intrygę, w której efekcie przyjdzie jej się zmierzyć z żądnymi krwi potworami. Produkcję na Netfliksie obejrzeć będzie można już od 18 marca.
-
"Krakowskie potwory". Netflix wypuścił pierwsze zdjęcia z serialu opartego na słowiańskiej mitologii
"Krakowskie potwory" to nowy polski serial, który opowiada o studentce pierwszego roku medycyny na UJ. Dziewczyna zostaje wplątana w intrygę, w której efekcie przyjdzie jej zmierzyć się z pradawnymi potworami i żądnymi krwi słowiańskimi bóstwami. Na pomysł produkcji wpadła Kasia Adamik, która produkcję wyreżyserowała razem z Olgą Chajdas. Premiera zapowiedziana jest na marzec tego roku.
-
Rosati i inni piszą do rektorki, jest odpowiedź. Dla Gazeta.pl: Studenci nie byli wzywani do dziekanatu na indywidualne rozmowy
Byli studenci w liście otwartym do władz i studentów łódzkiej filmówki piszą o "zmowie milczenia" i "próbie wyciszenia sprawy, załatwienia jej 'w gronie rodzinnym'" poprzez wzywanie studentek i studentów na indywidualne rozmowy do dziekanatu. Poprosiliśmy PWSFTviT o komentarz. - Studentki lub Studenci nie byli wzywani do dziekanatu na indywidualne rozmowy - odpowiada Gazeta.pl pełnomocnik uczelni.
-
Utarło się takie przekonanie, że "film jest najważniejszy". Tym się usprawiedliwia najgorsze rzeczy
"Rzadko jest tak, że pracuje się z całą ekipą latami. To, z czym ludzie po takim planie będą się mierzyć, jest już tylko ich problemem. Będą to robić sami. Jest przecież cała masa aktorów, których zniszczyła taka praca na planie, którzy się nie podnieśli po takim łamaniu. Dlaczego tak rzadko się o tym mówi? Czas na zmiany" - mówi młoda reżyserka Anastazja Dąbrowska w rozmowie z Gazeta.pl.
-
Maja Ostaszewska o "fuksówce": Żyjemy w kraju, w którym panuje ciche przyzwolenie na przemoc
Maja Ostaszewska wypowiedziała się na temat przemocy w szkołach artystycznych, o której w ostatnim czasie zrobiło się szczególnie głośno po wyznaniach Anny Paligi. "Nie odzywałam się wcześniej, bo czułam, że trzeba oddać pole moim kolegom wykładającym na wspominanych uczelniach. Część z nich zabrała głos, za co bardzo im dziękuję! (...) Ale to sprawa nas wszystkich, bo to nasze środowisko" - pisze aktorka.
-
Aleksandra Konieczna o przemocy w szkołach filmowych: Nie wiedziałam, że to ma taki rozmiar
- To, co zaczęło się teraz wylewać poprzez wpis Anny Paligi, szokuje mnie, poraża - powiedziała Aleksandra Konieczna, wykładowczyni Szkoły Filmowej w Łodzi. Aktorka w TVN24 skomentowała oskarżenia o przemoc, jakiej mieli dopuszczać się niektórzy wykładowcy wobec studentów. Według niej wychowanie młodych aktorów "w atmosferze strachu, horroru" może sięgać o wiele dalej w przeszłość.
-
Przemoc w szkołach aktorskich. Aktorka o zajęciach z Beatą Fudalej: Byłam wyzywana i poniżana, jak wielu
Coraz więcej aktorów decyduje się opowiedzieć o swoich doświadczeniach ze szkół aktorskich po tym, jak Anna Paliga ujawniła przykłady stosowania przemocy psychicznej i fizycznej w łódzkiej filmówce. W sprawie wypowiedziała się także Katarzyna Russ. Aktorka opublikowała post, w którym opisała zachowanie wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej Beaty Fudalej.
-
Kolejna aktorka o współpracy z wykładowcą łódzkiej filmówki. "Nie mogę milczeć, doświadczyłam tego"
"Nie mogę milczeć. Doświadczyłam takiego traktowania. Nie tylko ja" - napisała Bogusława Pawelec, była aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. To kolejna osoba, która zabiera głos w sprawie przemocy w świecie filmowym i teatralnym. Aktorka stwierdziła, że "na własną prośbę" zrezygnowała ze współpracy z Mariuszem Grzegorzkiem, który jest oskarżany o stosowanie agresji słownej wobec studentów.
-
"Mówił: Gdyby nie moja żona, tobym cię brał". Zuzanna Lit też mówi o wykładowcach filmówki
Zuzanna Lit jest aktorką teatralną i telewizyjną, widzowie znają ją choćby z serialu TVP "Stulecie winnych". Odniosła się do doniesień na temat przemocy psychicznej i fizycznej, o której w zeszłym tygodniu opowiedziała władzom łódzkiej filmówki i w mediach społecznościowych Anna Paliga. "Byłam świadkiem dwóch z wymienionych sytuacji" - potwierdza i przytacza więcej przykładów nadużyć wykładowców wobec studentów.
-
Komisja antymobingowa już rozmawiała z Anną Paligą. "Celem doprecyzowanie postawionych zarzutów"
W poniedziałek miało odbyć się pierwsze spotkanie komisji Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi z Anną Paligą. Komisja, na czele z pełnomocniczką ds. przeciwdziałania dyskryminacji, miała zająć się sprawą zarzutów wobec wykładowców, z którymi wcześniej wystąpiła absolwentka uczelni. Na prośbę tej ostatniej spotkanie przełożono, odbyło się 23 marca.
-
Żona Marka Kondrata opublikowała rodzinną fotografię. "Wygramy"
-
Miała 9 lat, gdy zgwałcił ją kuzyn. "Nie wiedziałam, co się dzieje"
-
Dlaczego nic nam nie zastąpi festiwalu z muzyką na żywo. Co lubimy w nich najbardziej?MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Wojciech Mann porusza się z balkonikiem. Syn komentuje stan zdrowia dziennikarza
-
Tak wygląda grób Emiliana Kamińskiego. Uwagę przykuwa wyjątkowy cytat
- Nadchodzą zmiany w ramówce TVN-u. Rewolucja nie ominie "Top Model"
- Grał ojca Mroczków w "M jak miłość", ale nie ma o ich grze najlepszego zdania
- Wpadka na koncercie Taylor Swift. "Jest szansa, że nikt nie widział?"
- Katolicka grupa protestuje, bo Nergal gra w Gdańsku w Boże Ciało. "Sadyzm i dewiacje seksualne"
- TVP w ogniu krytyki przez Marsz Wolności. Do KRRiT wpłynęło aż 12 skarg
-
Dejmek mawiał, że "aktor jest do grania, a dupa do srania". Młodzi mają dość [WYWIAD]
"W szkołach artystycznych jest bardzo dużo strachu i stresu. (...) Aktorzy są bardzo często uczeni, że reżyser jest alfą i omegą, że mają się go słuchać. To dla mnie i wielu osób z mojego pokolenia jest absurdalne" - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Michał Zdunik, młody reżyser teatralny, a do tego dramaturg, laureat Nagrody Talanton i Bronze Remi oraz kompozytor muzyki teatralnej. Rozmawiamy na fali dyskusji wywołanej przez list absolwentki łódzkiej filmówki, która otwarcie pisze o przypadkach przemocy psychicznej i fizycznej, której doświadczali studenci szkoły.
-
Bartosz Bielenia o studiach w Akademii Sztuk Teatralnych. "Jestem sprawcą przemocy"
"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się dotknięci przez moje działania" - napisał aktor Bartosz Bielenia. Od kilku dni trwa dyskusja na temat nagannych praktyk w szkołach filmowych. Wywołał ją wpis Anny Paligi, który zawierał opisy przemocy ze strony wykładowców. Głos w sprawie zabierają kolejni aktorzy, w tym Bartosz Bielenia, który przeprosił teraz za to, że jako student krakowskiej AST brał udział w tzw. fuksówkach.
-
Przemoc w łódzkiej filmówce? Dr Kania dla Gazeta.pl: Proces dochodzenia do nagości
Anna Paliga jest absolwentką łódzkiej filmówki. 24-latka oskarża szkołę o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej. Na jej wpis zareagowało wielu młodych aktorów, którzy popierają jej działania i żałują, że nie reagowano w tej sprawie już wcześniej. Skontaktowaliśmy się z jedną z wymienionych w poście Paligi osób i mamy jej oświadczenie. Dr Kania pisze, że sprawa została opisana w wypaczony sposób.
-
Anna Paliga o wykładowcy: "Nazywał mnie pier**loną szmatą, ku*wą". Ten reaguje: To nieprawda
Absolwentka łódzkiej filmówki Anna Paliga w głośnym wpisie na Facebooku oskarżyła m.in. prof. dr hab. Mariusza Grzegorzka, byłego rektora szkoły, o "agresję słowną" i wyzwiska. - Jestem wstrząśnięty. Tego typu sytuacje nie miały miejsca - twierdzi reżyser w rozmowie z Onetem.
-
Przemoc w łódzkiej filmówce? Dla Gazeta.pl: Nie wiedzieliśmy, jesteśmy zbulwersowani i zszokowani
"Zdejmiesz stanik albo cię wyrzucę" - miała usłyszeć od wykładowczyni jedna ze studentek łódzkiej filmówki. O sprawie dowiedzieliśmy się dzięki wpisowi absolwentki, Anny Paligi. Aktorka podała też inne przykłady, o których poinformowała we wtorek władze uczelni. Szkoła zaangażowała do pomocy m.in. pełnomocnika ds. dyskryminacji. Jej przedstawiciel mówi Gazeta.pl: Cała społeczność szkoły jest zbulwersowana i zszokowana.
-
Przemocowe zachowania w łódzkiej filmówce? Rektorka zabrała głos: Przepraszamy i prosimy o zaufanie
Rektorka Szkoły Filmowej w Łodzi dr hab. Milenia Fiedler wystosowała oficjalne oświadczenie w odpowiedzi na wypowiedź i publikację absolwentki Wydziału Aktorskiego. Anna Paliga oskarża szkołę o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej.
-
"Zdejmiesz stanik albo wyrzucę cię z uczelni". Aktorka oskarża łódzką filmówkę o przemoc fizyczną i psychiczną
Anna Paliga jest absolwentką łódzkiej filmówki - najbardziej znanej uczelni w Polsce, która kształci przyszłych aktorów, reżyserów, operatorów czy scenarzystów. 24-latka oskarża szkołę o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej. Na jej wpis zareagowało wiele młodych aktorów, którzy popierają jej działania i żałują, że nie reagowano w tej sprawie już wcześniej.